Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglopott a testvérem. Szerint...

Meglopott a testvérem. Szerintetek most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos nem ez az első eset. Simán kiveszi a pénztárcámból a pénzt mikor nem látom, amikor észreveszem ő nem mond semmit és úgy csinál mintha semmi sem történt volna. Mikor régebben ellopott tőlem hétezer forintot akkor rákérdeztem és tagadta és még ő volt felháborodva, hogy hogy merem megvádolni. Szerintetek mi a legésszerűbb lépés, hogy leszokjon róla?
2010. okt. 20. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz...vidd magaddal mindig a pénztárcádat!
2010. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne adj rá neki lehetőséget, hogy lopjon tőled!
2010. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Volt egy hasonlo eset, ami igy kezdodott, s a vegen a Testver "kirabolta" a sajat Testveret, holott mar nem volt fiatal.

Fiatal koraban ez esetben is ugy gondolta a sertett, hogy talan meg fiatal es meggondolatlanul cselekszik, s a vegen mar birosagi ugy lett belole, mivel leuteses rablas tortent es a Testver kovette el, Aki hasonloan, eleinte kisebb dolgokat sajatitott el, es ugy erezte, hogy ehhez Neki joga van, mivel ami a Testveree az Ot is megilleti es azt a sajatjanak tekintette.

Merlegelj Te ismered a Terstveredet, de ha ugy erzed, akkor inkabb meg kell szakitani Vele a kapcsolatot, mert veszelyes lehet a Szamodra.

2010. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy ha tőled nem tud lopni, akkor majd lop mástól. Szüleid tudják?

El kéne vele beszélgetni, hogy egyáltalán mire költi? Buli, pia, játékgép?

Talán egy normális beszélgetéssel jobb belátásra téríteni... ha egyáltalán lehet. Egy próbát azért megér.

2010. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A pénzed rakd máshova, a pénztárcád hagyd a helyén, de tegyél bele egy papírt, rajta egy üzenettel: "Szégyen vagy."
2010. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én tesóm is egy nagy tolvaj!Volt amikor anyukánk pénzét felvette és le is tagadta ,de megtaláltuk nála a bilétát tiszta szégyen én simán feljelenteném!
2010. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
El kell vele beszélgetni,hogy miért csinálja.Ha kleptomániás,akkor kezeltetni kell,ha csak símán tolvaj,akkor fel kell jelenteni.Ráhagyni nem szabad,mert vérszemet kap és egyre rosszabb lesz!
2010. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én egyszerűen elverném. Alaposan. Főleg, ha sokkal erősebb vagyok nála. Nem szép megoldás, ám lopni sem szép dolog.


Sok kérdés merül fel, hány évesek vagytok? Milyen neműek? Ki az erősebb? Ki a "kedvenc" otthon? Vajon miért nem érzi problémának a testvéred ezt? Miből gondolhatja, hogy joga van hozzá? Esetleg más területen hátrányban van veled szemben és így "egyenlít"?


Ha jobb választ szeretnél, akkor több részletet kellene elárulnod.

2010. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

tőlem a szüleim segédletével lopott a húgom MIndent. Pénzt, lebeszélte a telefonomról a pénzt, ruháimat elvette, szekrényemet feltúrta, és persze utána mindenki tagadta. De ez azért volt, mert csak a húgomat szerették, engem nem. Nem volt kellemes, de a húgom már elköltözött szerencsére.

Már a végén azt mondtam, hogy lakatot teszek a szekrényemre.

Sajnos, a kis kedvencek ellen még a testvér sem tehet semmit, csak tűrhet.

2010. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Én egyszer jártam úgy hogy még a volt élettársam szüleivel laktunk együtt egy külön kialakitott részbe...és az ő huga lopkodott el tölem mindenfélét parfümöt,pénzt,ruhákat...ebből nagy viták lettek mert persze a szülök nem nekem hittek.ez addig addig ment amig egyszer az egyik helyi kisboltból hozta haza a tulajdonos a lányt,hogy lopott a boltban..akkor az apuka jól elverte...utánna kb 2-3 hónapig nem csinálta de ujra elkezdte a lopkodást!
2010. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!