Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha "lekoptatom" bunkó leszek?...

Ha "lekoptatom" bunkó leszek? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

A férjem húga szakított a pasijával és hirtelen egy csomó szabadideje lett meg rájött, hogy alig vannak barátai, én meg épp kéznél vagyok neki. Végül is egész jól elvoltunk mindig, 3 évvel idősebb nálam, de már kezd az agyamra menni néha. Készpénznek veszi, hogy akkor én mindenféle programot csinálok vele, vásárolni menjek vele, amivel még nincs is baj, de sokszor hihetetlen unalmas (ugyanaz, amit amúgy élvezni szoktam) meg újabban folyton lefikáz. Másabb az ízlése azt aláírom, de mondjuk, ha valami nekem tetszik, akkor olyan pofákat vág... Nekem sem tetszenek bizonyos dolgai de képes vagyok odáig látni, hogy neki jól áll, illik hozzá, bár nem az én stílusom.


Új frizurát csináltattam, tökre örültem neki, tetszett sok mindenkinek, erre közli, hogy neki nem tetszik és nevetségesen nézek ki (azóta alig akarok kimenni, és ha valaki megnéz, nem az az első gondolatom, hogy szépnek talál stb. hanem az, hogy "nevetséges"nek), hogy menjünk edzeni együtt, én pl. pár éve csinálok egy sportot, most volt kihagyásom, de újra járni akarok, de hogy én vele járjak és tök másra, és akkor mikor neki jó stb. SZinte bármi ötletem van, hogy mit szeretnék csinálni, hova menni, mit felvenni, olyan pofát vág, olyan fintort, mintha komplett hülye lennék.


Unom. Teljesen mások vagyunk, sok belőle. Ha csak sima ismerős lenne, már leépítettem volna, de hát rokon.


2010. okt. 16. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehéz eset lehet a sógotnő. Vannak ilyenek, és senki meg semmi nem jó nekik. Ezért aztán mindenki szakít velük.

Őrizd meg magadat, ha bármit mond is, neked lehgyen meg a saját véleményed, nem kell hogy mondd neki, de nehallgas rá. Csak engedd el a füled meleltt. Sőt: lehet afféle "polgárpukkasztó" is. És azért, hogy rokon, nem kell olyan nagyon sok idődet odaszánni neki. Elég olykor - olykor.

2010. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én, olyan ember vagyok aki rögtön visszaszól annak az embernek ha olyant mond ami nekem nem tetszik, pl ha nekem valaki leszólja a hajamat akkor megmondom neki ha nem tetszik akkor ne nézz rám, vagy pl nézd már meg hogy másé milyen .. vagy épp a tiedé hogy néz ki..

Szerintem ha te is ilyen lennél vele mint ő veled akkor leszállna rólad..

Amúgy meg lehet hogy csak irigykedik és azért szól le.. Vagy azért fikáz le mindig mert látja hogy téged ez érdekel vagyis nem sz@rod le ami hiba.. én a helyedbe lesz@rnám.. figyelj ha neked tetszik meg még másoknak is akkor miért foglalkozol az ő véleményével ? Miért fontos neked az ő véleménye ennyire ? Ennyire szereted?

2010. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja a kérdésedre a válaszom amúgy az hogy nem leszel bunkó..mert jogosan koptatod le ..akkor lennél bunkó ha normális lenne. És hogyan? Úgy hogy ne érdekeljen a véleménye
2010. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem számít, de hát azért, ha lenevetségeseznek, az úgy megmarad, mindegy ki mondja.

Nem akarok paraszt lenni a családjával... amúgy én is beszólogatós vagyok, de nekik nem szoktam. Lehet kéne?

2010. okt. 16. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ne már hogy te mindent eltűrj.. attól hogy család nekik is nyugodtan vissza szólhatsz mert te is ember vagy nem pedig egy nevetséges senki aki nem szólhat vissza.. Ha ő beszólhat akkor te miért nem ? Ő miben különbözik ? Semmiben..
2010. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd udvariasan, hogy nem érsz rá.
2010. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sliman ***** válasza:

Férjeddel beszéltél már erről? Mert ha túlságosan zavar, szerezz magadnak szövetségeseket, és intellektuális módon szorítsd sarokba, vagyis üljetek le vele beszélni.

Vagy: szerezz neki egy pasit, mert úgy néz ki két dolog játszik szerepet a viselkedésében, 1. látja rajtad, hogy milyen hatással van rád a viselkedése, dumája, úgy érzi nagy befolyással van rád, hiszen a testvére párja vagy, kvázi "idegen" a családban, és még fiatalabb is. Gondolom egy háztartásban éltek, és te vagy hozzá a legközelebb, nem a barátnői.

2. nem tud dugni senkivel és irtó féltékeny, hogy neked van rá kilátásod. Nő.


A megoldási javaslatok: a korábban említett szövetséges-gyártásos beszélgetés, vagy ha neked is sok időd van, mert ez derül ki a történetből, vállalj gyereket, az majd leköt, és lesz alibid. Pl. Vagy jelentkezz a nevében egy társkereső fórumba, esetleg ha van facér ismerősöd,ajánld be neki.

2010. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem leszel bunkó. Ahogy veled viselkedik, azok után simán megmondhatod neki, hogy bocsánat, de nem szeretnél olyan emberrel tölteni több időt, aki ennyire lehúzza az önértékelésedet. Ha nem akarsz bunkónak tűnni, szép higgadtan mondd ezt el neki a következő "magánakciójánál"-meg hogy nem körülötte forog a világ, és a saját elveidet és vágyaidat (pl. sport) nem fogod más kedvéért feladni, és szeretnéd a saját életedet élni. Egyébként jó, ha ezt előtte megtárgyalod a férjeddel is, esetleg jeleznétek a többi rokonnak, mielőtt felrobbanna a bomba, és elkezdene téged piszkálni ezek után.
2010. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem egy háztartásban, de itt lakik egy köpésre, ezért így, hogy többet ráér, többet is jön stb. Egy bizonyos ideig jó, de hát azért néha már túlzás. Múltkor nagyban takarítottam és átjött, egy adag kajával, megkínált, persze nem kértem, azért nem eszem meg az egy tányér kajáját. Végül itt ragadt 3 órára, férjem aznap munka miatt nem jött, így gondoltam rendelek egy pizzát jó lesz az nekem vacsira. Megrendeltem, kivárta még majdnem az egy órát is, míg kihozták, megkínáltam és szemrebbenés nélkül megette a felét. Most hogy a fenébe mondjam, hogy bazeg, ez a vacsorám, gondoltam megállsz egy szeletnél...


A férjem imádja a húgát, ezzel nincs is baj, és általában, ha mondjuk valami programunk van, amire mégsem tud jönni, az az ötlete, hogy majd a húgával mehetek akkor. Persze, ilyenkor meg szoktam jegyezni, hogy én épp másra gondoltam és NEM. De azt azért nem akarom azzal megbántani, hogy konkrétan a hátamközepére sem kívánom a sógornőmet és egyáltalán a tököm ki van vele. Egyelőre sosem fogok akkor ráérni.


A gyerek jó ötlet lenne, de itt nem. A férjem családja két utcás körzetben lakik. Egy távoli nagynénin kívül az egész. Én ide nem szülök, így is van elég baj velük, anyósom amilyen, szerintem odajutnék, hogy elásom a kertben, ha ilyen közel lenne a gyerekhez. Volt olyan, hogy megtudta szarakodik a hűtő és másikat fogunk venni. (SZAR régi hűtő volt.) Erre közli, hogy ő kihívja nekünk a szerelőt. Mondtam, hogy NEM kell, köszönjük, újat veszünk ezt már régen megbeszéltük, be van tervezve, csak arra vártunk, hogy akkor adja meg magát. Erre két nap múlva hív, hogy beszélt a szerelővel, legyek egész jövő héten otthon, mert majd jön valamikor. Hát teljesen kiakadtam, hogy egyik az, hogy megmondtam nem kell, a másik meg az, hogy mi az, hogy legyek otthon egész héten majd jön valamikor ezt hogy gondolta? A vége persze az lett, hogy nem jött szerelő, majd levadászta a férjemet, hogy én milyen vagyok, és nem fogadom el őt, meg ilyenek. Mondjuk a fia jól kiosztotta, hogy ő az, aki nem fogad el engem és miért veszi semmibe, ha mondok valamit.


Na most kb az a helyzet, hogy szerinte mi annyit nem tudunk eldönteni, hogy kell-e szerelő, szerinted mi lenne, egy gyerekkel?


A költözésen dolgozunk viszont. :)

2010. okt. 18. 00:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!