Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy, vagy mivel próbál...

Ki hogy, vagy mivel próbál spórolni?

Figyelt kérdés

Elég nehéz lett a családi megélhetés,érdekelne ki min spórol.A gyereken nem akarok,persze nem is veszek neki hú de drága,meg felesleges dolgokat.Adjatok ötleteket léci.

Köszi a válaszokat.


2010. okt. 16. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem sok mindenen lehet:

víz: fürdésnél egymás vizébe- utána én még felmosó víznek is használom, vagy ruhákat leáztatok benne igy könnyebb kimosni elég a rövidebb program is a mosógépnek.

Van kinti és külön benti ruhánk, át szoktam mindig húzni, igy kevesebb a szennyes

ételen is sokat lehet spórolni

villanyon

2010. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. minden élelmiszert (kivétel kenyér) a távolabbi hipermarketben veszek meg, mint hogy a 100m-re levő maszek kisboltban, ahol pofátlanul sokat ráraknak a termékekre.

Szerintem ezzel nagy pénzeket meg lehet spórolni, főleg h. írtad vannak gyerekeid is.

2010. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli zuhanyzás kádbanfürdés helyett..,lámpát nem égetni feleslegessen egy szobában sem..,számitógép kikapcsolása ha fél óránál többet vagyok távol a géptől,fűtés őrlángon hagyása,ha épp nem abban a szobában,helyiségben tartozkodom stb...
2010. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

- Villany - figyelek, hogy minél kevesebb izzó minél kevesebb ideig égjen. A tévé ritkán megy, ki van húzva, inkább rádió, vagy laptop.

- Víz - a toalettlehúzások rengeteget visznek, jó, ha víztakarékos a tartály, akkor egyszerre csak kevés is elég.

- Fűtés - ha gázfűtés, lecsavarom mikor nem vagyok otthon.

- Telefonszámla - vonalas nincs is, a mobil meg feltöltős, és oda kell figyelni, hogy egyszerre 2-3 percnél többet ne beszéljek, csak a legszükségesebbeket.

- Hűtő - néha, ha nincs vagy alig van mit hűteni, egyszerűen kikapcsolom (mivel szabályzó nincs rajta).

- Fürdés - helyett zuhanyozás, max 10 percig.

- Takarítás - a legtöbb takarításhoz elég egy vizes rongy, felsöpörni is lehet parkettán porszívózás helyett.

- Mosás - mosás előtt addig hordok valamit, amíg csak lehet anélkül, hogy igénytelen legyen, mindig 30 fokon mosok, az öblítőt ha olyan, hígítom.

- Egyéb apróságok - készülékek készenléti állapota is fogyaszt áramot, ha sok van, fel tud halmozódni. (pl. telefontöltő, tv, hifitorony, mikro)


- Ételek (!!!) - nagyon figyelek, hogy ne vegyek több ételt, mint amennyi biztosan elfogy. Kenyér sarka ne száradjon meg, zöldség-gyümölcs ne fonnyadjon, rohadjon, ilyesmi. Tartalékot olyanból is lehet képezni, ami sokáig, hűtés nélkül is eláll (tészta, száraz szemes dolgok, rizs, hagyma stb), ha a "biztonság" miatt vennénk többet a kelleténél.

2010. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen a vizet nagyon jól ki lehet hasznalni.En pl.a WC-t a fürdõvizzel öntöm le,kis dolognàl.

Fogmosàs közben elzàrom a csapot.Nem mosogatok folyóvizben,csak öblitésnél hasznàlom.Az àramot minden este kikapcsolom olyan dolgoknàl,mint pl.tv,stb.

2010. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kenyeret pl.nem hagyom megszàradni,ami nem fogy el,berakom a mélyhütõbe,és amikor kiolvad,olyan,mintha friss lenne,egy kicsit utana melegitem, vagy leszàritom és morzsàt csinàlok belõle panirhoz.
2010. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

én jobban tudok sporolni, ha a sarki kisboltba megyek vásárolni, mert a hipermarketben mindig találok olyan dolgot is, ami hihetetlenül megéri. :) A kisboltban csak azt veszem meg, ami tényleg kell. Egyébként nálunk a kisboltban olcsobb a juhbeles virsli, mint a nagy hiperáruházakban. Na jó azért, ha mosoport, vagy nem napi cuccot kell vennem, akkor a bevásárlóközpontba megyek. Mert ugye ott azért üzemanyagot is fizetnem kell.

Az örlángos sporolásról azt olvastam valahol, hogy nem biztos, hogy sporolsz vele, mert amikor magasabb hőfokot akarsz, akkor nehezebben fűti be és ott vagy, mintha mindig egy hőfokon tartanád. De lehet ez hülyeség.

2010. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

"Az örlángos sporolásról azt olvastam valahol, hogy nem biztos, hogy sporolsz vele, mert amikor magasabb hőfokot akarsz, akkor nehezebben fűti be és ott vagy, mintha mindig egy hőfokon tartanád."


Ha kinyitod mellette az ablakot,és úgy veszed fel a gázt akkor nem spórolsz!Igy sincs ott hideg ahol őrlángon megy és nem használ el több gázt,ha felveszem h meleg legyen a helyiségben!

2010. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

"Víz: egymás vizében fürdés"???

Csak számomra nem higiénikus az ilyesmi?

Na mindegy.


A kérdésre válaszolva:


villany: lekapcsolom, ha kimegyek a helységből

élelmiszerek: megnézem hol vannak akciók, listát készítek, csak azt veszem meg, amit kell, nem hagyom megromlani az ételeket

telefon: lehetőleg neten keresztül kommunikálok, csak a legsürgősebb esetekben használok telefon

víz: gyors zuhanyzás, nem folyatom feleslegesen, mosogatógép használata

közlekedés: gyakran biciklivel vagy gyalog megyek kocsi helyett

2010. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Én már gyerekkoromban is egymás utáni vízben fürödtem. Első a gyerk, utána a munkából hazatért apaé s külön vízben anya.

Egyébként a felsoroltakon kívül a főzéssel lehet a legeslegtöbet megspórolni. Ezt onnan tudom,hogy munkanélküli lettem és kétségbe estünk, hogy havi 180 ezerből havi 100 ezres számla mellett+tankolás 20 ezer, nem fogunk kijönni. És mivel ügyesen főztem, a párom minden nap ezt viszi ebédre, plussz csinálok neki szendvicset, nem vesz semmi marhaságot és én sem. Nincs csokika, meg kínai kaja, meg pizza és így annyit meg tudtunk spórolni, hogy az idén el tudtunk tengerpartra menni.Minden fel lehet használni valamire, szárazabb kenyérből bundáskenyér, veszek egy 2 kilós karfiolt, az egyik feléből rakott karfiol, csak úgy natúr sonka, tejföl, a másikból 2 nap múlva rántott karfiol stb.

2010. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!