Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lelkiismeretfurdalás...

Miért van lelkiismeretfurdalásom ha magamra költök?

Figyelt kérdés
Havi 30 e Ft.-ból, 20-at banki (automatikusan vonják, kamatozik) úton félreteszek, elvileg 10 e Ft.-ot tudnék magamra költeni, de nem is értem mui van velem, ha valami megtetszik és szeretném, mindig örlődök, hogy másra is jó lenne a pénz, bevillan, hogy később talán hiányozni fog, ha pénzre lesz szükségem és akkor majd átkozhatom magam, hogy miért vettem meg, pl. azt a cipőt, vagy valamit. Ha rászánom magam, akkor persze örülök neki, hogy vettem valamit, de azért néha úgy érzem, hogy mégsincs rá akkora szükségem. Magamról annyit, hogy ezt a 30 e Ft.-ot az államtól kapom (rokkantsági járadék), szüleim vállalkozásában dolgozom, abból élünk, vagyis az én munkám eredménye is megy a közösbe és a konkrét megélhetésem (pl. kaja) onnan van. Mi van velem, miért érzem úgy, hogy nem érdemlem meg, hogy nem kéne még azt a 10-est se elköltenem? (A kérdés nem kamu, komolyan kérdezem, csak nehezen fogalmazom meg amit érzek, ezért ilyen zavaros.)
2010. okt. 16. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Velem is ugyanez van. :( Nem találtam még megoldást. :( Ha nagynehezen veszek vmit, úgy érzem: ezt a férjemre/tesóimra/szüleimre is költhettem volna...
2010. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ruházkodni kell,és ennyit bőven megérdemelsz,nem használod ki a szüleid,nem herdálod a pénzt ,ennyit mindenki megérdemel.Gondolj erre.
2010. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hehe velem is ez van ! :D:P

Ha énis veszek pl. vmit akk mindig azon agyalok h a fene egye meg ezt a pénzt anyuéknak is adhattam volna.

2010. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvassátok el azt a könyvet! Sok mindenre megkapjátok belőle a választ!


[link]

2010. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna, komolyan mondom! Legutóbb 2300Ft-ot sajnáltam egy műbőr dzsekiért, pedig már régóta szerettem volna egyet, de addig néztem magam benne, míg már nem tetszett, vagyis bebeszéltem magamnak... Aztán mondom akkor veszek egy nadrágot, arra 1300 Ft-ot sajnáltam, és inkább vettem 700-ért egy teljesen felesleges dolgot: pizzát...
2010. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!