Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Miért viselkedik...

Ez normális? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
A párom és én anyámmal lakunk, lassan másfél éve. Jövő nyárra összetudnánk annyi pénzt tenni, hogy saját lakást vehessünk, hitel nélkül. De kibírhatatlan amit művel... :( Viszonylatban sok pénzt kap, az össz. kiadásunk a lakásra 70.000Ft, amiből 30.000Ft az Ő hitele. De a rezsinek a 75% mi fizetjük, azaz 30.000Ft-ot kap minden hónapban. Neki csak hétvégente kell főzni, az összes többi napon mi vesszük meg a főtt kajának valót, és a hideg ételeket is. De folyton azt hangoztatja, hogy mégtöbb pénz kell neki, mert neki a hitele mellett nem telik semmire. De nekünk meg félre kell tenni, hiába keresünk jól és szerintem nem keveset kap. Havi szinten a másik 40.000Ft-unk elmegy kajára, és ez csak az, amit itthonra veszünk. Ő minden hónapban vesz mosóport és öblítőt, de a mosogatószertől kezdve a wc illatosítóig mindent velünk vetet meg. Tudom, hogy valamit valamiért, de ez már túlzás. A szobánk mindig rendbe tarjuk, elmosogatunk, a konyhát teljesen renbde tartom, az övé az előszoba, a fürdőt mindenki maga után takarítja. Elveszi a holmijainkat. Értem ezalatt a zoknikat, bugyijaim, szivacsok, tusfürdők. De ha mi az övét használjuk, egyszer párom azt hitte én vittem ki egy tusfürdőt, nagyon nagy veszekedést csapott. Folyton azt hangoztatja mennyire trehányak vagyunk, nem támogatjuk... Mindenbe beleköt. Nyomoz a lakásban, hogy mibe köthet bele, minden nap reggel-este ordít. Iskolába jár, heti 3x, szóval a feszülségre nem fogható. Nem értem miért teszi ezt. Ha főzök kritizál, ha a párom főz, őt is. Olyanokat mondd az ismerősöknek, hogy elégettük a lábost, és már alig van mert ki kellett dobnia, de egy lábossal sincs kevesebb. Egyszerűen jól érzi magát ha "Egyedül küzdő nőnek." tartják, vagy sajnálják. Több poharat is eltört már, az egyiket leejtette a tálcáról, rám fogta, hogy mert miattam indult be a szobába. A másikat a mosogatósban törte el, arra az volt a kifogás, hogy én már előtte megrepesztettem... Egyszerűen kínszenvedés ez a fél év, ami még hátra van. Nem tudunk hamarabb elmenni, mert az albérlet elvinné a megtakarítást, és most ez a pár tízezres is sokat számít nekünk. Nem szeretnénk hitelbe belemászni, ezért döntöttünk ez mellett, amivel neki sem volt semmi problémája, de egyre több pénzt követel, és egyre nagyobb elvárásai vannak. A családban is elhord mindennek, a legújabb hobbija, hogy büdös van a szobánkban. Tudom nem illik ilyet mondani, de neki hüvelyi problémái vannak, és erős szag van a szennyesben, a fürdőben... Soha nem említettem neki, mert elég ha tudom, és nem akarom megbántani. De ő !pedig nincs büdös! folyton ezt mondja, arra hivatkozva, hogy a levetett ruhát, amit még másnap felveszünk pl:póló... bennt tartjuk és nem visszük azonnal a szennyesbe. Ha koszos természetes, hogy a mosásba rakom...
2010. okt. 15. 22:18
1 2
 11/19 sliman ***** válasza:
78%
Édesanyádat egyetlen dolog zavarja: hogy neked van párod, neki nincs. Idéznék egy klasszikust: "Magára jobban ráfér a dugás, mint bárkire a történelemben".
2010. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy amennyit anyádra költesz, annyit albérletre is költhetsz. Nem muszáj egyébként ketten lakni az elbérletben, össze lehet bútorozni egy időre másokkal is, bár az sem surlódásmentes. De a legrosszabb, mikor a saját szülőd csinál ilyeneket...
2010. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"amit tőlünk kap, az neki nagy plussz"


Ha ural titeket és lehuzz ti annál késöbb költöztök, Ha elmentek ő magyányos lesz amitől fél, másrészről nagy érvágás lesz anyagilag.

2010. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem semmi anyukad van!

De azt hiszem ez tovabb fog durvulni, ha elköltöztök, sajnos. Sürgösen lekene szoktatni, hogy ennyit kap! Most lehet bunko leszek, bocsi:

1 mi közötök a hitelehez?

2 rezsi 70%a? ok, adja nektek oda a 30%ot es ti fizessetekbe. Igy nem lesz hazudozas, elmaradas.

3 közös fogyasztasi cikkek, irjatok 2heti v. havi listat anyukaddal, es vegyetek meg felesben. Ami külön kell, azt oldja meg maganak mindenki.

4 a haz rendben tartasara nem tudok mit mondani, kakan is csomot keres

Sajnos anyosom is ilyen, bar nem elünk együtt. De a sajat anyat, fiat, m.fiat lehuzta nem keves penzzel. Ha hetvegen ott voltunk es segitettem takaritani v. akarmi, azt nem ugy kell, igy csinald, ugy csinald. aha, vegül nem segitettem, persze en voltam a szemetlada a csaladban. Probalt askalodni, egymas ellenforditani minket ferjemmel v. sogorekkal, es fajt neki, hogy nem jött össze. Ja es meg alkoholista is. A fiuk menekültek otthonrol. Es en vegyek peldat, rola, milyen jol nevelte a fiukat, hogy szeretik egymast

2010. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja, es hogy miert csinalja ezt? Fogalmam sincs. Szerintem merö rosszindulatbol. Sajnos vannak ilyen emberek. Probaljatok atveszelni ezt a par honapot. Bar mi a helyetekben mar reg nem föznenk otthon. Menük mar vannak barmely etterembe 500-600ft.ert, elmennenk oda enni. Szoba ajto bezar kesz. Ha nem tetszik neki, elmondjatok, miert van igy, azt annyi. Tudom, hogy az anyukad, es latszik a szavaidon, hogy szereted. De ha igy folytatjatok, nem lesz jo vege!

Sok sikert!

2010. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocs, de valamit nagyon nem értek.


Azt írod, fél év múlva lesz annyi pénzetek, hogy külön tudtok költözni saját lakásba hitel nélkül. Akkor ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy már csak max pár 100E Ft hiányzik egy külön otthonra. Ha Ti pl 500E Ft-ot félre tudtok tenni fél év alatt úgy, hogy a megélhetési költségeiteket is tudjátok állni, akkor egyrészt nagyon jól kereshettek, de ha ennél is többet teszek félre, akkor nem hinném, hogy egy tusfürdőn, vagy 1-2 törött poháron szabadna vitatkozni.


500E Ft kamata személyi kölcsönnél fél évre 100E Ft, de jelzáloghitelnél csak a fele. Ennyi pénzt bármelyik banknál fel tudsz venni hitelbe is visszaadhattok fél év alatt úgy, hogy max 100E Ft lesz a kamatod. Szó nincs róla, hogy 10 évig kelljen törlesztgetni.

Ha az ingatlan árakat nézem, egy télen vett lakás a gyenge ingatlan forgalom miatt még olcsóbban is lehet, mint a nyári árak, de annyit biztos le lehet alkudni, mint egy 500E Ft-os hitel kamata fél-1 évre, tehát ha alkudsz 200.000Ft-ot, akkor gyakorlatilag még spóroltál is. Most a téli rezsitől félve még inkább próbálnak áron alul megszabadulni a lakásaiktól az emberek, tehát kínálat van bőven, így végképp nem értem, miért éri meg nektek még fél évig veszekedni anyukáddal ahelyett, hogy azonnal megoldást keressetek a külön költözésre, hiszen van bőven jó megoldás, lehetőség és nem hinném, hogy megéri marakodni, veszekedni, ha egy lakás értékéhez képest filléres költségekről beszélünk, ami még csak nem is biztos, hogy valódi plusz kiadás.

2010. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a 9:25-ösnek abszolút igaza van!!!!

De ezen túl......

Ha úgy látod, hogy a beszélgetés nem segít a helyzeten, mert nem változhat a természete, én lehet, hogy megpróbálnám nagyon elkényeztetni...

Mindjárt leírom, hogy mire gondoltam.

Talán azért viselkedik így, mert ez jelenti számára a kommunikációt köztetek és közte. Ha például van egy agresszív apuka, aki veri a gyerekét- ez is a kommunikáció egy formája (bár ez elég ostoba, vagy beteg módja.) Ha nem kap ölelést, szeretetet, szép szavakat, hát így létesít veletek kapcsolatot. Erre tudatalatt úgy számít, hogy ti is hasonlóképpen reagálnátok, mint ő. Veszekedéssel, zárt ajtók mögötti sustorgással, bosszankodással. De ha ezt megfordítanátok egy olyan irányba, hogy annál több szeretet, (kifejezett szeretetet!!) adnátok felé, minél ellenségesebben viselkedik, megváltozhat. Mert ti vennétek át az irányítást. Ez nagyon nehéz, de célravezető lehet.

Emellett az is lehet, hogy frusztrált, valamiért haragszik rád, a párodra, vagy az életére. Nincs rendben magával, és nagyon boldogtalan. Ebben az esetben megpróbálhatsz segíteni... elhívni egy közös programra, ahol beszélgethettek.

Képzeld el, milyen volt kisgyermeknek. Ha egy kislány folyton húzogatja a másik haját, elveszi a másik játékát, megkérdezed miért csinálta. Lásd az arcát gyermekként, amilyen volt kiskorában, öleld meg és bocsáss meg neki.

Én ezt tudom tanácsolni neked.

2010. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az a baja,hogy kihasználjátok.

Vagy legalábbis próbálkoztok megtenni.

Nem értem miért gond,hogy a rezsi 70%-a a tiétek,hiszen ti ketten vagytok,ő egyedül(egy egész egyszerű számítással kiszámíthatod,hogy így igazságos. a 100-at oszd el 3-mal,majd az eredményt szorozd 2-vel-ez a ti rezsitek.Ráadásul az internet gondolom nektek van,ti koszoltok többet stb...).Ráadásul övé a ház,szíve joga lenne 100 % rezsit elkérnie.

Kicsit zavaros vagy,egyszer azt írod,hogy alig mehetsz be a konyhába,másszor azt,hogy anyád csak hétvégén főz...


Szóval ha a helyzeten javítani akarsz-mert ugye leszámítva azt,hogy anyád az anyád(nem teheted félre ha hitelmentes lakásba költöztök)az unokáknak is szükség van nagyira!-akkor elöször ülj le és gondold át mennyi igazság van abba,amit mond.Szerintem te felvetted azt a védekező mehanizmust,hogy csípőből azt mondod,hogy nincs igaza.Inkább ülj le vele,mondd el neki,mi az,ami tényleg bánt(valószínű egy régebbi,gyermekkori dolog)és ezentúl figyeljetek,hogy tényleg meghalljátok mit mond a másik.

2010. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az a baja,hogy ti a pároddal jól megvagytok,ő meg csak maszturbálhat...
2010. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!