Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Miért viselkedik...

Ez normális? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
A párom és én anyámmal lakunk, lassan másfél éve. Jövő nyárra összetudnánk annyi pénzt tenni, hogy saját lakást vehessünk, hitel nélkül. De kibírhatatlan amit művel... :( Viszonylatban sok pénzt kap, az össz. kiadásunk a lakásra 70.000Ft, amiből 30.000Ft az Ő hitele. De a rezsinek a 75% mi fizetjük, azaz 30.000Ft-ot kap minden hónapban. Neki csak hétvégente kell főzni, az összes többi napon mi vesszük meg a főtt kajának valót, és a hideg ételeket is. De folyton azt hangoztatja, hogy mégtöbb pénz kell neki, mert neki a hitele mellett nem telik semmire. De nekünk meg félre kell tenni, hiába keresünk jól és szerintem nem keveset kap. Havi szinten a másik 40.000Ft-unk elmegy kajára, és ez csak az, amit itthonra veszünk. Ő minden hónapban vesz mosóport és öblítőt, de a mosogatószertől kezdve a wc illatosítóig mindent velünk vetet meg. Tudom, hogy valamit valamiért, de ez már túlzás. A szobánk mindig rendbe tarjuk, elmosogatunk, a konyhát teljesen renbde tartom, az övé az előszoba, a fürdőt mindenki maga után takarítja. Elveszi a holmijainkat. Értem ezalatt a zoknikat, bugyijaim, szivacsok, tusfürdők. De ha mi az övét használjuk, egyszer párom azt hitte én vittem ki egy tusfürdőt, nagyon nagy veszekedést csapott. Folyton azt hangoztatja mennyire trehányak vagyunk, nem támogatjuk... Mindenbe beleköt. Nyomoz a lakásban, hogy mibe köthet bele, minden nap reggel-este ordít. Iskolába jár, heti 3x, szóval a feszülségre nem fogható. Nem értem miért teszi ezt. Ha főzök kritizál, ha a párom főz, őt is. Olyanokat mondd az ismerősöknek, hogy elégettük a lábost, és már alig van mert ki kellett dobnia, de egy lábossal sincs kevesebb. Egyszerűen jól érzi magát ha "Egyedül küzdő nőnek." tartják, vagy sajnálják. Több poharat is eltört már, az egyiket leejtette a tálcáról, rám fogta, hogy mert miattam indult be a szobába. A másikat a mosogatósban törte el, arra az volt a kifogás, hogy én már előtte megrepesztettem... Egyszerűen kínszenvedés ez a fél év, ami még hátra van. Nem tudunk hamarabb elmenni, mert az albérlet elvinné a megtakarítást, és most ez a pár tízezres is sokat számít nekünk. Nem szeretnénk hitelbe belemászni, ezért döntöttünk ez mellett, amivel neki sem volt semmi problémája, de egyre több pénzt követel, és egyre nagyobb elvárásai vannak. A családban is elhord mindennek, a legújabb hobbija, hogy büdös van a szobánkban. Tudom nem illik ilyet mondani, de neki hüvelyi problémái vannak, és erős szag van a szennyesben, a fürdőben... Soha nem említettem neki, mert elég ha tudom, és nem akarom megbántani. De ő !pedig nincs büdös! folyton ezt mondja, arra hivatkozva, hogy a levetett ruhát, amit még másnap felveszünk pl:póló... bennt tartjuk és nem visszük azonnal a szennyesbe. Ha koszos természetes, hogy a mosásba rakom...
2010. okt. 15. 22:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem leírni, hogy anyagilag is folyton hazudni próbál, hogy több pénzt kapjon. Múltkor nem fizetett be egy internet és tv számlát, következő hónapban sírva jött oda, hogy kell neki 50.000Ft, mert ennyi lett a késedelmi kamat. Később megjött a levél, és a késedelmi kamat 3000Ft volt. Megkérdeztem miért hazudott, erre a válasz az volt, hogy ennyi neki is jár. És hasonlóak többször előfordultak már. Sajnálja az ételt, még azt is amit mi veszünk, de a barátainak osztogatja. Ő pedig folyton ruhászkodik, de ha én veszek magamnak valamit egyből megkapom, hogy miért erre költöttem, neki is jól jött volna. Pedig NINCSENEK anyagi gondjaink. Mamám is támogatja, mert elő van adva, hogy ő egyedül küzd, és senki nem segít. Holott mi mindig adjuk a mi részünket, és sokszor még ezen felül is...
2010. okt. 15. 22:24
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire nem bírjátok, 70e-ből már az albérlet+rezsi is megvan.
2010. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem tudunk elmenni. 70.000Ft-ból lehet megvan, de akkor ott a 40.000Ft a kaja, meg a másik 10.000Ft a többi otthonra való, és ez már több. Írtam, hogy gyűjtünk, és minden Ft számít. Nem akarunk később 10 évig hitelt fizetni, és már nem sok kell.
2010. okt. 15. 22:30
 4/19 A kérdező kommentje:
Csak nem értem a viselkedését, hogy MIÉRT csinálja ezt, ha oka nincs rá?:S
2010. okt. 15. 22:31
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Akkor kénytelenek lesztek elviselni...

Anyukádat egyébként már kérdezted, hogy miért viselkedik így? Végülis ő a legilletékesebb ebben a témában...

2010. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Egyik vígasz, hogy fél év még bírható, még addig most legyetek türelmesek.

A másik: Valahogy szeretné magát fontosabbnak tudni. Mivel ez már úgy érzi, nem az ő élete, valahogy kimegy alóla a talaj, nem ő a ház parancsnoka, és emiatt egy bizonyos pánik fogja el, és szeretné a hatalmát és a fontosságát visszaszerezni. Sokan vannak így ezzel. Azért panaszkodik a szomszédoknak, mert a sajnálat pótolja neki a szeretetet, legalábbis bizonyos mértékig, meg valahogy így hősnek tűnik, hogy kibír ennyi féle sorscsapást, sokan élvezik az ilyesmit. Nem nagyon tudsz tenni ellene. Esetleg ha megbíznátok felelősségteljes munkával (szőnyegek tisztántartása, ablakmosás), amivel ő tudna büszkélkedni, hogy milyen jól megcsinálta, esetleg ti is mossatok ablakot, de az ne legyen olyan szép) szóval valahogy a talajt visszatolni a lába alá. Hogy érezze magát fontosnak. És ne titkoljátok azt se, hogy mennyire szeretitek. Vigyetek olykor - olykor egy kis virágot, bármi apróságot, vagy teázzatok, kávézzatok együtt, szóval engedjétek be az életetekbe. Legálábbis két három hónapig tehetnétek egy próbát.

2010. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha megkérjük valamire, folyton azt ecseteli ő nem a csicskásunk, és mi cselédnek tartjuk. Pedig ez nem igaz. az, amit mi csinálunk neki sosem felel meg, állítása szerint még mosogatni sem tudok normálisan. Próbáltam beszélni vele, de csak hümmög, nem felel, és nem érzi, hogy bármit bántóan csinálna.
2010. okt. 15. 22:37
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Azért csinálja mert ti hagyátok.

Egy fillért se adjatok neki, ne figyeljetek rá, ha hisztizik nem tud mit csinálni élkületek nem él meg nem rakhat ki, ő van alárendelt szerepben nem ti azért pattog hogy ti az ellenközőjét higyétek. Álljatok a sarkatokra.

2010. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát a hát "ura" pedig Ő.:) Ha van itt valaki, mégha rokon is, nem mehetünk ki, még üdvüzölni se. A saját rokonaimat beülteti a szobába, ha én a konyhába vagyok mikor megérkeznek. Aztán mikor bemegyek kihozza őket. A konyhát se nagyon használhatom, mert zavarja, de folyton rendbe kell tennem... Szóval érhetetlen számomra a viselkedése.
2010. okt. 15. 22:39
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát megélne nélkülünk, csak szereti szórni a pénzt, ezért nem küldött még el. És amit tőlünk kap, az neki nagy plussz. De nem fogom rendre tenni, mikor ez az ő háza.

Olyan tippekre gondoltam, mint amit az egyik válaszadó írt, a virág, vagy ilyenek. Hogy egy kicsit elviselhetőbb legyen ez a pár hónap... :S

Meg főképp arra voltam kíváncsi, hogy miért is csinálja ezt.

2010. okt. 15. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!