Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ez kibírhatatla...

Mit csináljak? Ez kibírhatatlan. :S

Figyelt kérdés

először is bocsi hogy hosszú lett...

Az a baj, hogy egyátalán nem jövök ki a szüleimmel. Van egy barátom akivel 4 hónapja járunk. 2hónapot titokban jártunk. a srác nem iszik nincs vele semmi gond, a faluban jó véleménnyel vannak róla. csak a családjáról nincs valami nagy vélemény...De a barátom mintha nem is abból a családból származna. És ez a baja a szüleimnek, főleg anyámnak (mellesleg a fiúm anyja mikor fiatalabb volt apám barátnője volt;). ez a 4hónap kínszenvedés volt, nem hagy békén. teljesen kifordult magából. múltkor pl térden állva könyörgött hogy legyek öngyilkos... Többször elzavart már de még csak 17 vagyok,nincs keresetem, függök tőle. minden reményem a továbbtanulásban van, de az még 1,5év. nem lehet vele beszélni. utálja a barátomat, apámat befolyásolja. idegileg totál kivagyok. keresem a lehetőséget, hogy ne legyek itthon, de valahogy mindig megtalálja a módját h basztasson. Adjatok tanácsot, mit csináljak?ezt nem lehet kibírni. a pasimmal tegnap a városban voltam délelőtt, ezért is készülnek lebaszni.4hónap alatt egyszer volt olyan alkalom hogy egyedül lehettem vele. kikészít a sok veszekedés, így tanulni sem tudok, pedig az az első. de a barátomért majdnem mindennap megkapom h mi vagyok....nagyon szeretem őt.de így el fogom veszíteni, ezt az örömöt pedig ne akarom megadni az anyámnak.


2010. okt. 15. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!ez nagyon gáz amit írsz. ülj le anyuddal és beszéld meg vele a dolgaidat. mondd el neki, hogy már nem 5 éves vagy, hanem lassan felnősz. és szüksége lenne egy anyára aki támogat mindenben, még ha az neki nem is tetszik. én legalábbis így vagyok az ilyen korú lányommal, vannak hülyeségei, de támogatom amiben csak tudom, az ésszerűség határain belül. persze vannak összezördülések, de hol nincsenek.

muszáj vele beszéllned. milyen anya az aki arra kér legyél öngyilkos? hát szemen köpném magam az biztos.

2010. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tudom hogy gáz, de muszáj volt kiadnom ezt magamból. ő rá nem igazán tudok számítani. inkább a nővéremre, a mamámra. pl el kellett mennem nőgyógyászhoz, nem jött meg rendesen, és írt fel fog.gátlót. anyám ezt nem váltotta ki, sőt el sem jött velem, megmondta h nem fogja kiváltani. én szeretem az anyámat, de nem értem,nem tud rólam semmit. nem lehet vele beszélni...köszi a választ.
2010. okt. 15. 15:15
 3/13 anonim válasza:
A kedves válaszoló véleményét adom.Ez a legjobb amit tenned kellene most.
2010. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom a dolgot. Pont annyi idosen eltem at ugyan azt amit most Te, az en anyam is kifordult magabol, de engem azzal fenyegetett, hogy megoli magat, ha nem szakitok. Èn kikieszultem az egesztol, megertem h Te is kesz vagy. Igen, sajnos fuggsz tole, es nem tudsz semmit csinalni. En se tudtam es ez meg is latszott a tanulmanyi eredmenyeimen, leromlottak, mert az energiat amit a tanulasba fektethettem volna, felemesztett az, h egyfolytaban b@szogattak, ezzel kicsinaltak, ejjel nem tudtam aludni, nappal nem tudtam figyelni az iskolaban, se tanulni otthon, se semmi. Azzal h tiltottak, meg jobban a baratom karjaiba kergettek. A 17 eves gyerekuket mar hagyniuk kellene a szuloknek, hogy az ilyen szemelyes kapcsolataikat egyedul intezzek, egyedul dontsenek, h akarjak e vagy nem, es ha esetleg teved a gyerek, akkor viselje a kovetkezmenyeket. Ez persze nem Rad vonatkozik mert az irasodbol itelve Te teljesen kepben vagy es jo arcnak tunsz es ertelmesnek. anyad viszont nem az, akar csak az enyem! Mondjuk az, h terden allva konyorgott, h legyel ongyilkos, egy kicsit kicsapta a biztositekot nalam, nem is tudok mit mondani, fogalmam sincs mit tanacsoljak. Lehet, h hulyeseg, de lehet h szolni kellene az osztalyfonokodnek, mar amennyiben megbizhato. En megbantam, h annak idejen nem avattam be a tanarokat, hanem egyedul probaltam megoldani, mert egonek tartottam. Bar, engem emellett az alkesz apam vert, anyam ongyilkossaggal fenyegetett, eltiltottak a baratomtol, teljesen! Az eredmenye meg is lett, amint leerettsegiztem, hiaba vettek fel fosulira, ugy elmentem otthonrol, mint a szel. Jo messze, masik orszagba... De ez az en sztorim, remelem a tied jobban alakul majd es valaki ad valami hasznalhato tanacsot. en csak azt tudom mondani, h megertem mit erzel es sajnalom... :(

26/L

2010. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha otthon nincs nyugalmad, próbálj meg az iskolában bent maradni és ott tanulni. Ez fontos a későbbi életed miatt. Igy jól tudsz majd teljesiteni a suliban és kevesebbet kell otthon lenned. Nincs olyan rokon, barát vagy ismerős, aki tudna anyáddal beszélni vagy akiknél eltölthetnél egy kis időt? Ha nincs, akkor próbálj meg olyan helyeket találni, ahol nyugodtan lehetsz a barátoddal, pl. egy tea vagy kávé mellett beszélgetni és egy kicsit örülni a másiknak.Nem értem az ilyen szülőt. Egyáltalán hogy nvezheti magát szülőnek ?Esetleg nem tudnál kollégiumi elhelyezést szerezni vagy nálatok nincs ilyen lehetőség? Nehéz a távolból jó tanácsot adni, de szurkolok nektek.
2010. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt szerettem volna kérdezni, hogy anyukád szed e valamilyen nyugtatót, depressziós e vagy iszik?

Nem bántásképp kérdezem, csak ez nem normális viselkedés.

Ép elméjű ember nem viselkedik így a gyerekével.

Apukád mit szól a dologhoz? Vagy ő is ellenzi a kapcsolatotokat? Miért nincs jó híre a fiú családjának?

Bocsi a sok kérdésért, csak azért, hogy tisztábban lássak . :)

2010. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26/L vagyok, az egyik elozo valaszolo. Az elso valaszolo amit tanacsolt, h uljon le az anyjaval es beszeljen vele, hat... az en anyam meg mindig ugyan azt csinalja mint 10 evvel ezelott, es mar 26 vagyok, es egyik baratom se tetszett neki. Tok jo, h Te ilyen felfogasu vagy, hogy le tudna veled ulni a gyereked beszelni, de a mi anyaink nem ilyenek! Nem ertik, h a 17 eves az mar majdnem felnott, es lehet, h tenyleg szereti azt a fiut, es lehet, h a fiu tenyleg rendes gyerek!!! Ezek nem ertik, nem lehet veluk beszelni, az en tapasztalatom az, h csak rosszabb lesz. Gondolj bele: arra keri a sajat lanyat, h legyen mar ongyilkos??? Inkabb latna halottan a lanyat, mint azzal a fiuval??? Csak azert mert neki nem tetszik??? Hat normalis az ilyen? az ilyennel nem lehet leulni beszelni... legalabbis keves az esely h egy beszelgetes megoldana... az ilyentol el lehet menekulni, amint lehet. Ez a velemenyem. Es ez nagyon szomoru, de van ilyen. Kivanom a kerdezonek h oldodjanak meg a dolgai es az anyja fogja fel, h a lanya mar nem gyerek, es sajat dontesei, velemenye, erzelmei vannak.
2010. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

első vagyok: ha van aki támogat, mamád, tesód, akkor támaszkodj rájuk. ha anyud azt látja, hogy nélküle is boldogulsz, lehet elgondolkodik, de előtte azért beszélj vele, hátha... sajnálom, h vannak ilyen életek, én a gyerekemért mindent megtennék, nem értem az embereket, komolyan. szomorú, önző világ...

neked sok sikert és boldog életet, kicsilány:)

2010. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a 26 éves lánynak: igazából csak egy ötlet volt, nem igazán tudom mi mást lehetne még tenni először, mint leülni beszélgetni. igazából aki nem volt ilyen helyzetben, az nehezen tudja elképzelni az ilyen szülői hozzáállást. remélem egyszer neked is jobbra fordul a dolgod:)
2010. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Koszi szepen, hat ha anyam eddig belebeszelt az eletembe, akkor ketlem, h valaha is megvaltozik! Amugy mas baj nincs vele, de ezt nem tudja feldolgozni, h nem o valaszt helyettem. Igen, amugy lehet, h a kerdezonel meg van remeny. en senkire nem tamaszkodhattam, egyedul voltam. de lehet h o tudna segitseget kerni, es lenne valaki, aki moge all. esetleg el is koltozhetne, mondjuk nagyszulohoz ilyesmi. vagy a kollegiumba vonulas is megoldas lehetne, esetleg vallalhatna valami diakmunkat...

26/L

2010. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!