Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek a túlságosan...

Hogyan kezelnétek a túlságosan kritikus szülőket?

Figyelt kérdés

A szülők soha sem dicsérnek, állandóan a hibákra hívják fel a figyelmet. Azt vettem észre magamon, hogy teljesen elvesztettem az önbizalmam, és minden apró hibát komoly kudarcnak könyvelek el, amire a szüleim még tesznek egy lapáttal a viselkedésükkel. Ha valamilyen apró vita tör ki közöttünk, és életem során egyszer nem történt még meg az, hogy nekem lett volna igazam. Túlságosan uralkodni és irányítani akarnak, nem úgy kezelnek, mint egy felnőtt embert. (Egyetemre járok, közben dolgozom, és itthon lakom a szüleimnél; igen, tudom, a szülő a "parancsnok" itthon, de mindennek van határa.) Hogyan tudnám megfelelően kezelni a fennálló problémás helyzetet?


23/F


2010. okt. 14. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy semmitmondó udvariassággal gyakorlatilag levegőnek nézném a viselkedésüket, vagy diplomatikusan emlékeztetném őket, hogy ők sem tökéletesek.
2010. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek, úgy kezeltem, hogy a lehető leggyorsabban elköltöztem otthonról, amint lehetett, és magasról tettem a véleményükre.
2010. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani, akkor koli, albi. Annak idején én is elmenekültem otthonról, de még a mai napig is tud apám olyanokat mondani, hogy fél évig haza se nézek... pedig tudom, hogy mások előtt meg dicsekszik velünk. Mondjuk lehet, hogy e nélkül nem küzdöttem volna idáig sem magam... nem tudom. Azért én a gyerekeimet nem így fogom rávenni a tanulásra és a becsületes munkára.


Ha nem tudod megoldani, akkor minden alkalommal, amikor épp az önbizalmad tiporják egy-egy szúrós megjegyzéssel, mondd magadban, hogy megbocsátok neked, amiért nem tudsz jól szeretni engem, amiért gyenge vagy az igazi érzéseidet kimutatni, amiért nem vagy felnőtt ember, amiért szűk látókörű vagy, és aztán bocsásd meg magadnak, hogy ezeket gondoltad a szüleidről, akik felé a hála érzésével kellene lenned, de nem megy... így talán kívül tudod helyezni magad a szituáción és kevésbé romboló a hatásuk.

2010. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!