Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Így semmire sem fogod vinni!...

"Így semmire sem fogod vinni! " Tényleg igaza lehet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, most végeztem tavasszal egy 2 éves OKJ-s tanfolyamot (külker üzletkötői). Elkezdtem még egy OKJ-t, de nem tetszik, ott fogom hagyni, és munkát akarok keresni. A nagynéném viszont kikészít, hogy mindig azzal nyaggat, hogy így nem lesz belőlem semmi, mert így csak egy "közkatona" leszek, így nem lesz belőlem igazgató/ügyvezető stb. és majd napi 8-10 órákat kell dolgoznom úgy, hogy mások dirigálnak nekem...Hogyan mondjam meg neki szépen, hogy ne okoskodjon már ennyire?



Tudom, hogy így csak egy alkalmazott leszek, de nincsenek is olyan ambícióim, hogy én legyek a nagyfőnök...Ő kb 60 éves, és kb 10 éve lett gazdasági igazgató, ő sem igazgatóként kezdte. Én pályakezdőként recepciós, vagy titkárnő szeretnék lenni, nem egyből főnök, nem is így működik...Sőt, még nem is feltétlenül ezzel a papírral akarok elhelyezkedni...


2010. okt. 14. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Baromság...nem lehet mindenki igazgató. Az én nagybáttyám 1xű szobafestő, imádja a munkáját, és sokat is keres vele, m jól megtanulta. Simán viheted ezzel a végzettséggel is v.mire, de ha minden vágyad, h főnök legyél, azért sokat kell erőlködni. Mérleged, megéri-e neked!
2010. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

hát nem a végzettségtől függ, hogy mi leszel.Persze nem árt a tanulás, de a mai világban sokkal többre mész a kapcsolatokkal, meg azzal, ha talpraesett vagy.

Sokan vannak, akik 8 általánossal gazdagodtak meg egy jó ötlet miatt...ha szorgalmas vagy, ambiciózus, akkor előtted a világ:)

Apum pl tanárként kezdte, aztán vállalkozó lett, és ma már egy nagyon sikeres, elismert üzletember...teszem hozzá a tanári vonalat már csak a családjában gyakorolja:)

2010. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

kérdező

A 2 éves külkert a trainex-nél végezted el? mert én igen,igaz nem most, szintén 2éves volt,de nem lehet vele semmire menni amit ott tanitanak! egy f.s az egész!

azt mondták ilyen olyan álláslehetőséget biztosatnak,és közölték, ez kevés,tanuljon tovább. ja és fizetős volt :S

2010. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
mondd me neki szépen,hogy ő is legalul kezdte...a létrafokokat meg kell mászni
2010. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, nem a tanuláson múlik elsősorban...A nagynéném fia 35 éves koráig egyfolytában tanult, nem is tudom hány diplomája van, és annyi az élete, hogy járja a világot mint valami informatikus egy nemzetközi cégnél. Hol törökben, Angliában, Svájcban, meg nem is tudom még hol jár, de ennyi. Szóval ő sem lett főnök, pedig már közel 40 éves. De belőlem szeretne főnököt csinálni...
2010. okt. 14. 17:44
 6/10 A kérdező kommentje:

17:42


Nem ott tanultam, hanem egy szimpla szakközépiskolában.

2010. okt. 14. 17:45
 7/10 anonim válasza:
88%
Azt sajnos el kell mondanom,hogy nagyon kevés ember érett arra hogy vezető,igazgató legyen. Sőt, nagyon kevesen alkalmasak erre,mondhatom úgyis h, születni kell rá hogy valaki egy ilyen alkat legyen. Édesapámnak is csak 8. általánosa van mert utána egyből már dolgozott,ma pedig egy cégcsoport tulajdonosa amit a semmiből hozott létre még 20 éve.
2010. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ennyit mondasz rá, hogyx te még nem láttál pályakezdő igazgatót. Úgyhogy egyenlőre neked más állás is megteszi...
2010. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én családomban csupa olyan ember van, akinek nincs diplomája, csak érettségije, vagy OKJ-s szakmája és mindenki jól él belőle. A férjemnek is külker üzletkötő OKj-s vizsgája van és 2 éve az egyik nagy barkácsáruház kereskedlemi igazgatója. Sőt, a másik igazgató egy piacon árult Pesten és idáig vitte és nő! Nekem is OKJ-s vizsgáim vannak, de mivel 18 éves korom óta dolgozom, szinte mindig kapok állást, mert a tapasztalat többet számít és a kiállás.
2010. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, nincs igaza, el ne hidd neki, itt olvashatod az ellenpéldákat! Max. nem arra fogod vinni, amire ő, de attól még lehet szép karriered (is)!

Kérdezd meg, hogy őt az vitte előre, hogy állandóan negatív kritikát kapott azoktól, akiknek számított a véleménye?

Nem vagytok egyformák, és másak manapság a körülmények is.

2010. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!