Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul az...

Jogosan esik rosszul az unokahúgom viselkedése velem, velünk szemben?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves lányom, unokahúgom 22 éves.


Régen nagyon jó kapcsolat volt közöttünk, kb mintha a kishúgom lett volna. Valószínűleg azért is alakult ki szoros kötődés, mert én a szüleimmel éltem akkor is, ő pedig “láthatás” címszó alatt mindig oda volt hozva, minden hétvégét ott töltött (bátyám nem sokat foglalkozott/foglalkozik vele sajnos). Olyankor leginkább velem volt, mentünk erre-arra, vittem strandra, moziba, fagyizni, biciklizni, tényleg tudatosan úgy szerveztem a hétvégéimet, hogy ráérjek vele lenni.

Volt egy jó 1,5 év, amikor délután én jártam érte az iskolába (általános iskolás volt, az már ciki volt, hogy a nagyszülők mennek érte, de az anyja egyedül még nem akarta engedni, én pedig abban az időben nem dolgoztam, így engem kértek meg). Minden délután 1-2-től 5-6-ig vele voltam. Segítettem neki a háziban, kikérdeztem, különórára vittem, megoldottam az éppen aktuális ügyes bajos dolgait. Mindezt ingyen, kb. 3 hónap után szóltam, hogy legalább a benzinpénzbe beszállhatna az anyja… Nagy szemekkel nézve mondta, hogy hát kérjem el a bátyámtól, ha nekem az a pénz ennyire kell (munkanélküliként igen, nagyon kellett az a pénz).


Mikor megszületett a lányunk, utána is rengeteget volt velünk továbbra is, kiskamasz létére teljesen jól ellátta a gyereket, pelenkázta, altatta, sétált vele, játszottak. Ez így ment kb. a covidig, azóta teljesen ki van magából fordulva, már nem is beszélünk, nemhogy találkozzunk…


Mert ő nem ér rá, ő elfoglalt, nem tud mindig a családdal lógni. Nem is kell mindig, de utoljára tavaly nyáron találkoztunk, akkor is véletlenül. Lányommal sem tartja a kapcsolatot, most a születésnapján egy üzenetet nem írt, pedig én előtte hívtam telefonon és írtam is neki, hogy lesz ebéd, kis ünneplés, ha van kedve, jöjjön nyugodtan! Vissza sem írt rá.

Vagy a lányunkat műtötték Budapesten, én bent alhattam vele, férjem már nem. Ahhoz messze lett volna, hogy minden este hazajöjjön, reggel meg vissza Pestre, de az unokahúgom ott él, kérdeztem tőle, hogy amíg mi a kórházban vagyunk, a férjem ott alhatna-e? Először ment a ködösítés, hogy még nem tudja, majd szól, ha látja, hogy alakul az a hete, utána persze írta, hogy nem.


Nagyon rosszul esik ez az egész nekem, meg az is, hogy a lányunkkal sem foglalkozik egy pillanatot sem, pedig tudjuk, hogy 2-3 hetente jár haza Pestről. És nem visszakapni akarom azt az időt, amit én szántam rá, amikor ő gyerek volt, csak így belegondolva rossz, hogy mit adtam neki, és ő mit ad vissza cserébe.


2023. jún. 22. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Kedveli a lányodat?
2023. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha nem kedvelte volna soha, nem akart volna rá vigyázni mindig. Mert erre figyeltem, hogy ne feladatként gondoljon erre, hanem csak akkor és úgy bíztuk rá, amikor ő szerette volna.
2023. jún. 22. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem jogos.

Te anno felnőttként úgy döntöttél, hogy megteszed. Nem ő kért, hogy törődj vele.

Te pedig elvárnád, hogy mint egy kölcsönt, ezt most felnőttként adja meg neked.

Te anno nem neki, hanem az anyjának meg az apjának tettél szívességet. Tőlük várhatnál max viszonzást.

2023. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem jogos.
2023. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A helyedben én megkérdezném hogy mért ilyen,
2023. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Inkább azt mondanám, hogy természetes, hogy rosszul esik. Azonban a lány anyját meg a bátyját elnézve nem kell csodálkozni, hogy nem értékelte a törődésedet meg a figyelmedet. Úgy látszik, hogy úgy tekintett rád, mint egy gondozónőre, házi alkalmazottra. A lányoddal is csak addig foglalkozott, amíg igénye volt arra, hogy babusgathasson valakit, az igazi kihívás ott kezdődik, amikor kényelmetlenséget okoz a segítség, mégis megteszi az ember. Azért némi magyarázatot adhatna, igen.
2023. jún. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Mondtad az unokahúgodnak, amikor gyerekkorában vigyáztál rá, meg suliba vitted, hogy ezt azzal a feltétellel teszed, hogy majd ő gondoskodik a te gyerekedről? Ha nem, és nem egyezett bele ebbe az unokahúgod egyértelműen annak idején, akkor semmi alapod megsértődni.


"a férjem ott alhatna-e?"

Na ez a másik kedvenc, ilyen kérdést én is kaptam már, és hasonló "rokonságban" (semmilyenben) álltam én is a pasival, mint az unokahúgod a férjeddel. Én is nemet mondtam, azóta is én vagyok a szemét irigy dög.

Nem, szerintem egyáltalán nem jogosak az elvárásaid az unokahúgod felé

(mert erről van szó igazából, nem úgy tesz, ahogyan te elvárod, és EZ esik neked rosszul).

2023. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Én azon akadtam fenn, miért kéne a férjednek ott aludni nála?

Valahol a válaszadók közönyössége is furcsa. Nem ő kérte hogy a kérdező gondozza, de azért bunkónak sem kéne lenni, ha már a szülei szartak a fejére, és a kérdező meg ott volt neki.

2023. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Négy napot kórházban voltam a lányommal, Budapesten. Én bent lehettem vele, a férjemnek viszont külön kellett szállás. Innen 240 km, odavissza majdnem 500. Szóval nem volt opció, hogy minden nap hazajön, másnap meg vissza. Arra a három éjszakára szerettük volna, ha ott alhat, és nem kell külön még szállást fizetnünk.

Nagy a lakás, van külön vendégszoba is, és egyedül él benne. Ezért gondoltuk, hogy nem okozna gondot.

2023. jún. 22. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos
2023. jún. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!