Panaszkodó rokonsággal mit lehet csinálni? Meg se halljam?
Nagyszüleim + apukám testvére és neki a családja vidéken élnek, együtt. Kb. az az "igazi magyar valóság", lelakott kádárkocka ház, annak van igaza, aki hangosabban ordít, gyereknevelés is ebben merül ki, kutytartás azt jelenti, hogy a 3-4 napos maradékokat adják oda neki és minek annak oltás, úgysem viszik sehová...
Régen is volt 1-2 panaszkodós mondatuk, ott nincs munka, nincs élet. De a covid óta, ha megyek, az ottlétem semmi másról sem szól, csak hogy ezt hallgatom. Milyen kilátástalan minden, nincs munka/előrelépés, hát ők már most megmondták a gyereknek, hogy a továbbtanulást felejtse el (12 éves...). Itt előbb-utóbb éhezés és fosztogatás lesz, a családok majd sorban mondanak le a gyerekeikről és az idősekről, mert nem lesz pénz etetni őket, gondoskodni róluk.
Ha kicsit vidámabb témákról beszélnék, elmesélném, mi történt velem, vagy mik a terveim/terveim, akkor is csak visszakanyarodunk ahhoz, hogy lehessen panaszkodni, sopánkodni, félni. Például tegnap meséltem, hogy nyáron hová utazom, milyen helyekre készülök, erre hogy hááát ezt nagyon meg kell gondolni, mert ki tudja, ott milyen állapotok vannak, ők már olyat is hallottak, hogy egyenesen a repülőről leszállva rabolják el a fiatal lányokat és adják el utána őket. Meg állandó kérdés, hogy én mit tudok Budapesten EGYEDÜL csinálni évek óta... Hogy nem rossz ez nekem? Hogy senki nincs itt, se család, se régi barátnők? És hiába magyarázom, hogy nem vagyok egyedül, ismerkedek, itt hétköznap este is be lehet ülni bárhová, nem az van, hogy 7-kor már ember sincs az utcákon.
Nagyon lehangoló az egész, konkrétan 1,5 órát vezetek azért, hogy full depressziós legyek utána. De ha meg nem megyek, mint most, pl 3 hónapja nem voltam, mert legutóbb a 12 éves unokatestvérem úgy belém állt, hogy csak lestem, a többiek meg egy szót sem szóltak volna... Szóval ha nem megyek, akkor meg mama sír nekem, hogy én már nem is foglalkozom velük, sosem látogatom meg őket és hogy szét van hullva a család. De nem azért megyek, hogy ezt hallgassam, próbálom az életemből az ilyesmiket kizárni. Őt, őket sem akarom megbántani, hogy nem érdekel a problémájuk, de konkrétan ők csak ezekről beszélnek, viszont változtatni meg nem akarnak. Például nagynéném és a férje már 15 éve panaszkodnak, hogy "nincs munka", sz_r a fizetés, de az eszükbe nem jutott még, hogy esetleg tanuljanak valamit, képezzék magukat és mindjárt többre vinnék, ha nem érettségivel, nyelvtudás nélkül keresnének munkát.
Szóval panaszkodnak, de változtatni nem hajlandók semmin.
Addig amig a másik embereknek nem tudsz a kitörésben segíteni, nincs jogod bármit is mondani rájuk. Főleg akkor nem ha oda evett a fene.
Esélyes, hogy utolsóként álltál sorban amikor a nevelés ezen részét osztották. Állj sorban újból.
Első válaszoló, köszönöm szépen a válaszodat!
A saját érdekem az nyilván az, hogy ezt a közeget kerüljem, hiszen nem érzem jól magam, nem tölt fel, nem motivál semennyire. Nem úgy jövök el, hogy na de jó volt újra találkozni, hanem hogy "úristen, mindjárt nekihajtok egy fának".
2!
Miért, huszonévesen hogyan kéne felnőtt, 50-hez közeli embereknek segítenem? Nem fogok pénzt osztogatni, meg lakhatást nyújtani nekik, ha közel 50 évesen is ott tartanak, hogy csak panaszkodnak, de tenni semmit nem tesznek! Nem kitörni akarnak ők, mert ahhoz meg is kéne mozdulni.
"Oda evett a fene"... Gyönyörűen fejezed ki magad, mondhatom! Látom, édesanyád nem nagyon tudott mit kezdeni veled, ha még felnőttként is ezt a stílust engedet meg magadnak.
Az a baj, hogy nagyon sokan tényleg így gondolkoznak, hogy rokonságra hivatkozva kötelező segíteni.
Viszont úgy gondolom, hogy fiatal felnőttként igenis lehetek "önző", saját magamnak kell az első legyek. Mert eddig is elszalasztottak minden lehetőséget az életben, mire mennék azzal, ha én is segítenék nekik? Semmire, maximum magamtól vonnék el dolgokat, lehetőségeket, én kerülnék kellemetlen helyzetbe.
Ahogyan tavaly anyukám került, miattuk. Nagynéném megkereste, hogy nem tudna-e valakivel beszélni ott a környékről, mert nagyon kellene neki munka, de sehol nem talál. Anyukám körbetelefonált, nyilván ez szívességi alapon ment. Egyik ismerősének varrodája van, mondta, hogy menjen, úgyis úsznak a munkában.
Eltelt egy hónap, felhívta anyukámat, hogy nem tudja tovább alkalmazni, mert neki nem fér az bele, hogy elrohangál munkaidőben folyamatosan, mert el kell menni a gyerekért, haza kell vinni a gyereket, unatkozik otthon a gyerek és beviszi magával a varrodához... Ott aztán szórakoztatni kell, leül vele kártyázni, segít a háziban, közben a munka meg áll és szabadkozik, hogy majd hétvégén bemegy külön, és befejezi, amivel elmaradt. Anyukám ismerőse mondta, hogy neki is van két gyereke, de soha eszébe nem jutott, hogy magával vigye őket, más munkahelynél sem néznék ezt el. Egyszer-kétszer még rendben van, de nem minden délután, főleg nem egy friss munkahelyen.
Úgyhogy ennyit az ő segítésükről, meg hogy szegények milyen nehéz sorssal élnek.
Viszont 5-ös, szívesen venném a tanácsaidat akkor!
Szerinted nekem, 24 éves pályakezdőként, aki most építgeti a saját életét, jövőjét, mégis hogyan kéne segítenem két emberen, akik majd' 50 évesen még angolul sem tudnak, nincsen normális végzettségük, sosem éltek külön a szülőktől, de cserébe még van egy gyerekük is?
#5
Milyen nehezebb sorsú emberekről beszélsz itt? Itt csak lusta, panaszkodó emberekről van leírás, akik még a meglévő munkahelyükre is szarnak nagy ívben.
Hány éves az a gyerek, hogy még mindig szórakoztatni kell?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!