Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire foglalkozzak így a...

Mennyire foglalkozzak így a rokonsaggal?

Figyelt kérdés

Igazából a férjem családjáról van szó.

A férjem gyűlöl ajándékozni, ezáltal ha rajta múlna soha senki nem lenne se felköszöntve és ajándékozva. Se szülinap, névnap, karácsony, anyák napja.

Ha én nem veszek ajándékot akkor soha senki nem kapna.

Igazából nekem ez már nagyon terhes, hogy a teljes rokonság felköszöntése és ajándék beszerzése az én feladatom.

Viszont náluk minden születésnap megvan ünnepelve, ha nem vennék ajándékot nekem égne a fejem.

A férjemnek ezeket elmondtam, ő azt mondja M, hogy nem érdekli ő már rég megmondta a családnak, hogy az ő születésnapjára se vegyen senki semmit.


2021. febr. 10. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes az, hogy te kapsz barmit is toluk? Ha igen, nyilvan illik viszonozni.

Vagy azt teszed, mint a ferjed, hogy se adni, se kapni nem szeretnel es ezt te is letisztazod.

2021. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyóséknak mondd el, szerintem megértik.
2021. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban pontosan így álltak a dolgok éveken át. Apám ugyanígy kijelentette hogy neki ne vegyen senki semmit mert ő sem ajándékozik. Ezzel csak annyi a baj, hogy az ilyen olyan ünnepekkor általában családosan szoktak ajándékozni, tehát ha a nagynénémnek születésnapja volt akkor mi, mint család adtunk ajándékot és nem mindenki külön. Ha pedig ez az egész mindig egy emberre hárul mind ötletelés, mind vásárlás terén, az tényleg nagyon fárasztó. A férjed szerintem nem fog változni, ha pedig ráköteleznéd arra hogy ő vegyen ajándékokat, valószínűleg csak venne valami random bonbont, amivel csak téged hozna kellemetlen helyzetbe. Én is (a családom példájából kiindulva) azt mondanám mint amit a kettes, üljetek össze közösen a családdal és beszéljétek meg, hogy ti már nem szeretnétek ajándékozni és ezért arra kérnétek őket, hogy ők se vegyenek semmit. Az ünnepeket persze továbbra is szeretnétek közösen tölteni. Nálunk ez mindenki válláról levett egy terhet.
2021. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd abba a mártírkodást, senki se kért rá, hogy magadra vedd ezt a felelősséget, te döntöttél így. A férjed már egyszer elmondta a családjának, hogy mit akart, ha akkor nem tartottad tiszteletben talán kezdd el most. Beszéljétek meg a családdal, hogy nincs több ajándékozás és kész.
2021. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már vagy 3 éve leszoktam erröl. Egy nagy családi rendezvényen jeleztem,hogy bocsánat,de 113embernek nem tudok ajándékot venni, nagyon szeretem őket,de fejezzük be az ajándékozást, a gyerekek kapnak és kesz.

Azóta semmi stressz, találkozunk eszünk iszunk es baromi jó a hangulat🙂

2021. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Semennyire
2021. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért mártírkodsz?


Ha a férjed lusta a családjának ajándélkot venni, te ne vegyél, nem a te dolgod.


Én legalábbis biztos nem stresszelnék ilyesmin, akkor mindenki kap egy bonbont és pont. Érdekelné a francot, eleve utálok ajándékozni, mert marhaság.

2021. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!