Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen emberhez hogy lehet...

Az ilyen emberhez hogy lehet hozzá állni?

Figyelt kérdés

Alaphangon nincsen baj a sógornőmmel. De beszélgetni nem szeretek vele.

Akármilyen témát hozok fel MINDENBEN de tényleg mindenben saját magához hasonlít. Folyton az ő életét adja elő és nem tudja felfogni hogy mással más is történhet. PL. Mondom,hogy fáj a hasam. És megállás nélkül fújja, hogy ez vakbél gyulladás, neki is az volt. De mondom biztos, hogy nem az mert se lázam se nem is ott fáj stb stb. De mert neki is az volt.


Vagy pl. mondom, hogy milyen párás idő van az eső miatt. Nem, ez a ház falából jön. Nekik is ilyen, biztos hogy nekünk is.

De mondom nálunk nem vizes a fal. De az lesz,nekünk is olyan, szokj hozzá stb stb..


Amég segítő szándékkal, tapasztalatot osztana meg azzal semmi problémám nem lenne. De kb már szavam sem lehet, amit én mondok az biztos hogy nem úgy van, vagy szóhoz sem hagy jutni. Csak ő és csak az ő felfogását erölteti mindenkire.

Ha ezt szóvá teszem, akkor megsértődik és hetekig nem beszélünk+ elmeséli az egész családnak hogy én milyen mocsok vagyok. És én vagyok a család fekete bárány...

Mit tudnék kezdeni az ilyennel?

Őszintén már az agyamra megy és kb kedvem sincs vele beszélni, inkább kerülöm a kommunikációt.


2023. máj. 24. 07:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#8

Te nagyon félre érthettél valamit.

2023. máj. 24. 10:45
 12/22 A kérdező kommentje:

Hát ez az, teljesen nem tudom ignorálni hiszen rokon. Ráadásul ha vele rosszba leszek, ő annyira befolyásolja a család többi tagját, és ellenem uszítja őket.

#9-10

Igazatok van, valószínű ez lesz.Szépen lassan elfelejtjük egymást, Még mielőtt nagyobb vita alakulne ki.

2023. máj. 24. 10:50
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd, hogy ő beszéljen, akkor mi van? Próbáld meg, hogy nem hozol fel témákat, dolgozzon ő a csönd ellen kicsit... s téged ne zavarjon, ha csend van. Mit gondolsz?

50f

2023. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Válts hozzaallast.

Orulj, hogy tudod buta es hogy mire hogy reagal.

Innnetol te iraniythatod az o beszedtemait. Azt sajnos el kell fogadnod, hogy o nem beszelgetotars neked.

Viszont ha mar iylen okos, beszeltesd es csak hummogj.

pl elkezdi biztos nalatok is vizes a fal. O, lehet igazad van, mondd te hogy oldattad meg? mit kell ilyekor tenni? es onna tol hatradolsz es pihensz...had mondja.

Te inkabb csakis kerdezz. Ha meg vitahelyzet kezdene kialakulni zard le egyszeruen. Pl. huh na erre nem gondoltam. Utanajarok, de jo hogy emlitetted. Es utana kerdezd meg van e jo zabkeksz receptje?

Azaz maradj a sima hetkoznapi kb udvarias ures fecseges szomszedommal stilusnal.


Es keress uj baratnoket fitness teremben, vagy a regiekkel beszelgess jokat.


Sajnos mast nem tehetsz.

Vannak ilyen emberek. feleslegea veluk osszeveszni, vitatkozni.

Ja beszeltetheted filmekrol latTd e mirol szolt, vagy konyvrol olvasta e mirol szolt. Akkor legalabb talan meg erdekes is lehet amit elmesel.

2023. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Rá kell hagyni fölösleges a vita.
2023. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, hogy barátnők legyetek. Engedd beszélni, te meg csak néha hümmögsz. Mindenki jól jár. Majd kibeszéled a dolgokat azzal, akit kedvelsz.
2023. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%

1. Ha mond valamit, ami bosszant, kérdezz vissza. Miért mondod ezt? Miből gondolod, hogy...? Mi volt a célod ezzel a megjegyzéssel?

2. Vedd poénra, trollkodj! Valamire azt mondja, hogy vele is ez volt, csak..., mondj valami abszurdat, pl múltkor kazicákat xartam, te mit csináltál, amikor veled ez volt?

2023. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
Vagy sotet, vagy valami autista spektrum, nem jut el az agyaba a masik altal kommunikalt info, csak szavak.
2023. máj. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezt szóvá teszem, akkor megsértődik és hetekig nem beszélünk"


Na ilyenkor adjál hálát az égieknek.

2023. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem autizmus, hanem nárcizmus.


Csak magáról beszél. Nem hagyja a másikat szóhoz jutni. Ha valami vele történt, mással is CSAK AZ történhet, olyan nincs, hogy esetleg más történik. CSAK az a jó megoldás, amit ő mond (pedig hót buta és baromságokat beszél). Ha ellenvetésed lenne, akkor az isten irgalmazzon tőle, mert ellened uszítja a szeretteidet. Egy autista nem csinál ilyet.

2023. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!