Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen emberhez hogy lehet...

Az ilyen emberhez hogy lehet hozzá állni?

Figyelt kérdés

Alaphangon nincsen baj a sógornőmmel. De beszélgetni nem szeretek vele.

Akármilyen témát hozok fel MINDENBEN de tényleg mindenben saját magához hasonlít. Folyton az ő életét adja elő és nem tudja felfogni hogy mással más is történhet. PL. Mondom,hogy fáj a hasam. És megállás nélkül fújja, hogy ez vakbél gyulladás, neki is az volt. De mondom biztos, hogy nem az mert se lázam se nem is ott fáj stb stb. De mert neki is az volt.


Vagy pl. mondom, hogy milyen párás idő van az eső miatt. Nem, ez a ház falából jön. Nekik is ilyen, biztos hogy nekünk is.

De mondom nálunk nem vizes a fal. De az lesz,nekünk is olyan, szokj hozzá stb stb..


Amég segítő szándékkal, tapasztalatot osztana meg azzal semmi problémám nem lenne. De kb már szavam sem lehet, amit én mondok az biztos hogy nem úgy van, vagy szóhoz sem hagy jutni. Csak ő és csak az ő felfogását erölteti mindenkire.

Ha ezt szóvá teszem, akkor megsértődik és hetekig nem beszélünk+ elmeséli az egész családnak hogy én milyen mocsok vagyok. És én vagyok a család fekete bárány...

Mit tudnék kezdeni az ilyennel?

Őszintén már az agyamra megy és kb kedvem sincs vele beszélni, inkább kerülöm a kommunikációt.


2023. máj. 24. 07:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Ne menj bele a vitába, csak hagyd rá. Illetve ha lehet, akkor kerüld el a beszélgetést.
2023. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom detto.

Elviselhetetlen ez a tipus, mert amúgy nem okos, de tolja a f@szságait.

Kerül, ha nem tudod ignoráld.

2023. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

És miért kell mindig magadról, magatokról mesélned, pláne panaszkodnod? Nekem pl. azzal lenne tele a hócipőm, ha valaki körül mindig csak a probléma lenne és folyton azzal traktálna. Vagy a hasa fáj, vagy a házuk vizesedik stb.

Mesélhetnél neki örömteli dolgokat is, vagy épp kérdezhetnéd őt is, hogy vannak, mi történt velük mostanában.

2023. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Én anyósom is ilyen volt. 1es voltam
2023. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#2

Tipikus. Nagyon buta de próbál okoskodni. Ki nem állhatom az ilyet...


#3

Senki nem mondta hogy mindig magamról mesélek, 2 példát hoztam fel. Tudnék ezret is. Örömteli dolgokat mesélek neki, arra is ugyanezt kapom. Teljesen mindegy milyen téma mindig ez van. Az meg hogy kérdezzem őt miujság vele... nincs rá szükség mert ha kérdezem ha nem ő azt elmondja.

Épp fordítva látod a helyzetet. Ő aki folyton magáról beszél és engem nem hagy szóhoz jutni sem..

2023. máj. 24. 09:33
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

"... kedvem sincs vele beszélni, inkább kerülöm a kommunikációt."


Ez a tökéletes megoldás, pont ezt javasoltam volna. Ha mégis megtalál, akkor egyik füleden be, a másikon ki, ne is reagálj a hablatyára!

2023. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Csak sokszor annyira nehéz megállni hogy ne mondjam meg neki a magamét. Már nagyon feszegeti a cérnát
2023. máj. 24. 09:49
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

"Ő aki folyton magáról beszél és engem nem hagy szóhoz jutni sem."


És az miért baj neked? Akkor biztos, hogy nem te vagy a téma, és nem magyarázza meg neked, mit hogy kéne csinálnod. Mert ugye alapvetően ez zavar.

Az a baj, hogy te ugyanolyan vagy, mint ő, legalábbis abban, hogy mindketten kizárólag arra vágytok, hogy titeket meghallgassanak. Nem a másik ember érdekel titeket, nem a másik örömét-gondját akarjátok meghallgatni, hanem magatokat akarjátok előtérbe tolni: csak az érdekel titeket, hogy ti mondhassátok a magatok örömét-gondját és titeket meghallgasson valaki.

2023. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Ignoráld. Tudod, hogy bolond, mondja csak a butaságait, ha neki ez jó. Nem is kell rá odafigyelni. Ha vár valami reakciót, rányomsz egy "aha"-t amíg nem tudod otthagyni. Észre sem fogja venni.

Vond ki magad az ilyebn "beszélgetésekből". Fogd fel úgy, hogy csak monológot mondd a hülye, beszél a falnak.

2023. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Gáz! Nekem egy barátom volt ilyen régen. Nincs kommunikációs problémám de mellette egyszerűen képtelenség volt szóhoz jutni! Ha mégis valahogy sikerült közbeszúrni egy-két szót, akkor egyből félbeszakított. Volt, hogy együtt mentünk egy alkalmi melóba és együtt voltunk kb 10 órát. 10 órán át nem hagyta abba a beszédet. Még evés közben sem! Azt gondolnád ilyen szófosó ember nincs a földön, de van! :)

Lényeg a lényeg, annyira lefárasztott, hogy aztán szép lassan vége lett a barátságnak. Rokonnál ez nehezebb, mert akkor is ott marad ha nem jöttök ki. Részemről inkább lennék vele rosszban, mint vég nélkül hallgassam a baromságait.

2023. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!