Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberhez lenne kérdésem....

Karcsi zoli kérdése:

Hívő emberhez lenne kérdésem. Azért hozzá mert valószínű ő ért hozzá?

Figyelt kérdés
Tik tokon láttam már több embert aki egy hívő embert megkért hogy had tegyen neki bűnmegvallást. Ez miért kell? Kötelező egyáltalán egy megtért embernek? Nem elég az ha imádságban Jézusnak megvallom? De ha elég is akkor is kiváncsi vagyok. Miért kell bűnmegvallást tenni egy embernek?
2022. aug. 14. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos de...

"Bűn megvallást" gyónást a katolikusoknál szokás és csak egyedül csak a papnak.

Reformátusoknál ez a lépés kihagyható és elég egy imádságba elmondanod Istennek és ha elvileg úgy mint a katolikusnál, igazáb megbántad akkor feloldozást kapsz.

De ez vallás kategória...

2022. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne tegyétek, mert csak kihasználják a másikat az ilyenek!
2022. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell, nem kötelező. A katolikusoknàl szokás, de csak a papnak. Nem akàrkinek. Papnak.

Másik embernek, aki nem pap annak hülyeség.

2022. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Prókátor ***** válasza:
73%

Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.

Jak 5,16

2022. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 év alatt nem igazán emlékszem, hogy másnak megvallottam volna így direktbe a bűneimet. Csak Jézussal ill. Mennyei Édesapámmal szoktam megbeszélni ezt is.

De, ha az Úr erre kérne.. ill. erre az Igére világítana rá, akkor nem látom akadályát..

2022. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem embernek kell, hanem Istennek.

Nem is Jézusnak, hiszen ő is az Atyjához imádkozott.

Szólítsd meg, keress az igaz Isten neve után.

Majd mond el a saját szavaiddal, mi bánt.

Ha tagja vagy egy vallási közösségnek, ot egy pásztornak, vénnek, papnak, el kell mondanod, ha komoly bűnt követtél el.

2022. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, hogy tudjanak segíteni leszoknod rossz szokásokról, bűnös életről.

6-os.

2022. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyedül Isten tud felmenteni minket a bűneink alól. Az ő megbocsátása teszi ezt lehetővé. Embereknek hiába mondunk el bármit, nekik nincs meg a joguk, felhatalmazásuk arra, hogy felmentsenek.
2022. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!