Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan kirakják a kicsit 4...

Komolyan kirakják a kicsit 4 után az oviból?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az ovodák,bölcsödék legtöbbje 18.00-ig van.

Erre édesanyám mondta, hogy én azt csak hiszem. Amikor Dunakeszin laktunk 16.00-kor már elmentek az ott dolgozók és a takarítónő vigyázott ránk az udvaron. Hiába volt 18.00-ig a munkaidejük, ők fogták magukat és leléptek. Mondta anyu, hogy rohant értem minden nap oviba. Jah és ez volt költözés után Pesten is.

Én kis picurom szeptemberben lesz bölcsis. Kérlek nyugtasatok meg, hogy ez máshol nem így van.

(Esetleg Székesfehérváron melyik bölcsi vált be nektek?!)


2010. okt. 10. 18:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A lányom bölcsis.6.-ig van bölcsi,de 4:50-től ügyelet van,ami annyit tesz,hogy "maradék" gyerekek összevonva, 1 csoportszobába vannak 1 gondozónővel(aki nem is biztos,hogy a sajátod gondoznője)
2010. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Én vagyok az aki öcsémmel jár be egyetemre,épitőmérnökire járok,nálunk nincs ilyen extra óra.Senki nem szólt a dékánnak eddig.Gyakorlatokra,meg a gyak vezetőkkel beszéltem meg,hogy egyszer velem jöhetne -e,nagyon bociszemekkel csöpögösen,aztán az összes megengedte:).Órák után megkérdezték,meddig tart nálunk ez az állapot?MOndtam a sztorit,többnyire az összes megmondta,hogy nyugodtan jöhet máskor is.MIvel nem áll fel,nem járogat ki,nem zavar senkit,gyakorlatokon amikor csak 11en vagyunk akkor nagyon figyel ő is.Tényleg jól nevelt hál istennek!:D Igy megengedik.De gondolom,ha picit is zavarna,dumálna vagy bármi akkor én se tehetném meg:)
2010. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Meg valaki kérdezte hogy ugye nem ez volt az utolsó csepp,hát nem.Öcsémnek emésztési gondjai vannak,igy más étrenddel táplálkozik mint a többiek,máskülönben fáj a hasa hányingere van stb.Kértük az oviban,hogy ne etessék ottani koszttal,öcsém nem kunyizik és nem hisztizik ha a többiek esznek valamit de ő nem.Tudja,hogy cserében otthon kap valami nagyon finomat.Külön ebédet adtunk neki,azzal a kéréssel hogy csak azt adják neki.Olyan tálkában amit már csak mikróba kell tenni és kivenni és eheti is.Direkt nem olyan ételt pakoltunk neki,ami a többiek számára szembetűnő lenne vagy valami(van mikró az oviban!)de sokszor nem adták neki azt mondván elfelejtették meg ez az.És nem egyszer fordult elő,hogy pakoltunk neki speckó sütit,amiről öcsém nem tudott és mondtam az ovónéninek,hogy adjon nekik ebéd után(mindenkinek)mert van annyi.És nem kaptak sütit,de a süti eltűnt..-.-
2010. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gyönyörű mondhatom. Kicsit offolok, mert fogalmam sincs milyenek az ovik/bölcsik nyitva tartása de ezt azért elmesélem. Az én ovimban a mi csoportunkban 2 óvónéni volt. Egy nagyon kedves aki vigyázott a gyerekekre, odafigyelt rájuk, kedves és aranyos volt a másik egy hárpia egy unott öregasszony aki csak a megélhetésért csinálta a melót de a legaljább dolgon. Mi elalvás előtt ebédeltünk ahol ugye ettünk ittunk. A kedves óvónéni kötelező vécét írt elő lefekvés előtt de a hárpia sosem engedte hogy lefekvés előtt, közben elmenjünk pisilni. Ezért nálam az óvodában vizelettartási gondok voltak és érdekesen mindig csak akkor pisiltam be amikor aznap az az óvónéni volt.. Anyának már azt mondogatták hogy menjek orvoshoz pedig csak nagyon kellett és nem engedtek ki...
2010. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Megosztom veletek mai élményemet :)

Jöttem haza munkahelyemről, és mit látok a közelben lévő oviban? Ott rohangálnak udvaron a kicsik, (picit megáltam néztem őket, annyira kis aranyosak, kis kajlák mint párom unokatesója) És 2 ovonéni ott bagózott a kicsik orra alatt megállás nélkül. Nem érdekelte egyiket sem, hogy a kicsikre fujják a füstöt. :S

Mondjuk nem csak a rossz részüket nézem, rengeteg pedagógus ismerősöm van, akikről tudom, hogy nagyon odaadóan gondoskodnak a kicsikről. Csak most jobban ki van élezve a szemem a hibákra :D Nem értem miért, lehet csak előre aggódom milyen helyre kerül be a picim.

2010. okt. 13. 21:18
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a bölcsiről tudok nyilatkozni. Elvileg nálunk 5-ig van nyitva, de kerek perec megmondták, hogy legkésőbb négyre érjek oda. Érdekelne, hogy aki rendesen négyig dolgozik, az teleportál vajon?

Én "csak" egyetemre járok, de van, hogy fél négyig van órám, és nekem egy óra busszal a város másik végéből idejönni. Szóval mit tehetek? Eljövök hamarabb.

A múltkor meg egyenesen le lettem tolva, mert azt mondtam, 4-re érek oda, és látta az egyik gondozónő, aki épp indult kifelé, hogy én még fél négykor bemegyek a boltba. Hát istenem, hamarabb végeztem, nehogy már ne intézhessek el nyugiban egy vásárlást. Nem tudom ez nekik miért fáj...

2010. okt. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudom még hogy fogom csinálni, ha gyerekem lesz, mert én hatig dolgozom... Ebben benne van egy óra ebédszünet, dehát akkor ne ebédeljek? Vagy vigyem be a gyereket reggel 3/4 7-re, hogy én beérjek 8-ra és eljöhessek ötkor? Ráadásul van olyan, hogy hajnalban jövök el a munkahelyemről. Persze lesz apja is annak a gyereknek, de ő is nagyon sokat dolgozik. Ez olyan elkeserítő..
2010. okt. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Fura... Biztos anyukam, meg a növerem a "szuperovonenik", de naluk ugy van (nem egy csoportban, de egy ovodaban ovonök), hogy egyreszt ovi zarasaig termeszetes, hogy ott vannak, es utana is ök maradnak ott, ha valakiert nem jöttek. Elöször is telefonalnak, ha olyan szülö hagyta ott a gyereket, akkor megmondja anyu (növerem masik varosban lakik, ö nem :) ), hogy akkor hazaviszi magaval, es oda jöjjenek erte, ha nm olyan a szülö, akkor meg megvarja.. portasra, takaritora hagyni a gyereket??? Nevetseges.


Nem mellesleg, anyukenal ugy van, hogy ha szo valaki elöre, hogy nem tudja megoldani es csak fel 7-re er a gyerekert (7-töl 6-ig van ovi), akkor meg teljesen termeszetes, hogy ott maradnak, vagy ha reggel valakinek valamiert elöbb kell hoznia, akkor is mindig elöbb bemennek...

2010. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!