Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan kirakják a kicsit 4...

Komolyan kirakják a kicsit 4 után az oviból?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az ovodák,bölcsödék legtöbbje 18.00-ig van.

Erre édesanyám mondta, hogy én azt csak hiszem. Amikor Dunakeszin laktunk 16.00-kor már elmentek az ott dolgozók és a takarítónő vigyázott ránk az udvaron. Hiába volt 18.00-ig a munkaidejük, ők fogták magukat és leléptek. Mondta anyu, hogy rohant értem minden nap oviba. Jah és ez volt költözés után Pesten is.

Én kis picurom szeptemberben lesz bölcsis. Kérlek nyugtasatok meg, hogy ez máshol nem így van.

(Esetleg Székesfehérváron melyik bölcsi vált be nektek?!)


2010. okt. 10. 18:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Bár időpontra nem emlékszem, de nekem is volt olyan, hogy már csak a konyhás vagy takarító nénivel maradtunk egy páran az oviban.

21/L

Budapest

2010. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sincsenek hatig, bár mivel már saját gyereked van elég hülyeség abból a tapasztalatból kiindulni, hogy mi volt, mikor te jártál oviba.
2010. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem, hogy most mi a helyzet, hogy tudjam! :)
2010. okt. 13. 16:24
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

- A bölcsődék, óvodák addig tartanak nyitva, ameddig a házi rendjükben szerepel (ezt pedig a szülők többségének az igényéhez igazítva kell megállapítani).


- Az 1993-as Közoktatási törvény kimondja, hogy gyermek felügyeletét csak pedagógus/szakember láthatja el (bölcsiben gondozónő).


-Természetesen a gondozónők és óvónők is szeretnének hazamenni munkájuk végeztével, ezért ott ahol rendszeresen elfelejtik a gyereket hazavinni jelzési kötelezettségük van a családsegítő szolgálatnak.


-Más kérdés, hogy nyitva tartás végén nem szabad(na) indulásra kész állapotban a szülőre várakoztatni a gyerekeket. Ezt viszont a szülők érhetik el, például a szülői értekezleten, vezetővel beszélve stb.

2010. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

90% 16.24 :)

Köszi, ez kimerítő válasz volt :)

2010. okt. 13. 16:26
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

10-10 23:07-es! :D

Szomorú, de egyben aranyos is, amit írtál, elképzeltem. Az egyetemi előadások nyilvánosak és korhatár tudtommal nincs.

Gondolom, nem ez volt az egyetlen eset, ami betette nálatok az ajtót és végleg kivettétek oviból az öcséd.

2010. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
:)
2010. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom, hogy anno h volt mikor oviba jártam, de kb három-négy ora tájt hazamentünk hugommal.....mi egyedül jártunk oviba, meg haza is (bár mamám tudott volna jönni értünk, de közel laktunk, nem volt igazán veszélyes zóna, mamám igy is mindig az amlakból figyelt minket)...aztán meg mikor én iskolás lettem, akkor mentem hugomért ahogy végeztem...

22L

2010. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nem engedélyezné a dékán, hogy a gyerek benn üljön. Az előadás még hagyján, de szemináriumra? Vagy boncolásra? Milyen egyetemre jársz?

A kérdezőnek: Nálunk is hasonló a helyzet. Már az egész család, szülők, nagyszülők, testvérek be vannak osztva, mikor ki megy a gyerekért, mert ha véletlenül fél ötig nem érünk oda, már csak a takarító néni van ott, meg a mi gyerekünk. Csak azt nem értem, hogy akik fél ötig - ötig dolgoznak, és nincs ilyen kiterjedt családjuk, hogy oldják meg?

2010. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira szomorú:S

Az más, hogy 15 éves vagyok, de nekem anyu mindig hatkor jár haza leghamarabb, pedig négyig van munkaideje, de midnig befejezi amit elkezdett, ráadásul másik városban.. Mikor még nem ott dolgozott, akkor is olyan munkája volt, hogy neki kellett alkalmazkodni találkozásoknál (polgármesterek, stb..), vasárnap is a gép előtt ült, stb:S nincs kistesóm, de nem tudom, hogy lehetne megoldani..:S

2010. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!