Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érezheti úgy egy szülő,...

Miért érezheti úgy egy szülő, hogy ő még nem élt eleget?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok,hogy sokakra rájön a hoppáré 30 környékén (40 évesen is) ,hogy én még bulizni akarok stb. Ott hagyja a gyerekeit és a párját és szegények nézneki,hogy mi van vele.

Ez szerintetek miért van? Sokan azt mondják,hogy azért,mert fiatal korában nem élte ki magát, ezért bennem van egy kis félelem , én nem járok/jártam bulizni,mert nem érdekel,nem tarom szórakozásnak,hogy részegen fentrengenek,meg keresik az egy éjszakás kalandokat. Szívesebben megyek színházba vagy moziba és megyek barátnőmékhez filmet nézni, sütögetni iylenek, párkapcsolatom még nem volt,de félek,hogy mivel én nem éltem ki magam úgy ahogy mások, még a végén így járok,pedig normálisan akarom,majd felnevelni a gyerekeimet a párommal,aki előtt nem akarok vagy 40 pasit.

Remélem enm reagálom túl a dolgot, félreértés ne essék,nem azon gondolkozom,hogy jövöhéttől ráállok az egyéjszakásokra csak érdekelne , esetleg más tud-e írni okokat ,hogy miért hibbanak meg az emberek (az okos más kárán tanul). Én úgy érzem élvezem az életet, csak a magam módján.


remélem érthető voltam, elnézést a nagyon hosszú szövegért.

Köszönöm a válaszokat.

19 Lány


2010. okt. 10. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Na szóval, a kiélés az nem feltétlen a "hótrészegenféligbehugyzva" buli. A színház, moziba járás, kirándulás pont ilyen "kiélem" magam helyzet. Nyugi normális leszel :)
2010. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Így van ,a kiélés nem azt jelenti hogy dugjunk orrbaszájba fűvel fával,meg fetrengjünk részegen, hanem hogy nem biztos, hogy megtehetsz dolgokat jó értelemben " felelőtlenül" A gyerek jelent egy bizonyos monoton taposómalmot , amiből nincs kiszállás.Neked az agyad egyik fele mindig ott fog forogni a gyereknél.Nem tehetsz spontán dolgokat, hogy most összepakolok és délután elindulunk Finnországba autóstoppal, ahogy én csináltam a barátnőmmel. Nem lehet hülyeségeket csinálni majd lesz valami alapon....
2010. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Most eléggé leírtad az egyik végletet, de tudod az, hogy kiéled-e magad, nem azt jelenti, hogy minden hétvégén holtrészegre iszod magad. Az, hogy kiéled magad azt jelenti, hogy azt csinálod ami neked jólesik. Vannak emberek, akik pl egész fiatalkorukat bezárva töltötték a lakásba (mindegy, hogy miért, hogy szegények voltak vagy szigorúak a szülők vagy dolgozni kellett vagy csak szimplán lusták stb) és még színházba se mehettek el, de vannak olyanok is akiket meg az zavar, hogy sosem volt egyéjszakás kalandja. Mindenkinek más a fontos. Ha te most jól érzed magad és úgy gondolod, hogy mindent megteszel ennek érdekébe, akkor nem kell félned a jövődtől.
2010. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Utálom, mikor valaki ilyen szélsőségesen állítja be a bulizást. Nem csak hullarészegen fetrengeni és színházba járni lehet. Nem ez a két véglet van. Lehet úgy is bulizni, hogy csak spicces vagy, nem fekszel le mindenkivel csak flörtölgetsz. Továbbá nem csak az a két lehetőség van, hogy hozzámész az első pasihoz, vagy 40 másikall vagy előtte.

Kicsit lazulj el. Néha igyál meg te is valamit, 1-2 felestől nem lesz semmi bajod, igenis jó érzés lesz. Persze nem muszáj, de érdemes ezt is kipróbálni.

2010. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,megnyugodtam :D

Amúgy félreértés ne essék, még nincs gyerekem,de párom se, de már gondolkozom, hogy normális körülmények között legyenek,majd. Bár még egy ideig az ehhez vezető út a tanulás és a sport :D

2010. okt. 10. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Én 30 vagyok, két kisgyerekem van, és bár már nem cserélnék, sokszor gondolom azt magamban, hogy nekem jobb volt előtte. Mindig volt időm munka mellett magamra, a páromra, volt pénzem jönni-menni, sportolni, szépítkezni/öltözködni, és most már se idő se pénz csak a fene nagy kedv. sokszor érzem magam emiatt frusztráltnak.
2010. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Igazából a kiélés mint kifejezés, nagyon nem szerencsés. Gyakorlatilag azonban azt jelenti, hogy minden olyat próbálj ki fiatalon, amit feltétlenül ki szeretnél próbálni és a gyerek mellett már nem lehetne.


Pl.: ha mondjuk szeretnél a pároddal kettesben nyaralni menni nyaranta több hétre és tudod, hogy nem tudod később senkire rábízni majd a gyerkőcöt (mert mondjuk nincsenek nagyszülők vagy nem olyanok akikre rábíznád a gyereket), akkor célszerű a gyermekvállalás előtt kiélni az effajta igényeket. Ugyanis ha a számodra fontos élményeket nem tudod megélni csak elfojtod őket, akkor előbb-utóbb felszínre törnek és vagy megvalósítod az álmaidat vagy idegileg tönkremégy. Ez egyáltalán nem ritka dolog, nagyon sok mai szülő egy lelki roncs, mert nem azt kapták a házasságtól/gyermekvállalástól, amit vártak de már nincs visszaút. Nem véletlenül viselkednek úgy sokan a gyerekeikkel, mintha az életük elrontói lennének.

2010. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Az én nagynéném pl. két fiát felnevelte, már nekik is családjuk van, és igenis ő el szokott menni minden évben (amikor a gyerekek kicsik voltak, akkor is!) egyedül nyaralni. Néhány nap pihi, ahol ő sétál, kikapcsolódik,töltődik. A családja teljesen rendben van, de keményen dolgozott - mostmár nyugdíjas, és ő mindig azt mondta, hogy neki erre szüksége van.


Más: én is férjnél vagyok, két gyermekünk van. El szoktunk járni a férjemmel külön-külön is bulizni, van olyan, hogy ha sokáig tart a buli, akkor ő vagy én ott is alszunk. Igen, iszunk is, hisz a buli, az lássuk be, nem a séta és a mozi. A mi kiruccanásaink nagyjából 4-5 havonta egy, tehát nem minden hétvége. EGyébként teljesen a gyerekeké vagyunk. Szerintem erre szükség van, és remélem, pont ezért nem fogjuk megcsalni egymást soha, mert kölcsönösen megadjuk egymásnak a szabadságot. Azt gondolom, pont az bolondul meg, aki a gyerekek után csak a gyerekkel foglalkozik, a férjét csak mint APA ismeri el, egy férfinak pedig természeténél fogva nem a gyerek köti le a figyelmét, ha tetszik, ha nem.


Kicsit zagyván írtam, de csak azt akartam, hogy aki a gyerek és házasság mellett is szabad és szórakozik BULIZIK mértékkel és bizonyos határok között, az nem fog a szó durvább értelmében megbolondulni 40 évesen.

2010. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

13:48


Az igazság,hogy táncolni sem szeretek, félreértés meg ne essék nem élek szűzies életmódot, ismerkedni ismerkedek,de senkivel nem jöttem össze, mert nem éreztem semmit. Az ivásról emg annyit,hogy egy pia sem ízlett, pedig b.nőkkel probáltunk párat (bor, sör, martini),d e csak picit ittam, határokat tartok,de semmi sem ízlett, szóval okom se volt határokat túl lépni.De amúgy se vagyok az a bulizunk, ígyunk cigizünk stb típus.


Köszi a válaszokat.

2010. okt. 10. 13:54
 10/11 A kérdező kommentje:

13:54


Egyetértek mindenkinek kell a kikapcsolódás,de nem mindegy milyen szinten,ahogy te is írtad.

:D

2010. okt. 10. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!