Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy tanítvá...

Hogyan segíthetnék egy tanítványomon?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. Egy hónapja ért véget a kapcsolatom a párommal, aki 48 éves múlt, elvált, három gyereke van. Egy darabig visszajárt, és folyamatosan könyörgött nekem, hogy fogadjam vissza. Elég csúnya és hosszadalmas folyamat volt a szakításunk, és alig vártam, hogy megszabaduljak tőle, nyilván nem ok nélkül.

Aztán elkezdett járkálni egy 16 éves tanítványom után. A lány meg van őrülve érte, a szó szoros értelmében.

Ha el is tekintek attól, hogy a kislány roppant megalázó pillantásokkal tud méregetni, és ha el is tekintek a kislány családjától, akik egészen nyilvánvaló módon nem akarják ezt a kapcsolatot, és engem hibáztatnak, ha mindezeket nem is veszem figyelembe, akkor is tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó kapcsolat.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem vagyok féltékeny. Nem érdekelne, mit csinál az ex, de a lány túl fiatal hozzá, és az ellenségemnek sem kívánom, hogy átmenjen azon az üres és semmitmondó, cseppnyi örömöt sem adó, féltékenységi rohamokkal és kötekedő anyóssal tarkított kapcsolaton, amin én, és amiből nem hiszem, hogy neki lesz energiája kikecmeregni. Neki ráadásul ott a családja, akiket ez egészen biztosan romba dönt, már most.


Nem vagyok benne biztos, hogy az exem nem csak az én bosszantásomra találta ki a tanítványom elcsábítását, mert bár ex ezerszer akart velem beszélni, de én kerülöm a pengeváltásokat, így a vele való kommunikációt is.


Szóval, meg kell-e tennem, hogy beszélni próbáljak a tanítványommal, és lebeszéljem exről, jóllehet, a lány cseppet sem kedvelt engem soha, nem tanulja a tárgyamat sem, és nem hiszem, hogy befolyásolhatnám, hacsak nem az ellenkező irányba...?

Avagy hagyjam, had használja őt az ex, és ne törődjek senkivel?

Tanárhoz illetlenül kevés felelősséget érzek én ebben az ügyben, keveset a lány iránt, akivel, mit ezt említettem, nincs túl nagy szeretetkapcsolat közöttünk, ezért úgysem hinne nekem, és lealázó lenne számomra a lezárt kapcsolatomról beszélni egy kis korán érő bakfisnak, ugyanakkor valami titokzatos módon erkölcsi kötelességemnek érezném kisegíteni őt.


Az érdekel, ti mit tennétek.

Adjatok tanácsot. (Ha valami nem érthető, kérdezzétek, válaszolok.)


2010. okt. 9. 20:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor egy 16 hajt egy 48 évesre (és viszont)?

Én is 16 vagyok egy adag apakomlexussal, de ez már nekem is sok.

A lány hatalmas érzelmei addig fognak tartani, amíg párszor fel nem csinálja a pasi, azután vége. De legalább mesélheti majd osztálytársainak, hogy mennyi idős férfi volt meg neki.

Ha tenni akarsz valamit, akkor szerintem ne a lánnyal, hanem a szüleivel beszélj. És legyen bizonyítékod a szép párról, nehogy egy sértődött nő rágalmának higyjék, amit mondasz.

2010. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, h ez elfogadott dolog. Különben meg, baromira nem mindegy, hogy 10, 20, 30, 40, vagy még ennél is több évnyi különbség van közöttük.


Én 20 éves vagyok, és a pénzéért sem velem egykorú, sem tőlem idősebb pasival nem járnék (olyannal meg pláne nem, aki, akár a nagyapám is lehetne)! Számomra ez nagyon komoly dolog, és én biztosra megyek, de úgy, hogy közben senkinek nem hazudok, és nem tűröm el, hogy engem megvezessenek. Nagyon rossz, hogy a sok lusta, csak a külsejével törődő, amúgy belülről sivár, és ostoba fiatal lány miatt minden más fiatal lányt, nőt k*rvának bélyegeznek.

2010. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!