Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy tanítvá...

Hogyan segíthetnék egy tanítványomon?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. Egy hónapja ért véget a kapcsolatom a párommal, aki 48 éves múlt, elvált, három gyereke van. Egy darabig visszajárt, és folyamatosan könyörgött nekem, hogy fogadjam vissza. Elég csúnya és hosszadalmas folyamat volt a szakításunk, és alig vártam, hogy megszabaduljak tőle, nyilván nem ok nélkül.

Aztán elkezdett járkálni egy 16 éves tanítványom után. A lány meg van őrülve érte, a szó szoros értelmében.

Ha el is tekintek attól, hogy a kislány roppant megalázó pillantásokkal tud méregetni, és ha el is tekintek a kislány családjától, akik egészen nyilvánvaló módon nem akarják ezt a kapcsolatot, és engem hibáztatnak, ha mindezeket nem is veszem figyelembe, akkor is tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó kapcsolat.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem vagyok féltékeny. Nem érdekelne, mit csinál az ex, de a lány túl fiatal hozzá, és az ellenségemnek sem kívánom, hogy átmenjen azon az üres és semmitmondó, cseppnyi örömöt sem adó, féltékenységi rohamokkal és kötekedő anyóssal tarkított kapcsolaton, amin én, és amiből nem hiszem, hogy neki lesz energiája kikecmeregni. Neki ráadásul ott a családja, akiket ez egészen biztosan romba dönt, már most.


Nem vagyok benne biztos, hogy az exem nem csak az én bosszantásomra találta ki a tanítványom elcsábítását, mert bár ex ezerszer akart velem beszélni, de én kerülöm a pengeváltásokat, így a vele való kommunikációt is.


Szóval, meg kell-e tennem, hogy beszélni próbáljak a tanítványommal, és lebeszéljem exről, jóllehet, a lány cseppet sem kedvelt engem soha, nem tanulja a tárgyamat sem, és nem hiszem, hogy befolyásolhatnám, hacsak nem az ellenkező irányba...?

Avagy hagyjam, had használja őt az ex, és ne törődjek senkivel?

Tanárhoz illetlenül kevés felelősséget érzek én ebben az ügyben, keveset a lány iránt, akivel, mit ezt említettem, nincs túl nagy szeretetkapcsolat közöttünk, ezért úgysem hinne nekem, és lealázó lenne számomra a lezárt kapcsolatomról beszélni egy kis korán érő bakfisnak, ugyanakkor valami titokzatos módon erkölcsi kötelességemnek érezném kisegíteni őt.


Az érdekel, ti mit tennétek.

Adjatok tanácsot. (Ha valami nem érthető, kérdezzétek, válaszolok.)


2010. okt. 9. 20:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Sztem hagyd a fenébe.

Ha tényleg nem vagy féltékeny, akkor ne rágd magad rajta, mert a végén még te jössz belőle ki rosszul

Legalább annyit elérsz, hogy nem téged fognak elővenni, ha rosszul sül el a dolog.

A másik meg, ha te beleavatkozol, akkor már csakazért is még jobban belebonyolódnak.

Nézd őket levegőnek. Én biztos azt tenném.

2010. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szégyellem, de nem jut eszembe, kinek a regényében olvastam ilyen sztoriról. Szerintem Szabó Magda. Ott a férj volt a pedagógus. Magukhoz vették a diáklányt. Együtt élt a pár, a lány, és a férfi meghalt, legelső feleségének az anyja. Végül a pár elvált, a férfi elvette a lányt, s a nő visszament a szülőhelyére, és örült, hogy megszabadult a férjétől.

Én nem szólnék a kapcsolatukba, Mindenkinek magának kell végig járnia az útját. S ami két ember között nem működik, másik párral sikeres lehet. Mert ha te nem néztél esetleg fel a párodra, de a lány az Istent látja benne, akkor működhet. Egy darabig legalább is.

2010. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy segíteni akarsz... hát nem tudom, nehéz helyzet. De én valamiért úgy érzem, hogy ebből nem jöhetnél ki jól. A lány úgysem fog rád hallgatni. Nem tudunk másokat megmenteni a saját hülyeségüktől, még a családtagokat, barátokat sem (tapasztalat). Mint írod, ezzel a lánnyal még csak nem is vagy különösebben jó kapcsolatban. Szerintem jobb, ha kimaradsz ebből.


Mert gondolj bele, utána miket pletykálna rólad a lány az osztálytársainak... hogy bele akartál szólni a kapcsolatába... csupán a rossz híred keltené. A lánynak ott vannak a szülei, hogy lebeszéljék a dologról. Vagy hallgat rájuk, vagy nem. Ez már az ő dolga. De te ne ártsd bele magad, lebeszélni nem fogod tudni, ellenben esetleg te jössz ki rosszul a dologból.


25/N

2010. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
nincs olyan kollégád akiben megbízik, akire felnéz? esetleg megkérhetnéd, ha van ilyen, hogy beszéljen vele.
2010. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Te nagyon jol megfogalmaztad ezt, a kerdesed vegen, es igy van, hogy nem fog Rad hallgatni ez a kislany, mivel mint irod, hogy nincs meg a szeretetkapcsolat koztetek.


Igen szamodra valoban megalazo lenne, hogy Te most a maganeletedrol meselj Neki s nem beszelve arrol, hogy ugy gondolna ezt, hogy Te vagy feltekeny az exre!


A masik dolog,hogy mivel mar most is megalazo pillantasokkal mereget Teged, talan meg bosszuallo is, igy meg a munkahelyeden is tobb kellemetlenseget tudna Neked szerezni.

A szuleivel probalj meg beszelni!

2010. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj,de a volt párod igencsak beteg.Hogy kezdhet ki egy 48 éves férfi egy gyereklánnyal?Undorító.

Még Te is fiatal voltál hozzá,nemhogy...

Lehet,hogy szexuálisan már érett a lány,de mentálisan,érzelmileg még teljesen gyerek.Egy normális férfinál szóba sem jöhetne nőként.

Szerintem örülj,hogy megszabadultál ettől az embertől,nekem biztosan nem lenne gusztusom ezek után ránézni.Te többet érdemelsz egy pedofilnál.

A lány meg ostoba,szegény.Majd tanul a maga kárán.Nem a Tied a felelősség,ott vannak a szülei mellette.

2010. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hű, ez nem rossz gondolat. Az egyik kolléganőmet nagyon kedveli a lány. Őt fogom megkérni, mert ő úgyis tud az exemmel történtekről. A szülők most nagyon-nagyon haragszanak rám, oda szerencsésebb nem betenni a lábamat.


Köszönöm a segítséget.

Szívesen eleveznék mellettük, és lehet, azt kellene tennem, de...egyfajta szakmai kötelességemnek érzem tenni valamit. (Tiszta idióta vagyok.)

Még azt megpróbálom, hogy beszélek a kolléganőmmel.

2010. okt. 9. 21:23
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
B*kker! A te majd '50(!) éves volt palid mászkál egy 16(!) éves kis taknyos után, és viszont?! Suimán az apja lehetne! Jelentsd fel, vagy beszélj a lány apjával!
2010. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem olyan nagy csoda már, hogy gimnazista kis csitrik idősebb pasikra hajtanak. Egy hasonkorú nem látja el őket parfümmel, drága cuccokkal. Az idősödő bakkecske meg büszke a kortársai előtt, hogy milyen fiatal csaja van. A médiából is erről hallani: a szappanoperáink tinisztárjai is középkorú pasikkal élnek "kapcsolatban".Mit raktak a Vandát alakító lány pedofilnak titulált 32 éves párjára. Én nem foglalkoznék a dologgal. Mit lehet egy ilyen csajnak mondani, lelkére beszélni? Majd koppan időben. Gondolom a szülei sem beszélhetnek már a fejével.Ha ennyire segíteni akarsz, akkor még nem vagy túl a párodon - szerintem.
2010. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem beszélj inkább az exeddel. Hívd fel rá a figyelmét, hogy ő mégis lassan 50 éves, legyen benne annyi emberség, hogy nem szórakozik egy kamasz kislány érzelmeivel, mert rád ezzel nem lehet hatással.
2010. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!