Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy tanítvá...

Hogyan segíthetnék egy tanítványomon?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. Egy hónapja ért véget a kapcsolatom a párommal, aki 48 éves múlt, elvált, három gyereke van. Egy darabig visszajárt, és folyamatosan könyörgött nekem, hogy fogadjam vissza. Elég csúnya és hosszadalmas folyamat volt a szakításunk, és alig vártam, hogy megszabaduljak tőle, nyilván nem ok nélkül.

Aztán elkezdett járkálni egy 16 éves tanítványom után. A lány meg van őrülve érte, a szó szoros értelmében.

Ha el is tekintek attól, hogy a kislány roppant megalázó pillantásokkal tud méregetni, és ha el is tekintek a kislány családjától, akik egészen nyilvánvaló módon nem akarják ezt a kapcsolatot, és engem hibáztatnak, ha mindezeket nem is veszem figyelembe, akkor is tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó kapcsolat.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem vagyok féltékeny. Nem érdekelne, mit csinál az ex, de a lány túl fiatal hozzá, és az ellenségemnek sem kívánom, hogy átmenjen azon az üres és semmitmondó, cseppnyi örömöt sem adó, féltékenységi rohamokkal és kötekedő anyóssal tarkított kapcsolaton, amin én, és amiből nem hiszem, hogy neki lesz energiája kikecmeregni. Neki ráadásul ott a családja, akiket ez egészen biztosan romba dönt, már most.


Nem vagyok benne biztos, hogy az exem nem csak az én bosszantásomra találta ki a tanítványom elcsábítását, mert bár ex ezerszer akart velem beszélni, de én kerülöm a pengeváltásokat, így a vele való kommunikációt is.


Szóval, meg kell-e tennem, hogy beszélni próbáljak a tanítványommal, és lebeszéljem exről, jóllehet, a lány cseppet sem kedvelt engem soha, nem tanulja a tárgyamat sem, és nem hiszem, hogy befolyásolhatnám, hacsak nem az ellenkező irányba...?

Avagy hagyjam, had használja őt az ex, és ne törődjek senkivel?

Tanárhoz illetlenül kevés felelősséget érzek én ebben az ügyben, keveset a lány iránt, akivel, mit ezt említettem, nincs túl nagy szeretetkapcsolat közöttünk, ezért úgysem hinne nekem, és lealázó lenne számomra a lezárt kapcsolatomról beszélni egy kis korán érő bakfisnak, ugyanakkor valami titokzatos módon erkölcsi kötelességemnek érezném kisegíteni őt.


Az érdekel, ti mit tennétek.

Adjatok tanácsot. (Ha valami nem érthető, kérdezzétek, válaszolok.)


2010. okt. 9. 20:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Add meg privátban a volt párod elérhetöségét, címét mindenét. Szívesen a lelkére beszélnék, utálom a pedofilokat.
2010. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Kérdés.

Hogy lépett kapcsolatba a tanítványoddal, mármint nem értem, hogyan ismerték meg egymást?

2010. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem maradj ki a dologból, megalázó lenne neked a helyzet, mint pedagógusak. Szerintem...
2010. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Olvastasd el vele ezt a kérdést, amit feltettél!
2010. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű helyzet, az biztos. Mindazonáltal úgy látom, nem lenne ésszerű beelemásznod a dologba - egy szerelmes kamaszlányra az is nehezen tudna hatni, aki élvezi a bizalmát és a szimpátiáját. Minimális az esélye, hogy célt érnél, ellenben igen megalázó helyzetbe hoznád önmagad mind a lány, mint az ex előtt. Teljes mértékben megértem, hogy az ember nem tud csak úgy legyinteni a lekiismerete hangjára (ebből is látszik a jószándékod), de magaddal szemben is vannak kötelességeid (pl. az, hogy ne menj bele fölöslegesen megalázó játszmákba). Szerintem próbáld meg lezárni magadban ezt a dolgot, lépj tovább, és ne törődj se a lánnyal, se ezzel a férfival. (25/N)
2010. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Hűha, elég lehetetlen egy helyzet, nem irigyellek (még jó, hogy én alsóban tanítok...).


Én úgy vettem észre, hogy érdemes figyelni a "titokzatos" belső hangra és ha ez most azt súgja, hogy beszélj vele, akkor szerintem érdemes lenne. Meglepetés biztos nem fog érni, én is úgy gondolom, hogy nem fogja meghatni a dolog.

A te lelkiismereted viszont tiszta lesz, a lány pedig tanul a maga kárán.


Tehát én a helyedben beszélnék vele, persze csak a lényegre szorítkozva (és nem az orrára kötve mindent), hogy gondolkozzon el, mert nem minden arany, (ami hörcsög :) ami fénylik és hogy miben látja ennek a kapcsolatnak a jövőjét. Mindezt úgy, hogy felvértezed magad az ellenállás és a dac ellen, amivel szembe találhatod magad.

Ezután viszont azt mondhatod nyugodt és tiszta lelkiismerettel, hogy te megtetted, ami tőled telt.


Bölcs döntést!

2010. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Jaj, én is hasonlóan gondolkodom erről a kérdésről, és bánt, hogy kevés bennem a segíteni akarás a lány iránt. Nem akarom kihúzni magam a nehézségek, vagy a munka alól, de ez egy lehetetlen helyzet.


A kérdésre a válasz, hogy az exem állandóan a suli előtt, az aulában, a parkolóban, a tanári előtt ült-állt-járkált, és arra várt, hogy beszélhessen velem. Valahol összefutottak, a lehetőség adott volt.

2010. okt. 9. 20:59
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha a szüleire nem hallgat, rád sem fog.
2010. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Segíteni csak azon lehet, aki hagyja!
2010. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg elég lehetetlen helyzet, tényleg nem irigyellek.

Én is hasonlóképpen gondolom, próbálj meg a lánnyal valahogyan beszélni, persze csak a lényeget mondjad el neki, nem kell beszámolni a kapcsolatodról. És az valóban, ha egy 16 éves lány szerelmes, akkor nem tudja senki sem megmagyarázni, hogy a piros valójában fekete.

Várhatóan eredménytelen lesz a beszélgetés, de akkor legalább tényleg el tudod magadnak mondani, valamelyest megnyugvást jelenthet,hogy megpróbáltad.

Mindazonáltal nem kell megalázkodni előtte, lényegre törően kell neki elmondani, nem kérsz tőle semmit csak a szimpla következetes véleményedet fogod neki elmondani.

2010. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!