Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, ha nem vagyok kíváncs...

Érthető, ha nem vagyok kíváncsi ezek után a családomra? 16 évesen dolgozni küldtek, mondván, nem vagyok már tanköteles

Figyelt kérdés

A szüleim 12 éve elváltak. Nem mondom, hogy utána is puszipajtások voltak, de egy normális beszélő viszony megmaradt köztük.


Apának havonta 30 ezer ft gyerektartást kéne fizetnie, ezt sosem tette időben. Arra hivatkozott, hogy vállalkozó, nem fix fizetést kap, meg hogy a pénzt, amit kap, bele kell forgatnia a vállalkozásba. Nem szorultunk rá, anya úgy volt vele, hogy akkor adja oda 5-6 havi adagokban, utólag. Aztán később már egyáltalán nem is akarta odaadni apa neki, mert hogy van anyának pénze amúgy is, meg a férje is mennyit keres...

Anyánál most januárban szakadt el a cérna, mert nyár óta nem adott apa neki semmit, mondván, "nincs pénze", aztán kiderült, hogy közben családilag külföldön karácsonyoztak, én egy tábla csokit nem kaptam se névnapomra tőle, se karácsonyra. Most szülinapomkor fel sem köszöntött, még telefonon sem.

Mondta anya, hogy ő többet nem könyörög, odaadja apának az én számlaszámomat, utalja arra akkor, legyen az a zsebpénzem. Nekem sem utalta, hiába hívtam fel minden hónapban. Mondta anya, hogy beszéljek mamámmal, mert apa pénzügyeit ő szokta intézni, régen is a teljes fizetését vitte neki minden hónapban, ő osztotta be neki, intézte a vállalkozásának a költségeit, szóval az utalás is az ő dolga lesz, beszéljek vele.

Február végén beszéltem is erről, mondta, hogy próbál vele beszélni, rá két nap múlva ott volt a január-február összege a számlámon. Aztán most március-áprilisban megint semmi.


2 hete felhívtam mamát, hogy kéne nekem az a pénz, meg így is olcsón megússza velem, mert rengeteg más költségem van, amit mindent anya fizet, apának eszébe sem jutok amúgy, azt sem tudja, mi van velem. Elsoroltam, hogy márciusban voltam szemésznél, romlott a szemem, új szemüveg és kontaktlencse kell. Két anyajegyet meg kellett műteni, több, mint 100 ezer forint volt csak ez, mikor mondtam apának, hogy műtenek, azt sem kérdezte, hogy miért, vagy mi történt. Nyelvvizsga díjat is fizetett anya (azt sem kérdezte meg, hogy sikerült), arról ne beszéljünk, hogy csak a különóráim többe kerülnek, mint a gyerektartás, amit ad. Ez bőven több, mint 60 ezer forint (ha úgy vesszük, hogy anyának is 30 ezret kéne rám költenie). És akkor még nem ettem, nem szedtem gyógyszert/vitamint, nem voltam teszem azt moziban/színházban, nem ittam meg egy kávét vagy limonádét barátnőkkel.

Mamának annyi volt a válasza, hogy 16 éves elmúltam februárban, nem vagyok már tanköteles és ha nekem ennyire pénz kell, menjek el dolgozni és keressem meg a pénzt ezekre... És hogy anya is befoghatja a száját, mert tudják ők, mennyi befektetése van a munkája mellett, onnan is mennyi pénzt hoz haza, nem igaz, hogy ennyire kéne nekünk az a pénz apától. Utána anyát szidta nekem, azt a nőt, akire mindenben számíthatok, mindent megad nekem (érzelmileg, anyagilag is). Aki tényleg a világvégére is menne miattam. Mondtam, hogy jól van, inkább tegyük le, mert ennek semmi értelme. Rá két percre írt, hogy azért reméli, nem bántott meg ezekkel. Nem válaszoltam, azóta nem is beszéltünk, nem mentem hozzájuk, aztán ma hívott, de nem vettem fel. Hívott fél óra múlva is, utána percenként, de vagy fél órán át. Aztán írt, hogy legyek szíves felvenni a telefont, mert beszéljük meg és nem kell haragudni. De ezek után nincs mit megbeszélni, úgyis apa pártját fogja mindenben. És tényleg nem is a pénz zavar a legjobban, hanem az, ahogy anyáról beszélt, amiket mondott róla ok nélkül.


2023. ápr. 30. 19:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
1%
Jól van én az ilyen kép mutató kis csitrikkel nem foglalkozom, eddig még normális voltam úgy gondolom. Old meg a problémád.
2023. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Azt meg sehol nem írtam, hogy apámtól a gyerektartáson felül bármit is kértem volna. Csupán felháborítónak, és valahol nevetségesnek is tartom, hogy a mama anyát szidja, hordja el mindennek, aki MINDENT kifizet nekem. Legyen szó orvosi vizsgálatról/beavatkozásról, iskolai tandíjról, nyelvvizsgáról, különórákról, utazásról, szórakozásról… Mert nélküle nem nagyon tudom, mihez kezdenék most, vagy a későbbiekben.


Nem vagyok sem csitri, sem kislány. De undorító az a felfogás és hozzáállás, hogy szerinted egy férfi ne fizessen gyerektartást, arra hivatkozva, hogy a feleségétől dühösen, meg sértetten vált el. Erről a gyerek tehet, őt kell hibáztatni, vagy mi?

2023. ápr. 30. 21:08
 23/41 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező ne legyetek anyukádal buták az a pénz jár a nagyanyád hülye attól hogy 16 éves kortól valaki nem tanköteles attól még tanul és ameddig tanulsz addig igen is jár a pénz a nagyanyád egyszerüen hülye
2023. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
5%
Egyébként minek kevered az ügybe nagyanyádat? Ő nem az apád, egy teljesen kulonálló ember. Es nem vallalhatja a felelosseget apad ugyeiert. Ha legalabb nagyanyad neha felhiv es most is bocsanatot kert, akkor azert erdekled. De te csak csesztetni hivod fel. Es igaza van abban hogy mar dolgozhatsz. Amugy meg ha nem vetted volna eszre, a fizu ugyanannyi, az arak viszont haromszorosak lettek. Anyad penztarcajat se kene terhelned peldaul kulonorakkal. A mozit, kajat most sokan lemondjak. Hivd el a barataidat piknikezni es vigyel hazi limonadet, akkor olcsobb. Es tenyleg, nezzel mar korul, mar nem elhetsz ugyanolyan nagylabon.
2023. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
5%
Nem de előzményt szokás írni egy történetben, hogy a másik jobban megértse ha tanács kell. Ez a te hibád hogy így reagáltam mert így írtál, bicska nyitogatóan.
2023. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
41%

Ez a helyzet bizonyos mértékben érthető, azonban a családi kapcsolatok és az érzelmek, amikkel azokat ápoljuk, bonyolult és érzékeny dolgok. Fontos megérteni, hogy a szülőknek jogi és erkölcsi felelőssége van gyermekeik eltartásában, így az apádnak is. Nem megengedett, hogy elmulassza a gyerektartást fizetni. Ugyanakkor az is fontos, hogy a szülők egymás közötti konfliktusaikat és nézeteltéréseiket ne azokon az embereken dolgozzák le, akik semmit sem tehetnek az ügyükben.


Egyébként az, hogy érdeklődés nélkül vagy apád iránt, érthető reakció lehet az évek során tapasztaltak miatt. Azonban a családi kapcsolatok fenntartása és az érzelmi kapcsolatok ápolása fontosak lehetnek az életedben, még akkor is, ha a kapcsolat bizonyos szempontból feszült és megterhelő. Lehet, hogy érdemes lenne egy párbeszédet kezdeményezni apáddal arról, hogyan érzed magad a helyzetben, és kérni tőle tisztességes bánásmódot. Azonban azt is érdemes figyelembe venni, hogy az apád pénzügyi nehézségekkel küzdhet, ami nehezíti számára a gyerektartás fizetését. A személyes kapcsolatokban a kommunikáció, a megértés és az empátia rendkívül fontosak, így a párbeszéd és az érzelmi kiegyensúlyozottság elérése lehetne az első lépés a problémák kezelésében.

2023. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Azért, mert apának ő intéz mindent, naponta jár hozzá apa, csak rá hallgat mindenben.


Anyukám pénztárcájában pedig légyszi, ne nézelődj. Felnőtt nő, biztos egzisztenciával és karrierrel. Eldönti ő maga, hogy belefér-e az, hogy moziba járjak, vagy hogy az életszínvonalunk ugyanazon a szinten lehessen. Nézz körül, nem mindenki keres minimálbért.

2023. ápr. 30. 21:17
 28/41 anonim ***** válasza:
1%
Így van 26-os meg ha bulizni volt pénz meg egyedül vagy anyud pénztárcáján nem tudom minek a tartás. Egyébként nem kötelező csak kérheti a szülő ha meg kérte tényleg lehet neki szólni. Biztos bánt hogy az élettárs foglalkozik a lányával téged meg a sajátod le se szr. De erről nem te tehetsz tényleg.
2023. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
30-as, olvasgass egy kis családjogot szerintem, majd ott rájössz, hogy "minek a tartás". Az továbbra sem rászorultsági alapon jár, értsd már meg azzal a picike agyaddal.
2023. ápr. 30. 21:22
 30/41 anonim ***** válasza:
1%
Hát nem rászorulás alapon inkább lehúzásként. Bocs de aki bulizni jár még ide oda bsza a pénzt az tényleg nem szorul rá. 😁
2023. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!