Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, ha nem vagyok kíváncs...

Érthető, ha nem vagyok kíváncsi ezek után a családomra? 16 évesen dolgozni küldtek, mondván, nem vagyok már tanköteles

Figyelt kérdés

A szüleim 12 éve elváltak. Nem mondom, hogy utána is puszipajtások voltak, de egy normális beszélő viszony megmaradt köztük.


Apának havonta 30 ezer ft gyerektartást kéne fizetnie, ezt sosem tette időben. Arra hivatkozott, hogy vállalkozó, nem fix fizetést kap, meg hogy a pénzt, amit kap, bele kell forgatnia a vállalkozásba. Nem szorultunk rá, anya úgy volt vele, hogy akkor adja oda 5-6 havi adagokban, utólag. Aztán később már egyáltalán nem is akarta odaadni apa neki, mert hogy van anyának pénze amúgy is, meg a férje is mennyit keres...

Anyánál most januárban szakadt el a cérna, mert nyár óta nem adott apa neki semmit, mondván, "nincs pénze", aztán kiderült, hogy közben családilag külföldön karácsonyoztak, én egy tábla csokit nem kaptam se névnapomra tőle, se karácsonyra. Most szülinapomkor fel sem köszöntött, még telefonon sem.

Mondta anya, hogy ő többet nem könyörög, odaadja apának az én számlaszámomat, utalja arra akkor, legyen az a zsebpénzem. Nekem sem utalta, hiába hívtam fel minden hónapban. Mondta anya, hogy beszéljek mamámmal, mert apa pénzügyeit ő szokta intézni, régen is a teljes fizetését vitte neki minden hónapban, ő osztotta be neki, intézte a vállalkozásának a költségeit, szóval az utalás is az ő dolga lesz, beszéljek vele.

Február végén beszéltem is erről, mondta, hogy próbál vele beszélni, rá két nap múlva ott volt a január-február összege a számlámon. Aztán most március-áprilisban megint semmi.


2 hete felhívtam mamát, hogy kéne nekem az a pénz, meg így is olcsón megússza velem, mert rengeteg más költségem van, amit mindent anya fizet, apának eszébe sem jutok amúgy, azt sem tudja, mi van velem. Elsoroltam, hogy márciusban voltam szemésznél, romlott a szemem, új szemüveg és kontaktlencse kell. Két anyajegyet meg kellett műteni, több, mint 100 ezer forint volt csak ez, mikor mondtam apának, hogy műtenek, azt sem kérdezte, hogy miért, vagy mi történt. Nyelvvizsga díjat is fizetett anya (azt sem kérdezte meg, hogy sikerült), arról ne beszéljünk, hogy csak a különóráim többe kerülnek, mint a gyerektartás, amit ad. Ez bőven több, mint 60 ezer forint (ha úgy vesszük, hogy anyának is 30 ezret kéne rám költenie). És akkor még nem ettem, nem szedtem gyógyszert/vitamint, nem voltam teszem azt moziban/színházban, nem ittam meg egy kávét vagy limonádét barátnőkkel.

Mamának annyi volt a válasza, hogy 16 éves elmúltam februárban, nem vagyok már tanköteles és ha nekem ennyire pénz kell, menjek el dolgozni és keressem meg a pénzt ezekre... És hogy anya is befoghatja a száját, mert tudják ők, mennyi befektetése van a munkája mellett, onnan is mennyi pénzt hoz haza, nem igaz, hogy ennyire kéne nekünk az a pénz apától. Utána anyát szidta nekem, azt a nőt, akire mindenben számíthatok, mindent megad nekem (érzelmileg, anyagilag is). Aki tényleg a világvégére is menne miattam. Mondtam, hogy jól van, inkább tegyük le, mert ennek semmi értelme. Rá két percre írt, hogy azért reméli, nem bántott meg ezekkel. Nem válaszoltam, azóta nem is beszéltünk, nem mentem hozzájuk, aztán ma hívott, de nem vettem fel. Hívott fél óra múlva is, utána percenként, de vagy fél órán át. Aztán írt, hogy legyek szíves felvenni a telefont, mert beszéljük meg és nem kell haragudni. De ezek után nincs mit megbeszélni, úgyis apa pártját fogja mindenben. És tényleg nem is a pénz zavar a legjobban, hanem az, ahogy anyáról beszélt, amiket mondott róla ok nélkül.


2023. ápr. 30. 19:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

Úgyhogy villants csak meg egy 5 éves Msc-t. :D

[link]

2023. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Utolsó, remélem, nincs gyereked és soha nem is lesz, ilyen felfogással! :)


Bezzeg ha az anyám is azt mondja mondjuk 9 éves koromban, hogy sorry, neki ez mégsem tetszik, más tervei vannak, akkor ő lett volna a világ legutolsó, legszemetebb nője, meg jönne mindenki azzal, hogy "mIlyeN aNyA aZ iLyEn". Valahogy mindig csak a pasik léphetnek le, felelősség nélkül...

2023. ápr. 30. 20:48
 13/41 anonim ***** válasza:
6%
Le lehet pontozni, nem arról van szó aki tényleg egy trehány idióta aki csak magával foglalkozik meg a nőjével meg bántotta a családot mert az egy brom, hanem arról a szituról, hogy van a kislány aki itt hisztizik ezen hogy hogy reagáltak, jó hogy ezt fogja mondani ha állandóan hivogatod ezzel őket, vannak akiknek tényleg fontos és megérdemlik mert annyit szenvedtek, de ne kezeljük már úgy ezt a helyzetet hogy haló apuci pénz, meg ez is kell az is kell mert ebből a szituból nem ez jön le. 10-es voltam
2023. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
95%

10# nem azért ítélnek meg gyerektartást mert valaki rászorul vagy sem.

Ha nem fizet azt jogtalanul teszi.

2023. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
94%
Tudod ki könyörögne ezeknek a mocskos férgeknek. A tartásdíj nem választható opció, hanem kötelező. Nagyon egyszerű dolog ez, ha valaki nem akar tartásdíjat fizetni, ne csináljon gyereket. Az első leírta, mit kell tenni, a többi meg rád van bízva. Bár én nem úgy tettem volna le a telefont, hanem előtte elküldtem volna a vén qrvát a jó ..... na nem írom le.
2023. ápr. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

"Értsük már meg egyszer és mindenkorra, ha az a kapcsolat megszakadt ott már vége van. Te adnál pénzt hogy ha dühösen váltál el a párodtól és a gyerek meg jön a nyakadra hogy agyjál már pénzt?"


Az anyámmal való kapcsolatának lett vége (annak is azért, mert szeretője lett, és nem tudott dönteni, hogy váljon-e, vagy sem, 2-3 hetente rájött a költözés, ott volt pár napot, majd visszajött hozzánk, hogy próbálják meg anyával újra és anya bocsásson meg... Pár alkalom után anya megunta és kirakta apámat.).

Itt van a nevelőapám, neki is van korábbi házassága, onnan egy 17 éves lánya. Minden nap felhívja, minden hétvégén itt van a lány. Nem vendégségbe, hanem haza jön. Tavaly Szigetre jött el velünk az apukája, mert anya egyedül nem akart minket engedni, 2 hét múlva Beyoncé koncertre jön velünk. Pedig elhiheted, hogy ezer jobb módot találna arra, hogy elfoglalja magát, nem az élete programja, hogy két gimis lánnyal menjen olyan előadók koncertjére, akikért túlzottan nem is rajong.


Apám 4 éves koromban megsértődött rám, hogy nekem az nem élmény, hogy kivisz magával horgászni úgy, hogy se kaja, se innivaló nincs és nem érzem jól magam egész nap ott ülni mellette csendben, egy sámlin. Sosem talált volna olyan programot, elfoglaltságot, amit én is szeretek, vagy engem is érdekelne, lekötne.

2023. ápr. 30. 20:57
 17/41 anonim ***** válasza:
5%
Köszönöm a jó kívánságot csak ne feledd a karma vissza szál. 🥳
2023. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Igen, engem is ez nyugtat. :)


"vannak akiknek tényleg fontos és megérdemlik mert annyit szenvedtek,"

Erről meg annyit, hogy a gyerektartás nem csak azoknak jár, akiket bántalmaztak, meg akik szenvednek. De ja, 3 és fél évesen biztos sok olyat tettem, ami miatt ne érdemeltem volna meg. :)

2023. ápr. 30. 21:02
 19/41 anonim ***** válasza:
13%
Mert nem volt jó apa, de akkor így kell elmondani kislány. Nem úgy mintha egy elkényeztetett lennél. Mert a történetből úgy jött le. Mert csak a szitut írtad le, de nem ismertük a hátteret, mostmár igen. Így már tényleg érdemes kérni de még kicsi vagy hozzá neked még túlzott jogaid sincsenek szerintem de lehet tévedek ezt nem tudom. Anyud nem akar nekik szólni vagy valami? Ő csak felnőtt.
2023. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
15%

Hat sajnallak, hogy ezt rad terheltek. Nem neke dkellene inteuned es keregetned. A helyedben ha sikerulne szemelyesen leulnek egyszer apammal es elotte veletlen s emondanam mi miatt akarok vele talalkozno (vagyis hazudnek, hogy csk ugy) es ha vegre ott ulunk valahol kettesben nekiszegeznem tenyeket (amiket en tudok), hogy apa figyelj anya azt mondta havonta 30.000 gyerektartast kell fizetned, de hogy te ezt mindog kesve fizetted vagy egy ideje nem is fizeted. A helyzet az, hogy nem tudom ez igy van-e, de en nagyon sokba kerulok. Novok es ruha kell. Fejlodesben levo szervezet vagyok es sokat eszem. Ha meg nem akarok en a luzer pancser lenno akit mindenki caufol az osztalyban akkor edzesre/szakkorre is kell jarnom es nem a legolcsobb ocska ruhakat hordanom es kell legyen mobilpm. Szr ugy apa, de anya ezwkwt csak reszben borja fedezni. En meg tanulok szereznek egyezemre menni. Akkor talan tid ek jobban diakmunkat vegezni. Most azonban nagyon orupnek, ha te is tamogatnal es tudnal adni havonta legalabb annyit amennyi gyerwktrtas. Ha aghodsz higy anya lenyulja akkor utald kozvetlen nekme. Es kosz. Kerlwk mondd el te mit gondolsu.

Nagyanyad kihagynam. Kepzeld mit elhet at az oreglany, hogy egy ilyen sz.r lak a fia, hogy gyereket tud csi alni de eltrtni mar nem akarja. Ra ne haragudj, .indegy mit mondd. Vegul is minden anya elsokent a fiat vedi es csk utna mindenki mast.


Kesobb azonban meg jol jihetnek, emiatt nem zrnm ki oket az eletwmbol.

2023. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!