Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mondja el mi a baja?

Miért nem mondja el mi a baja?

Figyelt kérdés
Lányom óvónőként dolgozik. Tegnap hazajön idegesen és magára csapja az ajtót. Gondoltam bent volt valami ezért felmentem és bementem hozzá. Mondja hogy nincs semmi.De én látom hogy van valami. Ezerszer kérdezem mi a baja és mondom hogy mondja már el. De ő nem mondja el. Mára lenyugodott de nem értem miért nem mondta el mi bántja. Pár éve még nem volt gond az ilyesmi végül elmondta.
2023. ápr. 29. 11:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, legalább ne szekáld, ha akarja elmondja amikor jónak látja, azzal viszont garantáltan nincs segítve a dolgon, hogy nyaggatva van.
2023. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Néha nagyobb feneket kerit a dolgoknak mint amennyit érdemes rá."


Lehet, hogy az esik neki rosszul, ha őt nagyon feldúlja valami, és hosszas nyaggatás után elmondja neked, te meg legyintesz rá, hogy hát ez semmiség, lépjen túl rajta. Ez nem segít neki. Biztos volt már ilyen korábban, és a lányod emiatt már nem akarja ezeket elmondani.

2023. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy megunta, hogy mindenről véleményt formálsz és/vagy egy legyintéssel elintézed. Ezzel semmibe nézed az érzéseit.
2023. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát de az embernek mindig valami véleménye. Nem veszem én semmibe. Elfogadom hogy úgy van ahogy. De ha mondom neki akkor előbb vagy utóbb csak rájön ő is hogy bizonyos dolgok olyan hülyeségek és fölöslegesek hogy nem éri meg rajta idegeskedni. Csak engedje el.
2023. ápr. 30. 17:54
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
"bizonyos dolgok olyan hülyeségek és fölöslegesek hogy nem éri meg rajta idegeskedni. Csak engedje el." akkor ezt most mantrázd el magadnak is, és szállj le szépen szegény nőről.
2023. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 a saját szavaidhoz tartsd magad te is, kérdező. Engedd el.
2023. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%
Véleményed kizárólag akkor lehet, ha kérdezik. Ha nem kérdezik, akkor te kérdezed, hogy észrevételed van, és elmondhatod-e esetleg. Meg kell adni az esélyt annak, hogy nemet is mondhat. Amit ha te nem fogadsz el, azzal neked van dolgod, a te belső munkád. Itt van elrontva a magyar kommunikáció. Nem tud a magyarok 90%-a asszertívan kommunikálni. "Ami a szívemen az a számon". Ez a legnagyobb bullshit, ugyanis ezt őszintesegbe csomagolják. Ebben a kijelentésben csak ego van, de empátia és a másik figyelembe vétele semmiképp. Veled van baj.
2023. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy ő nem te vagy? Nem ugyanazok a dolgok, és nem ugyanúgy érintik meg, mint téged. Megkérdezted, fogadd el, hogy nem akarja veled megosztani. Túl sokszor kaphatta meg, hogy engedd el. Itt már neked kell elengedned. A gyeplőt. Felnőtt ember, el tudja dönteni, mibe von bele téged és mibe nem.
2023. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%
Hadd érezze már rosszul magát baz.dmeg, attól még, hogy otthon lakik nem köteles mindent elmondani. Megvan az oka arra, hogy titokban tartja előtted. Hagyd lenyugodni. Nem kell mindent tudnod, ő már felnőtt ember.
2023. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!