Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem mondja el mi a baja?

Miért nem mondja el mi a baja?

Figyelt kérdés
Lányom óvónőként dolgozik. Tegnap hazajön idegesen és magára csapja az ajtót. Gondoltam bent volt valami ezért felmentem és bementem hozzá. Mondja hogy nincs semmi.De én látom hogy van valami. Ezerszer kérdezem mi a baja és mondom hogy mondja már el. De ő nem mondja el. Mára lenyugodott de nem értem miért nem mondta el mi bántja. Pár éve még nem volt gond az ilyesmi végül elmondta.
2023. ápr. 29. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Pár éve még gyerek volt. Mindegy, hány éves.
2023. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kellene mindent elmondania. Magánügy.


Ha akar róla beszélni, akkor megtudod, ha nem, akkor csak kiidegeled az állandó kérdezősködéssel. Idegesítő lehet. Talán azért sem mondja el.

2023. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De ha nem titok akkor miért nem? Nem szeretem nézni ha azt látom szomorú. Régen elmondta én pedig a véleményemet. Néha nagyobb feneket kerit a dolgoknak mint amennyit érdemes rá. Minek ragadjon le azon a dolgon ha talán nem is olyan nagy dolog.
2023. ápr. 29. 11:17
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván olyan dolog amit nem osztana meg veled, az nem segít, ha nyaggatod
2023. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Adott esetben nem "titok", csak éppen nem tartozik rád vagy mas kivülállóra. Ha pl vita van egy szülövel, azt elvileg nem is mondhatja el másnak, az az óvoda belsö ügyeihez tartozik. Vagy ha pl. a barátnöje elmondott valamit, ami a barátnö magánügye, de öt mégis felkavarta, az sem tartozik rád.


Fogd végre fel, hogy a lányod felnött ember lett, a magánügyei nem tartoznak rád, mégha azok nem is titkok, csak privát ügyek.

2023. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, hogy miért faggatod, ha egyszer nem akar róla beszélni. Miért kéne minden lépéséről és gondolatáról beszámolnia?
2023. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az típusú ember vagyok, aki már csak akkor beszél a problémáiról, amikor már érzelmileg túl van rajta.

És nem azért mert titok, hanem mert beszélni is teher róla, míg a hatása alatt vagyok. Ha ilyenkor BÁRKI faggat, csak idegesít és szívem szerint elküldeném a francba.

2023. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem tartozik rád. Milyen fogyatékosság akadályoz benne, hogy megértsd a különbséget a titok és a privát, személyes ügyek között?

Ami rád tartozik, azt úgyis megtudod.

Aki azzal érvel, hogy "jaj, mi olyan nagy titok" annak a kontrollmánia az élete, mindent tudni akar, nem képes elhinni, hogy nem debil a felnőtt gyereke, tud döntést hozni bármilyen helyzetben.

2023. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
talán mert valami baja van, és az anyja idegbeteg követelőzése, hogy neki azonnal szüksége van minden szaftos pletykára, nem segít a közérzetén? húzd már ki az orrodat a magánéletéből, leselkedjél inkább a szomszédok után!
2023. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az ő problémája, és felnőtt módon maga akarja megoldani, vagy maga akar a saját csendjében lenyugodni, vagy éppen hogy arra van szüksége hogy elfelejtse, és valami mással foglalkozhasson.

A köldökzsinórt már rég elvágták. Ne tolakodj.

2023. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!