Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le idős...

Hogyan szoktassam le idős apámat az örök negatívozásról?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok már, édesapám hetven feletti, de szellemileg friss és jól tartja magát. Azt nem szeretem benne, hogyha beszélgetünk, egyre markánsabban szíd mindent, ami a jelenben van (finánctőke, globalizáció, túlzott liberalizmus, gazdaság, multik, szabadrabló kapitalizmus stb stb) és bezzegezik hogy régen minden jobb volt. Ráadásul igaza van kb 98%-ban amiket mond, csak engem zavar, hogy örökké olyanon "kell vele együttmérgelődni" amire nincs ráhatásunk. Néha jobb lenne örülni annak, hogy süt a nap, vagy lát egy jó filmet, mint a közéleti, politikai, gazdasági témákon (jogosan ugyan, de) örökké rágódni.
2010. okt. 9. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ebben élek, csak nekem anyukám csinálja. Ő 73 éves. Nem lehet mit csinálni, nem fog változni, én is már 1000x szóltam. Megtanultam együtt élni vele, Ő már nem változik!
2010. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hát változtatni szerintem nem tudsz rajta,maximum annyit tudsz tenni,hogy más irányba tereled a témát,mondjuk ha szépen süt a nap,jegyezd meg h milyen szép idő van és invitáld egy kis sétára a szép időben, vagy kérdezd meg,h milyen filmet nézett és beszélgessetek erről. Kicsit rángasd ki a "hú de rossz minden" világából
2010. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!