Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz családi miták miatt...

Rossz családi miták miatt bánik rosszul a pénzzel?

Figyelt kérdés
Sosem tud félretenni, de még egy 5 ezrest sem. Páromról van szó. Én akkor is félreraktam amikor ugyanannyit kerestünk, neki nem sikerült.
2023. ápr. 21. 17:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
7-8-9, ezt a zagyvaságot az ezotéria kategóriában nyomasd, ott talán beveszi valaki az ilyen marhaságokat.
2023. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

10+ Jelenleg Magyarország is egy ilyen alatt nyög, azért van ennyi szegény ember nálunk. A történelmet nem árt ha ismeritek. És nem csak OV-re néztek, meg a pénz inflálódására, no meg a hopzamra.


Mert ha egy ilyen átok működik egy család életében, hiába a hozam, hiába a sok bevétel-az életének a végén az ember idősen nagy szegénységben végzi-ha: nincs megtörve az átok. És mint tudjuk Európában nincs akkora nyugdíjas nélkülözés mint itt. Sehol. Csak nálunk.


Hát ezért van ez.

2023. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
#11 Hagyjad már, ez az egy szerencsétlen a komplett politika kategóriát életben tartja :D
2023. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%
Vagy magától ilyen nem mindenki tud bánni a plnzzel vagy akár sporolni.
2023. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Jajj hagyjuk már ezt a rossz családi minta dumát. A nagyszüleim állandóan részegek voltak, hó végén a szomszédoktól kunyeráltak. Az anyám nem akart ilyen lenni, és nem is lett. Apámmal karöltve a nulláról felküzdötték magukat a középosztályba. Azóta is profin beosztja a pénzt.

Mindent csak akarni kell, a többi csak kifogás.

2023. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül csak ez lehet az oka.Próbáljátok meg együtt kitalálni hogyan tudná ő spórolni.Szüleim mindig is tudtak spórolni (nem voltak fukarok).Én soha nem tudtam és mindig elköltöttem a pénzem.Majd egyszer csak rájöttem mennyire jó érzés ha képes vagy spórolni egy adott dolog miatt és abból a pénzből megvenni.
2023. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt ilyen exem... Keveset keresett, és azt elszórta, mert neki az volt a fontos. A testvére normális, felelősségtelejes ember volt, a szülei is. Ő ilyen volt, mindenben. Amíg eltartják az ember se..gét, van, aki fizesse a lakhatást, rezsit, és a hűtőben is talál kaját, az ilyen link alakok nem is fogják soha megtanulni, hogy meddig tart a takaró a vége, és azt sem lehet a fejükbe verni, hogy amit ők nem vesznek meg, fizenek ki, azt a másik teszi meg (kénytelen, helyette). Nem illetek össze, és a pénzkérdésben való felfogás nagyon fontos egy kapcsolatban. Én is megpróbáltam rá hatni mindenféle módon, amikor kiderült (nyilván együttéléskor), hogy gyakorlatilag finanszírozhattam lakhatást, kaját mindent egyedül, aztán feladtam, hála az égnek nem tartott sokáig.
2023. ápr. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen itt is mindig az a vége hogy mivel legtöbbször tudatos vagyok, én félreteszek, és abból lesz valami fizetve.

2023. ápr. 22. 07:33
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát kérdező, jó buta vagy. A párod vagy szellemileg fogyatékos, hogy nem érti, vagy kihasznál, fejőstehénnek használ a pénzért. Az a TE pénzed, te rendelkezel vele, ne hagyd, hogy mindent te fizess!
2023. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az utóbbi..!
2023. ápr. 22. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!