Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok őszinték...

Mennyire vagytok őszinték másokkal, ha támogat titeket a család, szülők?

Figyelt kérdés

Elég zárt közösségben, buborékban nőttem fel. Régen sosem éreztem cikinek, vagy kellemetlennek, hogy megvan a szüleim által az anyagi biztonságom, mert ezt láttam másoknál is, ez volt nekem a természetes. Viszont mostanában egyre többször érzem, hogy valaki éllel szól erre vissza, vagy értetlenkedik és kb. elvárja, avassam be a pénzügyeinkbe. Például a baráti társaságban kérdezte egy lány, hogy hol dolgozom, mondtam, hogy egyetemre járok. Nézett rám, hogy jó, de amúgy mit dolgozom? Mondtam megint, hogy nappali képzésen egyetemre járok. Utána meg jött a kérdés, hogy de akkor miből élek, honnan van a pénzem? Vagy szeretnék nyáron magamtól elmenni egy céghez gyakorlatra, mondták, hogy adjam be az önéletrajzomat a jelentkezéskor. Kértem egy barátnőmet, hogy segítsen megírni, erre elkezdte mondani, mennyire privilegizált életem van, ha itt vagyok 22 évesen, és még sehová nem kellett önéletrajzot beadjak. Vagy panaszkodott egy barátnőm, mennyire utálja a munkáját, mondtam neki, hogy mondjon fel, keressen mást, ami tetszene neki. Kioktatott, hogy ez nem így megy, ő megdolgozik a pénzért és nem csak úgy a számláján terem minden hónap elején, meg nincs neki egy kimeríthetetlen "varázskártyája", mint nekem, hogy annyit költhet, amennyit akar.


Sokszor már kellemetlennek érzem, ha valaki az anyagi dolgokról beszél velem, előttem, mert nem tudom, hogy azzal teszek jót, ha nem szólok semmit, vagy ha próbálok okosat mondani, amivel aztán megbántom, megsértem... De közben nekem is rosszul esik, mikor rám ripakodnak, elkezdenek piszkálni, hogy én ne jelentkezzek inkább sehová gyakorlatra, úgysem fogok soha dolgozni. Vagy szerettem volna meghívni a társaságot egy vacsorára a szülinapomon, mondta az egyik lány, hogy neki az az étterem drága, ő ilyen KFC-Meki szinten mozog. Mondtam neki, hogy én állom a számlát, ez az én szülinapom lesz. Erre megsértődött, hogy ne akarjak alamizsnát adni neki, azóta nem is beszélünk kb. De közben hálás is vagyok a szüleimnek, hogy ilyen életszínvonalon élhetek, azt sem érezném jónak, ha eltitkolnám az életemet, őket mások előtt.


Ilyen helyzetekben mi a jó megoldás?


2023. ápr. 6. 10:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek ilyenek, barmi elonyod van veluk szemben betamdnak vele mert szeretik sajnaltatni magukat, meg az oneretuknek is jot tesz ez h teged leszolnak meg h ok bezzeg mennyivel szorgosabbak mint te stb.

Ha zavar ez h ezzel piszkalmak akkor me logj ilyen csorokkal.

2023. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell senkit beavatnod a privát pénzügyeidbe részletesen, de ne ess át a ló túloldalára sem az álértetlenekedéssél.


Mármint, ne tégy úgy, mintha nem értenéd, miért kérdezett rá valaki, mit dolgozol, nem hiszem, hogy a pénztárcádban turkált, szimplán egyszerűen nem értette. Ne mondj ilyet másnak, hogy mondjon fel, keressen mást, ilyen témákban tényleg felesleges megszólalnia annak, aki nem tudja, mit jelent, hogy minden hónapban elő kell teremteni a pénzt lakhatásra, ételre.


Nyilván ne barátkozz olyanokkal, akik folyamatosan beszólogatnak emiatt, nem kell ezt elviselned csak azért, mert tehetős családba születtél, viszont azt is meg kell értened, hogy aki nem, azt meg nyilván bántja ez a dolog, téged is bántana, ha a helyükben lettél.


Szóval, szimplán nem kell beszélgetni a pénzügyeidröl, egyetemista vagy és a szüleid tartanak el, ennyi tartozik másra. Másrészt azonban, ahogy fogalmaztál, ne mondj "okosat" a pénzügyek kapcsán, ha nincs benne semmi tapasztalatod.


Szóval érted. Nem kell szégyellni, de nem kell felvágni sem vele. A probléma mondjuk ott szokott lenni, hogy a hozzád hasonlóak nem érzik, hol a határ ebben.

2023. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Hat nezd, senkinek semmi koze a te penzugyeidhez. Ezek akkor annyira nem tul jo baratok, ha nem tudjak elfogadni, hogy igen, neked nem kell dolgozni, igen, neked ugymond konnyu.

De azt gondolom, hogy ezzel semmi problema nincs, tamogatnak a szuleid, amig tanulsz, illetve nyilvan utana is, ennek igy is kene lennie.


Viszont lehet, hogy te is picit rajatszol erre. Pl ez, hogy mondjon fel es keressen mast. Ertheto, hogy hevesen reagalt; az emberek nem tudnak csak ugy felmondani. Lehet, hogy sok ehhez hasonlo dolgot mondtal mar, mert ugye nyilvan nem tudod, hogy megy ez, ha valakinek tenyleg nincsen penze es nem tamogatjak.

Bar nalunk ebbol nem volt gond sose, de el tudom kepzelni, ha valakit ezek zavarnak.

Van egy nagyobb, 20 fos barati tarsasagom, mi mar kinottunk az egyetemista korbol,de nyilvan nagyon vegyes volt, hogy egyaltalan anno ki ment egyetemre, mibol elt es hogyan. Ahogy ma is.

De soha egy percig nem volt ez tema koztunk igazabol.

Szoval igenis letezik olyan baratsag, ahol nem vagyunk feltekenyek egymasra. Vagy legalabbis nem hangosan…😂

2023. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

én is azt mondanám, amit a #2-es mond. Nem árt, hogyha tényleg tisztában vagy azzal, hogy tényleg sok ember nem engedheti meg magának, hogy teljesen az egyetemi tanulmányokra koncentráljon, mert a szülei jómódúak és eltartják, szóval, jó, hogyha az eszedben tartod, hogy ez egy privilegizált helyzet, és hálás vagy érte a szüleidnek is meg a sorsnak is.

De valóban, szégyellni nem kell, ha szóba kerül, akkor mondd meg nyugodtan, nem felvágósan.

Aki meg emiatt irigykedik, annak a saját jellembeli hibája az: ne törődj vele.

2023. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy engem nem tudtak támogatni a szüleim (érettségit, főiskolát felnőttképzésen végeztem) az a véleményem - és ehhez tartottam magam egész életemben - hogy az anyagi helyzetem senkire nem tartozik.

Én nem kérdezek erről senkit, de engem se faggasson senki, mert sem irigykedőre, sem sajnálkozóra nincs szükségem.

Nagyon simán ki tudtam térni az ilyen tolakodó kérdések elől, hogy mennyi a jövedelmem, ahogy legutóbb a szomszédnál is, hogy hadd legyen ez már az én titkom.

2023. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Direkt nem hazudok, ha felmerül valami téma, de magamtól nem osztok meg plusz információkat az anyagi hátteremről.
2023. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ez az önéletrajzos rész kissé meredek, gondolom középsuliba jártál, ott pedig megtanítanak önéletrajzot írni. Ráadásul láthatólag a nethez is hozzáférsz, ha az előbbi feltétel nem teljesült, még akkor is tudtad volna egyedül orvosolni...
2023. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem tanultad meg diszkréten kezelni az anyagi jólétedet, és tudtodon kívül irritálsz másokat. Abból, amit leírtál, erre tippelek. Mert normál esetben az emberek azért nem reagálnak ilyen hevesen a masik akármilyen anyagi helyzetére. De pl egyetemisták tényleg nem szoktak csak úgy komplett haveri kört étteremben megvendégelni, és amúgy erre nincs is szükség. Nem jó, hogy élesen, bántóan szólnak vissza neked, de te meg próbálj meg legalább egy kis megértéssel fordulni a környezeted felé és jobban alkalmazkodni.
2023. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Én a 2-essel értek egyet, de annyival kiegészíteném, hogy mielőbb kezdj el gyakornoki munkákat, projekteket, önkénteskedést (akár ingyen ha nem szorulsz pénzre) csinálni, mert nem fog jól mutatni az önéletrajzodban a nagy semmi amikor huszonpár évesen jelentkeznél valahová. Van középút a között, hogy az egyetem mellett heti 20 órában krumplit sütsz a Mekiben, hétvégente meg árufeltöltő vagy, hogy ne halj éhen, meg a nagy semmi között. Nyugodtan kereshetsz valamit, ahol heti néhányszor valami (ha lehet szakmába vágó) munkát végzel, gyakorlatot szerzel. Ez is a tanulás része.
2023. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Oké hogy buborékban éltél, de melyik bolygón? Vagy 22 évig nem néztél híreket? Mert már ott is sokszor emlegetik hogy az egyetemisták döntő többségének bizony dolgoznia kell a megélhetésért, és amit te előadsz az hencegésnek tűnhet.
2023. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!