Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés, ha a feleség...

Milyen érzés, ha a feleség tartja el a férjet?

Figyelt kérdés
Nem azokra az esetekre gondolok, amikor a férj a válség miatt vesztette el az állását, és nem talál újat, pedig keresi, és bármit elvállalná, hogy eltartsa a családját. Kiváncsi vagyok, hogy egy nő miért marad olyan férfival, aki januárban otthagyta a munkáját, azóta más munkát nem is keres, hanem valami vállalkozásba fogott, és 9 hónap alatt jó ha 50 ezret hozott haza. És ez nem is az első esett, hanem konkrétan 5 év alatt talán ha 1,5 évet dolgozott, és mindig ő mondott fel, legalább is azt állítja. Gyerek nincs, feleség szüleinek házában élnek. Vagy csak én vagyok túl anyagias, és nem értem, hogy lehet szeretni egy férfit, aki megsem próbálja gondoskodni a családja anyagi biztonságáról? Fel lehet nézni ilyen férfira? Mit tud ő nyújtani, ami elfeledteti ezt a tényt?Félreértés ne essék, azt sem támogatom, hogy csak a férj dolgozzon, a nő is képes legyen fenntartani magát, és támogatni a férjét átmenetileg, ha úgy alakul, de ne éveken át, ha a férj egyébként teljesen egészséges felnőtt ember. Köszönöm a válaszokat
2010. okt. 7. 21:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kicsit elfogult válaszokat olvastam. (Valszeg csak női szemmel készültek)


Sztem ma már a nők egyre jobban átveszik a férfiak szerepét (emancipálódnak), sok ezer év eltelte után a XXI.-ik századot a "nők évszázadának" hívják, azaz most kezdődött meg igazán a női dominancia térhódítása. Eddig ez fizikailag nem ment, mert egyfolytában elvoltak foglalva a gyerekszüléssel és házi munkával, emiatt nem tudtak tanulni és részt venni a gazdasági és politikai életben. Most már több nő jár egyetemre mint férfi, szülnek max 1-2 gyereket és aktívan dolgoznak, karriert csinálnak. Arról nem beszélve hogy átlagosan 15 évvel élnek tovább mint a férfiak. 50-100 éven belül többségben lesznek minden döntéshozó pozicióban. Férfiként azt gondolom, hogy talán ez vezet majd a "világbékéhez", mert nem olyan agresszívak mint a férfiak, sőt nagyon is kompromisszum képesek!


Úgyhogy egyre többször lesz olyan hogy a feleség tartja el a férjét... :)


üdv,Leo

2010. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Én nő vagyok, és ha eleget keresnék, akkor semmi kifogásom nem lenne ellene. Persze csak akkor, ha látom, hogy tényleg komolyan dolgozik azon, hogy beindíts a vállalkozását. Ha az én keresetem elég, ő miért ne próbálhatná megvalósítani az álmát? Hiszen szeretem, én csak örülnék, ha így lenne! Ráadásul tudom azt, hogy az én párom ezért cserébe teljesen magára vállalná a háztartást, eljárna boltba stb. És hogy felcserélődnek a szerepek? Kit érdekel? Amíg nekünk jó, addig mit számít? Csak azért legyek otthon ülő háziasszony, ő meg gyárban robot, mert így szoktuk meg? ....
2010. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Tudjátok mitől lesz ez a helyzet még rosszabb? Amikor az eltartott férfi "fellázad", mert hát ugye a felesége, aki egyedül biztosítja az anyagiakat, miközben a teljes háztartás is a nyakába van rakva, "az nem férfimunka" jelszóval... tehát ez a feleség nem tud istenigazából rajongva felnézni a férjére, netán elhangzik néha esténként a nő szájából, hogy inkább aludni szeretne, mert egyrészt túl fáradt a szexhez, másrészt reggel hatkor kelnie kell, ellentétben élete párjával, aki rendszerint délig fetreng az ágyban... Erre a "mélyen megbántott" férj hogyan orvosolja megrendült férfiasságát? Munkát vállal, netán besegít a háztartásba? Nem, ehelyett beújít egy kis libát, leadja neki a szokásos mesét a borzasztó házisárkány feleségről, kisliba hanyattvágja magát, és a férj újra "férfinak" érzi magát...
2010. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szép jövő...,a férfiak elnőiesednek,a nők meg elférfiasodnak:s Sztem mindenki maradjon a kaptafánál a nő a tűzhely mellett,bár már lehet ebben az elferdült világban ez már nem trendi..:/
2010. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem te rontottad el,mivel hagytad öt éven át ezt a bizonytalan életvitelt élni.Ő meg ugy látja hogy neked ez megfelel, akkor miért törné magát.Ha változtatni akarsz ülj le vele beszélgetni és mond el hogy mi a problémád.Ha nem teszed meg soha nem fog változni semmi az életben és örökké eltarthatod.
2010. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

erre énis kíváncsi lennék h miért marad vele(főleg ha gyerek sincs)



nekem van vmi hasonló történetem..

van két nővérem

mindegyiknek van barátja/férje és gyerekük


az idősebbik (28 éves) egy szerencsétlen bunkó nagyképű senkiházit fogott ki..:S tőle van 3 gyereke. Itt laknak nálunk és a srác nem dolgozik.. vagyis néha elmegy dolgozni, de akkor sem hazaadja a pénzt hanem elmegy a kocsmába. Amúgy ha itthon van akkor sem csinál semmit.. fekszik a TV előtt.. tesómmal kiszolgáltatja magát(mondjuk ő a hülye h kiszolgálja) annyira nem képes h ha lemegy fürödni megengedje magának a csapot..

és anyu egyedül tart el minket és hiába mondja hogy adjanak pénzt nagyon húzzák a szájukat.. én anyu helyébe már régen kiraktam vna őket de sztem ő csak azt a 3 gyereket sajnálja..


míg a másik testvérem (23 éves) is van egy kislányuk de az ő barátja sokkal másabb/normálisabb..

mikor elveszítette a munkáját akkor folyton keresett másikat és érdekes módon talált 4 hónap alatt( és a kieső négy hónapban is dolgozott itt-ott)


én pedig nem tudok semmit csinálni.. 16 évesen csak nézek és legszívesebben elköltöznék itthonról de sajnos nem tudok hova..


(bocs ha kicsit kacifántosan írtam csak már nagyon este van)

2010. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Anyám valamiért folyamatosan olyan pasikat fog ki, akik eltartatják magukat. Ami a legrosszabb az egészben, hogy én felnőtt fejjel már látom, hogy az aktuális választottja csak a lakásba akarja befészkelni magát, és eltartatni magát anyámmal, de ő a nagy szerelemtől se nem lát, se nem hall. Aztán meg sír, pattog, meg nekem morgolódik, hogy "az a szemét xy, hogy kihasznált".


A legutóbbi barátjának is ilyen tisztázatlan ügyei voltak: hol dolgozott, hol nem az apja vállalkozásában, de leginkább csak ült a fenekén. Már mikor először találkoztam az ürgével, mondtam anyámnak, hogy oda ne költöztesse magához, mert nem lesz jó vége, már látom. Anyám persze megígérte, hogy "ő ugyan nem költözteti oda, tanult ő már annyit a hibáiból". Erre egy hónap múlva a pasit kirakták az albérletéből, és hogy-hogy nem, hát anyám befogadta, ugyebár...


Na, onnantól aztán irtó nagy kényelemben érezte magát a pasi: nemcsak elvárta, hogy anyám a 12 órás munkája mellett még az egész háztartást ellássa (mert ő aztán "nem hajlandó ilyen trehány nő koszos lakásában élni"), ő maga egy szalmaszálat sem tett keresztbe, hogy a lakás kinézzen valahogy ("nem férfimunka az"), hol hozott haza pénzt, hol nem. Később már inkább nem... Emellett meg elkezdett úrhatnám módjára viselkedni, semmi sem volt jó neki.

Anyám másfél év szenvedés után megmondta neki (leginkább az én rábeszélésemre), hogy lehet elmenni...


Szerintem ahhoz, hogy valaki elviseljen egy ilyen élősködőt, kell egy bizonyos szolgalelkűség, és nagyfokú naivitás. Anyámban legalábbis mindkettő megvan. Ezek a szerencsétlen nők elhiszik, hogy másnak ők úgysem kellenének, és vakon bíznak a pasiban, hogy az majd egyszer megembereli magát. Ilyenkor jó egy objektív külső szemlélő... :)

2010. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

" hogy az majd egyszer megembereli magát."


Ááá,kutyából nem lesz szalonna!

2010. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kutyából készült szalonna nekem nem kéne .Az fújj.
2010. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen erzes es nem is vagyok ra kivancsi.
2010. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!