Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (azt hittem jó lesz ez így)

Figyelt kérdés

1hónapja költöztünk Pestre albiba a vidéki életet és a szülőket hátra hagyva.Tudni akartuk milyen az ha csak magunkra számíthatunk(főleg anyagilag),mert addig nem szeretnénk saját lakást.De problémákba ütköztünk, a lakásban csak a szobát lehet fűteni, a konyha-fürdő hideg.A számla még kérdéses,mert most fog jönni.A páromat kirugták(a cég ahol dolgozott meg fog szűnni, valszeg) és max minimál béres melót kapna.Visszaköltözhetnénk a szülőkhöz,de akkor a Pestre való beutazás sokba kerülne ha a párom munkát keres,mert Vidéken kevés a lehetőség.Tudom ez lenne a legegyszerűbb, h. meghátrálunk és visszaköltözünk,de nem tudom mit tegyek,hisz a való életben ha saját lakásunk lenne és nem lennének szülők,akkor nem tudnánk hova menni, vagy ha mindig csak albiba laknánk.Mit tegyek,mert így apárommal is kezd megromlani a kapcsolat,mert mindig ideges vagyok h. mit tegyünk,meg "otthon" sem vagyok szívesen,mert hideg van,de viszont itt vannak a barátok, közel van a munkahelyem és több lehetőség van a kikapcsolódáshoz is(a boltok is közelebb vannak és több a választék is).Viszont így nem érezzük jól magunkat ebben a lakásban.

Persze jobb lenen ha a páromnak lenne melója,mert akkor nem kellne az anyagiak miatt aggódni,mert akkor tudnánk vmennyit félre tenni.Amúgy segít mindenben, szóval a házi munkát megcsinálja és főzni is közösen főzünk, vidéken meg nem érzi otthon magát a szüleim miatt,szóval ott tuti egész nap csak belenne zárkózva a szobába.26/l


2010. okt. 7. 11:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hitelt nem akarok fel venni, az lenne az utolsó amit tennék,de akkor már nagyon földönfutónak kellene lennünk.A párom nem örül h. nincs munkája,de tény h. nehezen lehet rávenni a dolgokra.Lehet emiatt is érzem azt h. megváltoztak az érzéseim iránta.Mert előtte tök happy voltam,de mióta kirugták vhogy megváltozott bennem vmi,pedig én is voltam munkanélküli,de én ész nélkül küldözgettem az önéletrajzokat,de ő egyenlőre még csak nézelődik a neten,de nem lép előrébb.Eddig csak diákmunkákat végzett,aztán 2 évig egy cégnél,de ismerettség álltal.Sose keresett állást és nem igazán tudja mi az elvárás, vagy h.ő meg tudna e felelni.Az a baj, h. annó jó munkahelye volt,de szerintem elb*szta.Mert az utóbbi idővben elég link volt és nem járt be dolgozni,de amikor dolgozott akkor nagyon jó munkaerő volt.

2010. okt. 7. 15:11
 22/26 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó ötlet visszahátrálni a szülőkhöz, mert akkor sosem juttok egyről a kettőre. Adódott egy probléma,de ha emiatt visszafuttok anyuci ölébe,akkor később sem lesz jobb. Ülj le a pároddal,mondd el,hogy bizony munkát kell keresnie,nem csak nézelődni. Segíts neki munkát találni,dugj pár hirdetést az orra alá,ha máshogy nem megy. Ha most épp csak minimálbéres munka van,hát azt kell elvállalni-közben lehet tovább keresgélni és lépni,ha lesz jobb. Ilyen az élet,nem könnyű,de nem szabad megfutamodni a gondok elől.
2010. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,hogy nem talál munkát Pesten.Én 43évig éltem Pesten,de mindig tudtam dolgozni.Nem mindig tetszett a munka,de amíg nem találtam jobbat,ott maradtam és dolgoztam.Én a helyedben úgy mennék vissza Anyámékhoz mint a villám,de EGYEDÜL,ez a mamlasz f@sz meg boldoguljon egyedül,ahogy tud.Fogadok,hogy 1 héten belül lenne munkája.ha nem akar éhen dögleni!!!
2010. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Azért látom, hogy észnél vagy! (hitel)


Szerintem küldd el a SYMA-ban a karrierbörzére, mivel ma és holnap van/lesz!


És akkor már tudod mivel kell zsarolni! Ha nem lesz 1 héten belül melója, akkor egyedül nem tudod fenntartani az albérletet és akkor le kell cserélnetek az albérletet a hónap végén! Tuti lesz jövő hétre munkája, mert ahogy írod nem akar elköltözni! :) Csak pedzegesd neki ezt :)


(amúgy milyen a végzettsége?)

2010. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Beszéltünk tegnap és amúgy keres melót,de az biztos h. egyikünk sem érzi jól magát ebben az albiba.Az a bajunk h. otthon többet tudnánk spórolni, csak akkor kevesebb lenne a munkalehetősége,mert sti, vagy éjszakai műszakos munkát nem tudna végezni.

Nem tudjuk mi legyen,mert ő már élt egyedül, szóval ő tudja milyen ez,de ha sporólni akarunk akkor csak a szülői ház marad, kerestünk másik albérletet,de nagyon nehéz.Most egyenlőre várunk, h. legyen meló és aztán döntünk.

Műszaki szakközepet végzett,de csak érettségije van.De sok helyen dolgozott már, építőipar,alkatrészgyártás, pultos/felszolgáló, lakatos,irodai munkát is végzett(1 hónap)

2010. okt. 8. 08:19
 26/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az egyik kommented elolvasása után egyetlen kérdésem lenne csak:

Biztos, hogy az albérlettel van baj, és nem a kapcsolatotokkal??

Ezen gondolkozz el, mielőtt az albérletet akarjátok megoldani. Nekem úgy tűnik, itt valahol mélyen van egy probléma, köztetek, és emiatt tűnik minden megoldás olyan nyűgösnek.

2010. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!