Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (azt hittem jó lesz ez így)

Figyelt kérdés

1hónapja költöztünk Pestre albiba a vidéki életet és a szülőket hátra hagyva.Tudni akartuk milyen az ha csak magunkra számíthatunk(főleg anyagilag),mert addig nem szeretnénk saját lakást.De problémákba ütköztünk, a lakásban csak a szobát lehet fűteni, a konyha-fürdő hideg.A számla még kérdéses,mert most fog jönni.A páromat kirugták(a cég ahol dolgozott meg fog szűnni, valszeg) és max minimál béres melót kapna.Visszaköltözhetnénk a szülőkhöz,de akkor a Pestre való beutazás sokba kerülne ha a párom munkát keres,mert Vidéken kevés a lehetőség.Tudom ez lenne a legegyszerűbb, h. meghátrálunk és visszaköltözünk,de nem tudom mit tegyek,hisz a való életben ha saját lakásunk lenne és nem lennének szülők,akkor nem tudnánk hova menni, vagy ha mindig csak albiba laknánk.Mit tegyek,mert így apárommal is kezd megromlani a kapcsolat,mert mindig ideges vagyok h. mit tegyünk,meg "otthon" sem vagyok szívesen,mert hideg van,de viszont itt vannak a barátok, közel van a munkahelyem és több lehetőség van a kikapcsolódáshoz is(a boltok is közelebb vannak és több a választék is).Viszont így nem érezzük jól magunkat ebben a lakásban.

Persze jobb lenen ha a páromnak lenne melója,mert akkor nem kellne az anyagiak miatt aggódni,mert akkor tudnánk vmennyit félre tenni.Amúgy segít mindenben, szóval a házi munkát megcsinálja és főzni is közösen főzünk, vidéken meg nem érzi otthon magát a szüleim miatt,szóval ott tuti egész nap csak belenne zárkózva a szobába.26/l


2010. okt. 7. 11:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
A szülőkkel egy fedél alatt végképp nem lesz magánéletetek.
2010. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az is megoldás, ha kezdetben a barátod elvállal minimál béres munkát. Ilyen helyzetben minden pénz számít. Keresgélni meg lehet másik munkát.

A való élet nem az, hogy ketten vagytok vagy a barátokkal lógtok.

Ilyenkor igenis dolgozni kell, ha lehet két munkahelyen, minden spórolni amin csak lehet (legtöbbet a kaján lehet, csak főzni kell).

2010. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Választásaid:

1. Tovább nyafogsz, és sajnáltatod magad

2. Megbeszélitek és léptek!


2-es gomb megnyomásával az alábbi menüpontból választhatsz: XD

1. Maradtok és tovább nyomorogtok

2. új albérlet után néztek

3. visszaköltöztök vidékre


És ha a párodnak nem tetszik hogy a cuccához hozzáérhetnek, keressetek egy albit, ahol tudtok szobát bérelni. A szoba ajtajának zárját cseréljétek le és a problémája meg van oldva!


Az hogy ilyen hozzáállással állsz a való élethez, ez hosszú távon nem lesz életképes és célravezető! Nyafogsz, hogy a főbérlő jó fej, de közben le merném fogadni a tusolás közben szétfagysz! Te is írtad, sz@rul érzed magad ott, és konyhában sincs fűtés... szerintem -ahogy előttem is írták- adjátok lejjebb a színvonalat! Keressetek más helyet, Pesten rengeteg kiadó szoba van! Meg lehet úszni havi 30-40e Ft-ból is már két személyre is!!! És ha vannak albérlő társak, az most tényleg annyira nagy gond??? Bakker...ez a szöveg, hogy nem akartok albérlőtársat, de közben nyafogsz, hogy nem tudod hogyan lesztek képesek túlélni a dolgot, holott látható hogy sehogy...hát ne is haragudj meg, de ez ultra gáz...


ez olyan mintha a Balaton közepén görcsöt kapna a lábad és sokan (itt: válaszadók) próbálnak rajtad segíteni, de te azt hangoztatod, hogy képes vagy egyedül is boldogulni, aztán megfulladsz!


Továbbra sem értem, mit kell ezen ennyit tökölni! Most mi volt a tényleg a kérdés? Vagy ez már csak nyafogás?


Egy csomó kifogás alaptalan amit felhoztál: kedves főbérlőtök van, na és? máshol is ki lehet fogni a kedves főbérlőt? Az hogy idegenek lesznek az albérlőtársaitok? Na és??? Lehet hogy jó fejek lesznek! Hogy nem lesz magánéletetek? Na és? Lesz még időtök együtt tölteni az egész napot! Sőt lehet hogy pont ez miatt fogjátok egymást minél előbb megutálni, ha egyedül vagytok a lakásban! Soroljam még???? Az hogy tovább nyomorogtok, az nem megoldás semmire sem. Nem lesz tartalékotok, és ha Te is elveszíted a munkahelyedet akkor iszonyat nagy BUKTA lesz...

2010. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szerintem meg költözz haza.


Ez lesz az eredménye annak, ha valaki nem gondolja át a dolgokat és csak kitalálja, hogy költözzünk. Nem bántásból mondom, de itt is sokan dobálóznak azzal, hogy ha már nagykorú vagy költözz el, élj egyedül stb. Aztán meg is van az eredménye, ha valakinek nincs stabil anyagi háttere, akár a szülők támogatása által. Szerintem menj haza, mivel egyelőre megteheted. Ha otthon élsz úgyse kell az egész fizetésedet hazaadni, félre tudsz tenni. Előbb-utóbb a párod is talál munkát. Mindig lesznek váratlan kiadások, akár gyógyszerek, akár a lakásban tönkremehet valami. Ne akard azzal kezdeni az önálló életedet, hogy adósságaid lesznek, mert nem tudod befizetni a számlákat. Persze neked kell eldönteni, de szerintem nem kell mindig hősködni. Neked van lehetőséged változtatni, valakinek nincs családja és tényleg nincs más választása. Nem azt mondom, hogy 10 évig maradj otthon, akár 1 évnyi félretett pénz is jobb, mint a semmi. Közben meg, ha úgy alakul a helyzetetek, bármikor továbbállhattok és kereshettek albérletet.

2010. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Uncsitesóm beleesett ebbe a hazaköltözés csapdájába 24 évesen hazacuccolt,na párjat nem szívesen látták,nem engedték együtt aludbni őket,különszoba miközben 4 éve együtt éltek pesten ,fizetést hazakelett adni,ne tudjon gyűjteni,aztán kiakadtak mikor a kocsiban sze*eltek,párját elüldözték,nem engedték feljárni pestre a barátaihoz párjához szeretteihez,egy két hónapig bírta még uncsitesóm és irány egy büdös luk azzal akit szeret,és gürcölnek mind ketten de a szüleit messziről elkerüli havi egy telefon.Soss hátrálj meg,ez a való élet.Én nem tanácsolom a hazaköltözést mert rámegy az eddigi életed párkapcsolat barátságok.
2010. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát azért nem mindenkinek olyanok a szülei, amit leírtál. Nyilván a kérdező tudja, hogy reagálnának dolgokra, de egy normális szülő nem akad fenn azon, hogy a felnőtt gyereke a párjával alszik. Amúgy a párod miért nem költözik a saját családjához? Persze nem ugyanaz, mintha mindig együtt lennétek, de gondolom összeköltözés előtt sem együtt laktatok.
2010. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Aki azzal jön h. ne nyavajogjak, megértem.és köszönömh. segíteni próbált.AMúgy azért nem tudok dönteni,mert már kipróbáltunk több lehetőséget is és valahogy egyik helyen sem volt olyan ahol megtudhatnánk, tudunk-e együtt élni,mert lakáshitelt, vagy közös lakást nem szeretnénk úgy h. amint kész a ház(lehet az csak 20 év múlva lesz,kitudja),nem tudunk együtt élni.

Éltünk Pesten szülőkkel, az jó volt, csak nem fértünk el és ott nem volt magánéletünk, éltünk vidéken,szülőkkel, ott volt magánéletünk, csak a fiatalságunkat nem tdutuk kihasználni(na meg Pesten dolgozunk(dolgoztunk), a párom meg Pesti és ő 1 év alatt nem tudta megszokni ezt a vidéki életet.Most albiba élünk és jó lenne ha megmaradt volna meló illetve ha a lakásban lenne fűtés(szóval itt ez a két dolog aggaszt).Mi is úgy vagyunk h. keres munkát, viszont nem ingázhatunk 1-ik lakásról a másikra,mert a költöztetés is elég macerás és sokba kerül. Próbálkozunk, már 1 éve próbálunk elköltözni a szüleimtől és végre veszekedés nélkül sikerült.Meghátrálni nem szeretnénk,de nem tudom mi legyen, lehet alszunk rá még pár napot aztán meglátjuk mi lesz!

2010. okt. 7. 13:27
 18/26 A kérdező kommentje:
Mi kezdettől fogva együtt élünk(kivéve az első hónapban,mert akkor mindkettőnknek volt suli és pont vizsgaidőszakban jöttünk össze),a szüleinél laktunk fél évig,de az egy galériás lakás és másfél szobás, nagyon kicsi, na meg azóta visszaköltözött a nővére és nekünk már nem marad szoba,szóval vagy a nappaliban aludnánk, vagy sehol,de ott 5-en lennénk 30nm-en.Nálunk nagyobb hely van,mert kertes, emeletes ház, anyuék azért nem örültek h. elköltözünk,mert tele van tartozással és már nekem is csinált adósságot, nem merek bele szólni,mert tény h.ők az egyetlenek akikre még tudok számítani, nővérem is a férjénél és annak szüleivel lakik,de tűr(pedig nem hiszem h. nagyon boldog lenne).Próbáltunk lakótársas életet is,de csak olyat találtunk ahol nem lehetett a zárat lecserélni, na meg aki akar az így is elviszi amit akar+egyikünk sem szeretne másokat kerülgetni ha pl fürödni megy valaki,mert volt már olyan, h. egy fiúval laktunk volna,de annak a párom sem örült túlságosan, h.egy vad idegen fiú leskelödjön utánam.Tudom sokat nyavajgok, ez van.A lényeg h. nem tudom, hagyjam-e h. így vigyen a sors,vagy inkább válasszam a meghátrálást,de könyebb utat.
2010. okt. 7. 13:34
 19/26 anonim ***** válasza:

Nézd!

Az albérlő társakkal való együttélés sem olyan nagy dolog, ahogy hiszed. Eleve úgy kell kezdeni az ismerkedést, mikor az albérletet nézitek a főbérlőnél rögtön úgy kell indítani, hogy ha ha ide jönnétek, akkor szeretnétek lecserélni a szobátokon a zárat. Ha nem megy bele, akkor ott kell hagyni őket, hisz van még rengeteg albérlet ahol rugalmasabbak.


A fürdőzést meg meg lehet oldani, csak meg kell beszélni és egy napi rutint kialakítani. Ki ki után megy, mikor kié a fürdő! Mi 4 -en voltunk csajok két szobában, és simán meg tudtuk oldani! Sőt voltam már olyan helyen, ahol 2-2 lány-fiú felállás volt! Semmi leskelődés sem volt, mindenki törődött a saját dolgával.


VAn egy olyan gyanúm, hogy ezeket amiket itt írtál a pasid mondta neked, és fűt téged a váltás ellen, hisz az neki írtóra kényelmes, hogy míg te dolgozol, ő otthon vakarássza a tökeit... jönnek a kifogások, ahelyett hogy elvállalná a melót.

2010. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Ha nagyon bután akarod megoldani a helyzetet akkor vegyetek fel hitelt, kényelmes, gyors, nem kell költözni!


De azt is tuti, hogyha már most nem AKARTOK lejjebb adni az igényeitekből, akkor abból jóval nagyobb gondotok lesz!

2010. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!