Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (azt hittem jó lesz ez így)

Figyelt kérdés

1hónapja költöztünk Pestre albiba a vidéki életet és a szülőket hátra hagyva.Tudni akartuk milyen az ha csak magunkra számíthatunk(főleg anyagilag),mert addig nem szeretnénk saját lakást.De problémákba ütköztünk, a lakásban csak a szobát lehet fűteni, a konyha-fürdő hideg.A számla még kérdéses,mert most fog jönni.A páromat kirugták(a cég ahol dolgozott meg fog szűnni, valszeg) és max minimál béres melót kapna.Visszaköltözhetnénk a szülőkhöz,de akkor a Pestre való beutazás sokba kerülne ha a párom munkát keres,mert Vidéken kevés a lehetőség.Tudom ez lenne a legegyszerűbb, h. meghátrálunk és visszaköltözünk,de nem tudom mit tegyek,hisz a való életben ha saját lakásunk lenne és nem lennének szülők,akkor nem tudnánk hova menni, vagy ha mindig csak albiba laknánk.Mit tegyek,mert így apárommal is kezd megromlani a kapcsolat,mert mindig ideges vagyok h. mit tegyünk,meg "otthon" sem vagyok szívesen,mert hideg van,de viszont itt vannak a barátok, közel van a munkahelyem és több lehetőség van a kikapcsolódáshoz is(a boltok is közelebb vannak és több a választék is).Viszont így nem érezzük jól magunkat ebben a lakásban.

Persze jobb lenen ha a páromnak lenne melója,mert akkor nem kellne az anyagiak miatt aggódni,mert akkor tudnánk vmennyit félre tenni.Amúgy segít mindenben, szóval a házi munkát megcsinálja és főzni is közösen főzünk, vidéken meg nem érzi otthon magát a szüleim miatt,szóval ott tuti egész nap csak belenne zárkózva a szobába.26/l


2010. okt. 7. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

MOST EZ A VALÓ ÉLET!

Ezt kell megoldani! Mivel kevés a bevétel, most vissza kell költöznötök, számold ki, mibe jön abejárás - szerintem kevesebbe, és aközös házarttás is olcsóbb.

Amint megtehetitek, majd elmentek albérletbe. A munkanélküliség nem alkalmas idő erre. Mondd el a párodnak, hgy megérted, hogy jobban szeretne itt maradni, de most erre nincs lehetőség. Ne is keressen kibúvót! Amint megtehetitek (és lesz legalább 300.000 tartalékotok ilyen esetekre) ismét elmentek majd albiba, de most ez a spórols ideje. Bséljétek meg! Hangsúlyozd, hogy te is ez szeretnéd, mielőbb, Pesten meg külön, de ha most értelmetlen nehézségeket vállaltok, sak magatoknak ártotok.


Vagy gyertek Győre, itt van munka!

2010. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem megfutamodás, hanem ésszerű döntés a jövő érdekében! A párod meg ne nyafogjon, mint egy kisgyerek, meg fog barátkozni a szüleiddel. Nem a szobában kell ülni, hanem munkával viszonozni, hogy a szüleid fognak nektek segíteni. A család erre való. S remljük, mielőbb lesz munka ,é s akkor is egy kis tartalék...

Ne gyerekeskedjen a párod!

2010. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Egyszerű!

Keresettek egy másik albérletet (kicsit adjátok lejjebb a színvonalat) és lehetőleg olyat, ahol szobát adnak ki. Így együtt lehettek ketten is, ráadásul ismerkedtek másokkal is, és nem utolsó sorban NEM lesz olyan KÖLTSÉGES, mintha egyedül bérelnétek egy lakást...És ha majd egyenesbe jöttök és lesz már tartalékotok, akkor majd léptek egy szinttel feljebb... Így nem költöztök vissza vidékre, de lehet hogy jobban fogod Te is érezni magad!

2010. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Soha ne menjetek visszafelé,főleg ne szülőkhöz azok még a jó kapcsolatot is képesek tönkre tenni mert mert a legtöbb szülő irigy a gyereke sikerére boldogágára kapcsolatára sajnos tapasztalat...Csakis előre haladjatok,és a szülőket messzire elkerülni mert mérgezőek...
2010. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ezt akartad, megtapasztalni a való életet, nem? Hát, itt a lehetőség, tessék...
2010. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ja igén és még egy tanács:


Lehetőleg így tél beállta előtt olyan albérletet keressetek, ami távhős, és nem konvektoros! Mert ha albérlő társaitok is lesznek, akkor nem mondhatod hogy csak a Ti részeteknek a felét fizetitek, mert csak fél napot vagytok otthon, ők meg állandóan otthon vannak és felcsavarják a fűtést -általában ezen megy a veszekedés-... remélem érted...ha távhős, akkor ott nincs mit még feljebb csavargatni és valamivel tervezhetőbbek a kiadások... És a párodnak meg tanácsolom, hogy fogadja el a min. bért is, és ha lesz olyan hogy többet kereshet, akkor lépjen mielőbb...

2010. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szerintem se menjetek vissza. Oldjátok meg, dolgozz te is, ő is, keressetek olcsóbb albérletet, de ne menjetek vissza a szülőkhöz. Az szerintem nagy visszalépés egy kapcsolatban és egy kapcsolatnak inkább előre kéne haladnia, nem vissza...
2010. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mi lakást akartunk nem szobát,mert azt szeretnénk megtudni milyen csak kettesben.Nem akarok hátrálni,de tény h. így nem biztos h. jotunk egyről a kettőre,de ha haza költözünk, az se biztos pont, hisz azt se szeretném h. anyuék nyafogjanak amíg nem talál munkát,mert akkor is fizettünk anyuéknak amikor ott voltunk(bár kevesebbet mint itt).Ha Pesten laknának a szüleim az jó lenne,de a családi ház vidéken van!Én alapból utálom az utázást, és így is fáradt vagyok,ha még utazgatok akkor méginkább az leszek, na meg vidéken nem tudunk hova menni, így legalább átjönnek a barátok, ott laknak 15 percre.Bár mióta nincs melója a páromnak meló,azóta megromlott a viszony, vagyik az nem csak az érzéseim, bár azt mondják ha ezt túléljük akkor már együtt maradunk.
2010. okt. 7. 12:12
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, hát nem tudom mi lesz,mert ezt is nehezen találtuk, és bérbeadó elég normális.Más lakások nagyon putrik voltak és nem egy otthonos lakás amiben szívesen laknánk.Igaz ez tetszett mielött kivettük, ha lenne fűtés minden helyiségben,akkor még jó is lenne(ez se nagy szám,de legalább tisztának néz ki és kultúrált),ami olcsóbb volt, ott még a környék is veszélyes helyen van,Lakótársakat nem szeretnénk,mert úgy végkép nem lenne magánéletünk és a párom félti a tárgyait(elég sok munkája és pénze van benne),nekem nincsenek sok értékeim,szóval én emiatt nem aggódom.
2010. okt. 7. 12:17
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Két dolog jutott az eszembe. Az egyik az, amit már mások is leírtak: más albérlet keresése, elég nagy a piac, és bár szenvedős a keresgélés, megéri. Tudom, rengetegszer költöztem, de most nagyon jó helyen lakok és ugyanannyiért, mint a korábbi helyeken fizettem.

A másik az, hogy vannak ilyen hősugárzók, amik jól fel tudják melegíteni a szobát, és nem is olyan drágák, mármint vannak olcsóbbak is közülük. Ez egy jó megoldás lehet.

Munkát is tudtok keresni, szerintem csak akkor adjátok fel, amikor már nagyon nem tudjátok megoldani, küzdjetek, ameddig lehet. A közösen átélt nehézségek meg tudják erősíteni a kapcsolatotokat, ha igazán egymás mellett van a helyetek. Hajrá, sok sikert!

2010. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!