Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van? (bővebben lent)

Igaza van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap picit összekaptunk anyummal továbbtanulási céljaimmmal kapcsolatban...

Egyszerűen nem fogadja el bármit szeretnék,mindenben csak a rosszat látja:S és mindent amit én szeretnék hülye ötletnek tart ,ezért is van köztünk sűrűn nézeteltérés...

Na mindegy, tegnap este kikészítettem egy tankönyvet,h munkahelyén fénymáoljon le belőle pár oldalt

(direkt kivettem a sulis könyvtárból,h ne kelljen megvenni,ő úgyis ingyen másol)

Szóval kikészítettem és nem vitte magával...ez eléggé gonoszság,nem?

vagy igaza van? mert most nem vagyunk jóban akkor ezt kell csinálnia? nem pont békülni kéne? ehelyett kelti a feszültséget,sőt tegnap még apumat is ellenem fordította,merthogy nekem hülye céljaim vannak és így mondta "alig várom h hazaérjen apád és elmondjam neki ezeket.."- mostez mi? ez elég undorító.

amúgy már volt ilyen máskor is,h haragudott rám és felírtam vmit a bevárásló papírra és apumnak meg aztmondta,h ne vegye meg... meg ilyenek...

?!


2010. okt. 7. 10:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ez egy Vasorrú Bába!
2010. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

12:31- pontosan így érzem én is,hogy ha elmegyek és élem az életem és a saját utamat járom,annak lennének pozitív hatásai,ki tudnék bontakozni stb.

Viszont,ha elmegyek és úgymond hátat fordítok anyáméknak,örökös lelkiismeret furdalásom lenne és hiány és stb... szóval nehéz:(

És tényleg az lenne a fő cél,h meglegyen a családi béke,de ehhez mindenkinek fel kell ismerni a hibáit és egymással türelmesnek megértőnek lenni.

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat.

Nagyon meglepődtem,h ilyen sok reakció érkezett. Igazából arra kaptam most választ amit pár napja kiírtam,de arra semmi reakció nem volt.

Tehát. Megpróbálom röviden, bár ez eléggé összetett sztori és nem fogom tudni hitelesen átadni.

Az alap problémám az,h kicsit későn jöttem rá mit akarok.

Mindenképp tanulni szerettem volna,diplomát,hogy vigyem valamire.

Anyukám is beiratott gimibe,stb meg tett mindent amit tudott,legalábbis ami tőle telt.

Szóval a nagy problémám,az,h ami mindig is érdekelt (az alternatív gyógymódok,term.gyógyászat) sosem gondoltam bele,h az az én pályám és abban kéne majd dolgoznom,mert hobbiként csináltam és elvakult fiatal fejjel úgy gondoltam,h az igazi pálya az amiből majd jól meg fogok élni és a szakmák legteteje.

Elkezdtem a fősulit most szeptemberben és diákhitelt is vettem fel. Egyik nap viszont belémnyillalt egy érzés,h nem jó úton vagyok és hogy de hülye voltam h nem azt kezdtem el tanulni ami tényleg érdekelt és amit szívvel lélekkel tudnék csinálni,hanem egy nyers tantárgyakból álló valamit-közgazdaság tan...

Szóval anyukámnak ezt megemlítettem,hogy mivel elég gázos lenne otthagyni a fősulit,mellette tanulnám a másikat.

Vagy át jelentkeznék félévkor..

Mégis azért fizessek már ami érdekel is ,ne menjen el fölöslegesen úgy az a pénz,h nem is érdekel amit tanulok és nem érzem célomnak.

Ezen akadt ki magyarul,de most finoman fogalmaztam,mert már lenyugodtam.

Szívesen válaszolok,vagy leírok bármit,ha kérdésetek van,hogy jobban értsétek,mert mát itt annyi reakció volt,h nem tudom mire mit írjak.

2010. okt. 7. 18:08
 23/24 A kérdező kommentje:
Esetleg privátban írok,vagy válaszolok.
2010. okt. 7. 18:10
 24/24 anonim ***** válasza:

Ezek után biztos vagyok benne, hogy anyád nem tart hülyének, nem akart bosszút állni. Szerintem megijedt.

Azt gondolhatja, hogy egy biztonságos dolgot cserélsz le egy bizonytalanért. Ő hogy áll a természetgyógyászathoz?

Mennyire ismeri?

Ha az én lányom akarna ilyet tenni nagyon mélyen a szemembe kéne néznie, és azt kellene mondania: anya tudom mit csinálok, bízz bennem, erős vagyok, és fogok tudni azzal érvényesülni, amit szeretnék.

Én pedig azt válaszolnám, hogy jó elhiszem, legyen, de azért én imádkozom minden este, hogy tényleg bejöjjön.

Ahogy az ember öregszik egyre jobban fél, mert sok minden szörnyűséget látott. És félti a gyerekét.

De a fiatalságnak van ereje, szenvedélye, lelkesedése.

Szóval bejöhetnek, megvalósulhatnak az álmok.

De én kibic vagyok nem az én lányom vagy. Nem én verem falba a fejem, ha mégse.

2010. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!