Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van? (bővebben lent)

Igaza van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap picit összekaptunk anyummal továbbtanulási céljaimmmal kapcsolatban...

Egyszerűen nem fogadja el bármit szeretnék,mindenben csak a rosszat látja:S és mindent amit én szeretnék hülye ötletnek tart ,ezért is van köztünk sűrűn nézeteltérés...

Na mindegy, tegnap este kikészítettem egy tankönyvet,h munkahelyén fénymáoljon le belőle pár oldalt

(direkt kivettem a sulis könyvtárból,h ne kelljen megvenni,ő úgyis ingyen másol)

Szóval kikészítettem és nem vitte magával...ez eléggé gonoszság,nem?

vagy igaza van? mert most nem vagyunk jóban akkor ezt kell csinálnia? nem pont békülni kéne? ehelyett kelti a feszültséget,sőt tegnap még apumat is ellenem fordította,merthogy nekem hülye céljaim vannak és így mondta "alig várom h hazaérjen apád és elmondjam neki ezeket.."- mostez mi? ez elég undorító.

amúgy már volt ilyen máskor is,h haragudott rám és felírtam vmit a bevárásló papírra és apumnak meg aztmondta,h ne vegye meg... meg ilyenek...

?!


2010. okt. 7. 10:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem ért egyet veled, nem kellene bosszút állnia.
2010. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Hát elég gáz,hogy nem tartja tiszteletben a vágyaidat,céljaidat.Próbáld megbeszélni vele,hogy mivel szeretnél foglalkozni,milyen lehetőségeid lesznek,mennyit lehet keresni vele.Talán kész érvekkel meg tudod győzni,hogy miért akarod azt tanulni amit.Vagy apukáddal próbálj meg beszélni a terveidről,hátha ő kiáll melletted és meggyőzi anyudat.Igazából örülhetne,hogy van célod az életben.A fénymásolós dolog viszont elég kicsinyes volt részéről.
2010. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Összevesznetek sem kellene, ha jóindulattal kritizálja a céljaidat.
2010. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szetrintem irigy a céjaidra lehet neki nem voltak...
2010. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán egy szülőnek mért kell beleszólnia a gyereke továbbtanulásába,pláne ha az a gyerek igenis szeretne valamit kezdeni az életével... Amúgy mi nem tetszik anyukádnak? Mért nem támogat téged?
2010. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy,mert ha tudsz költözz el,mert lehet ő nem akarja hogy boldog légy ezért nem engedi h te válassz célt,az ilyen szülők miatt van sok ember aki szívből utája a tanulmányait,munkáját.
2010. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
szerintem minden szülő megakarja szabni,hogy a gyereke minek tanuljon tovább.Én állatokkal vagy egészségüggyel kapcsolatban szerettem volna tovább tanulni.Apámék erre informatika suliba írattak,hiába mondtam ,hogy engem nem köt le a gép.A testvéreimmel is ugyanezt csinálták.Az öcsém megbukott és nem kezdte újra az évet.8 ált.-on kívül nincs mása.A nagyobbik húgom is bukdácsol.Én is majdnem megbuktam.Mert nem azt tanulhattuk tovább amit szerettünk volna.Mindig azt mondják te vidd többre mint mi,de ha nem azt csinálhatom amit szeretnék akkor hogyan vigyem többre?Nem tudom miért gondolkodnak így a szülők.Amúgy is,minek választanak nekünk olyan hivatást,amiről tudják hogy nem fogunk elhelyezkedni?Azért mert nekik nem jött össze?Kész röhej
2010. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Normális szülő támogatja a gyerekét abban, hogy a választott pályáján sikeres legyen. Akkor is, ha egyébként nem ért egyet a választással.


Igen, szerintem is a költözés lenne megfelelő megoldás. Meg ha ezeket a válaszokat megmutatnád anyádnak, aki nem komplett, és úgy viselkedik, mint egy ötéves gyerek. Ilyenkor mondom azt, hogy mielőtt bárki is gyereket vállal, alkalmassági bizonyítványt kellene szereznie...

2010. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Egyszerüen csak nem akar egy szerinte hülye ötletért tenni. És ezt nem is várhatod el. Esetleg beszélj valamelyik tanároddal, ő mondhat olyan érvet, ami édesanyádat meggyőzheti. Apádnak meg anyád mellett a helye. Kihez fordulhatna máshoz, ha problémája van. Ez nem undoritó, ez normális, egyébként nem is élnél.

Még az is lehet, hogy apádnak lesz olyan érve, ami melletted szól. Szóval ezt meg kell beszélnetek. Ha te végül mégis nagyon mást akarsz , mint amit a családod jónak lát, tudd magadról, hogy te egy reformer vagy. És azok élete nem könnyű. De a környezetének sem. Mert segitenének is, hogy örülj, -- meg nem is, mert hát "az egy baromság" . Tényleg jók ilyenkor a kivülállók. Ők higgadtabbak, lehet, hogy meglátnak valamilyen középutat.

2010. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy más a véleménye, vagy a kérdező ötletét nem támogatja. Hanem, hogy ezért megharagszik és bosszút áll.
2010. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!