Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban vannak ilyen...

A családotokban vannak ilyen régóta kialakult szokások? Hogyan viszonyulsz hozzájuk?

Figyelt kérdés
Például kötelező vasárnapi ebéd, vagy hogy karácsonykor összejöttök-e valahol, újévkor elmentek-e köszönteni, vagy névnapi, születésnapi összejöveteleken vannak-e hagyományos elemek stb. De nem csak ilyenekre gondoltam, ha vannak más jellegűek, azok is jöhetnek válaszként, csak nekem ilyenek jutottak most eszembe
2023. márc. 14. 11:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Addig volt vasárnapi ebéd, közös szülinapozás és nagy karácsonyi buli, amíg mindenki hasonló helyzetben volt. Amint a családban a gyerekek (6-8 év van a legidősebb és legfiatalabb között) sorban elkezdték az egyetemet, főiskolát, elköltöztek, hétvégén hazatérve már a haverokkal találkoztak inkább, akkor szűnt meg a hagyomány. Aztán az idősebbeknél eljött a házasság, gyerekek ideje, így megint nagy eltérések voltak a családtagok életszakaszai között. Én is új szokásokkal indultam a férjem családját és a gyerekeinket figyelembe véve. Ezek majd ugyanígy változnak, ahogy ők is nőnek.
2023. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Volt, kötelező karácsonyi pofavizit. Mióta beütött a Covid, egyszer nem mentünk haza karácosnykor - bármilyen ünnepen, és remélem, ez már így is marad, mert utálom, főleg, mivel a "család" 95%-a utálja és fúrja a másikat, szóval semmi értelme.
2023. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
De jó volt az édes kis lezárás, igaz? 🤣
2023. márc. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
A pofavizitek, meg az hogy engem is mindig beültettek a vendégek közé, mikor gyerek voltam. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért utálom a vendégeket, s miért bújok el, ha valaki jön. Már felnőtt vagyok, de ha otthon vagyok, még most se megyek le pisilni a földszintre, ha jött valaki, inkább tartogatom, csak nehogy véletlenül találkozzak vele.
2023. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor 24,26.án mindig apukám felőli mamánál vacsorázunk.25.én anyukám felőli papánál.Szülinap,névnapkor köszöntjük egymást mindig.A tavaszi vetések előtt megbeszéljük ki mit vet és hogyan,tanácsokat adnak nekünk.Nagyjából ennyi.
2023. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

talaj reszegek


LOL

2023. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
16. Azok. Talaj részegek. Minden egyes húsvétkor. Most már csak erre az ünnepre redukálódott a tivornya.
2023. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
Ezt úgykell elképzelni h olyan reggel 8 után már be vannak állva mint a gerely és bejárják a rokonságot így bealapozva, és még többet isznak. Aztán okádnak mint a murányi lova
2023. márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!