Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban ki keresi a...

A családotokban ki keresi a másikat telefonon?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egész rokonságomra jellemző, hogy állandóan én hívom (vagyis most már csak hívtam) őket telefonon, ők engem szinte sosem.


Van 6 unokatestvérem meg egy testvérem. Az unokatesóim közül kettővel évek óta nem beszélünk, mert külföldön élnek és egy idő után azt vettem észre, hogy hiába keresem őket, nem valaszoltak.


A többiekkel szintén egy ideje nem beszélünk, de még csak kb úgy egy éve.


Most ősszel az egyik unokaöccsém volt nálunk pár napot vendégségben és akkor így szóba jött, hogy nehezményezte a nővére (a legidősebb unokatesóm) hogy én sosem keresem őket.


Teljesen ki voltam ezen akadva mert Ő SE KERES ÉVEK ÓTA, sőt.. amíg úgy ahogy tartottuk a kapcsolatot addig is mondjuk én kerestem őt 80%ban.


Az az igazság, hogy én régebben mindig írtam, hívtam őket.


Ünnepekkor írtam nekik üdvözlő smst vagy felhívtam őket egészen tavaly előtt év végéig. Akkor nekem tele szaladt a nem létező tököm velük, mert az egy szem édes testvéremen kívül soha senki nem hív fel, hogy "hé.. éltek még..?"


Egyszerűen nekem erre nincs így igenyem. Olyan érzés mint futni egy pasi után aki le se sz.r.


Én futok a családom után akik le se sz.rnak.


Azért persze hiányoznak de sztem már méltatlan volt ez az egész dolog a részükről.


Nálatok hogy megy ez..? Keresnek benneteket a rokonok vagy nektek kell megtenni ezt?



2023. jan. 9. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó . Nekem szokás lett, hogy a családom hívogatom, mert sokat éltem egyedül egyetemista koromban, jó volt beszélgetni, de azért ők is szoktak keresni, de ritkábban . Néhányan nem, azokra néha rá írok. Van aki nem beszédes.


Párom családja még érdekesebb. Ott az egyik oldal folyton keresi, a másik meg meg van sértődve, ha nem keresik őket ( pedig ők is tudnak telefonálni , ha akarnak ), szóval az mint nálad. Valaki gondolom várja, hogy keresd, az jelenti neki a törődést . ( de én se értem ezt a varázslatot, hogy miért nem tudnak ők hívni, ha igénylik )


Nyilván az a legjobb, ha mindkét fél keresni a másikat, nagyjából egyenlően. De valakivel nehéz . Nálunk így 50-50%ra tenném.

2023. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem senki sem keres, sőt ki is nyomják ha hívom őket
2023. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek keresed akkor őket? Ha nem kíváncsiak akkor mindenkinek egyszerübb és jobb ha siman nincs a kinos mi ujság, hogy vagytok rész.
2023. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3# ha tőlem kérdezed, akkor a válaszom, hogy nem tudom.. azért hiányoznak valamelyest.. talán ezért. Sztem kicsit bunkóság ha nem keresem a másikat holott azért a rokonom. Nem vagyunk rosszban sem.. szóval valahogy nekem ez így is rossz de úgy se volt jó.
2023. jan. 9. 22:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, ki tudja könnyebben felvenni a telefont. Aki elfoglalt és rohangászik, annak jobb ha ő keresi a másikat, amikor ráér. Ugyanígy a kisgyerekes is jobb ha maga telefonál, mert felébred a gyerek a telefoncsörgésre. Akinek üzenetrögzítője van, az ha le szokta hallgatni, vissza tudja hívni a másikat. Szóval ez beosztástól, az elfoglaltságok jellegétől és a telefon képességeitől is függ, hogy kit könnyebb hívni. Én jobban szeretek telefonálni, mert akkor hívom a másikat amikor jó nekem, de ha ő is nagyon elfoglalt, akkor nyilván nehezebb a kapcsolattartás. Egy barátnőmmel azért szakadt meg a kapcsolatom, mert kizárólag délelőtt lett volna jó neki a telefonálás, amikor nekem abszolút nem.
2023. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
anyum
2023. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mikor hogy. Mivel mindenki összevissza dolgozik több műszakban, így azt beszéltük meg hogy néha írjunk egymásra messengeren amikor beszélhetnékünk van és ha tudunk reagálunk rá egyből ha nem akkor nem. Ha csak pár szóban kéne valamit gyorsan megbeszélni akkor megbeszéljük írásban, ha beszélni akar hanghívással vagy videochaten akkor megkérdezzük hogy alkalmas-e vagy sem. Szerintem ez a legegyszerübb. Az idős szüleim is tudják ezt kezelni, meg szinte minden rokonom és barát.,
2023. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb az anyámat hívom, mást nem. Engem se igazán keres más, és nem is hiányzik.
2023. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig az egyik keresi a másikat.
2023. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Ilyeneken hülyeség problémázni. A viszonyokban vannak sémák. Nálunk is van olyan, hogy valaki állandóan hív (nem mindennap, de ő keres, ha keres), mindig örülök neki, de mivel tudom, hogy keresni fog, ezért én nem keresem. Ha hosszabb ideig nem keresne, akkor biztosan én keresném, de erre jelenleg nincs szükség. Azt mondanám, hogy ezt szoktuk meg és nem izmozunk azon, hogy mindig ő keres.
2023. jan. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!