Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családotokban ki keresi a...

A családotokban ki keresi a másikat telefonon?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egész rokonságomra jellemző, hogy állandóan én hívom (vagyis most már csak hívtam) őket telefonon, ők engem szinte sosem.


Van 6 unokatestvérem meg egy testvérem. Az unokatesóim közül kettővel évek óta nem beszélünk, mert külföldön élnek és egy idő után azt vettem észre, hogy hiába keresem őket, nem valaszoltak.


A többiekkel szintén egy ideje nem beszélünk, de még csak kb úgy egy éve.


Most ősszel az egyik unokaöccsém volt nálunk pár napot vendégségben és akkor így szóba jött, hogy nehezményezte a nővére (a legidősebb unokatesóm) hogy én sosem keresem őket.


Teljesen ki voltam ezen akadva mert Ő SE KERES ÉVEK ÓTA, sőt.. amíg úgy ahogy tartottuk a kapcsolatot addig is mondjuk én kerestem őt 80%ban.


Az az igazság, hogy én régebben mindig írtam, hívtam őket.


Ünnepekkor írtam nekik üdvözlő smst vagy felhívtam őket egészen tavaly előtt év végéig. Akkor nekem tele szaladt a nem létező tököm velük, mert az egy szem édes testvéremen kívül soha senki nem hív fel, hogy "hé.. éltek még..?"


Egyszerűen nekem erre nincs így igenyem. Olyan érzés mint futni egy pasi után aki le se sz.r.


Én futok a családom után akik le se sz.rnak.


Azért persze hiányoznak de sztem már méltatlan volt ez az egész dolog a részükről.


Nálatok hogy megy ez..? Keresnek benneteket a rokonok vagy nektek kell megtenni ezt?



2023. jan. 9. 22:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesokkal soha az eletben nem beszeltem, miota idosebbek lettunk es nem az van, hogy kiserjuk anyat, ha o latogatta a tesojat. 3 lany unokatesom van, gyerekkent elvoltunk egymassal, ha egy helyen voltunk, de ugy kifejezetten soha nem kerestuk egymast mar idosebbkent, ok sem engem, en se oket.

A szulokkel valtozo, melyikunk keresi egymast, anyaval sokat beszelunk, en majdnem mindig felhivom, ha boltba megyek, mert szeretek kozben telefonalni, nem szeretek egyedul kussban setalgatni es o nagyobb esellyel veszi fel, mint a hugom, es o is szokott hivni gyakran csak ugy. De alapvetoen nem nagyon beszelgetek egy rokonnal sem a szuleimem es a hugomon kivul.

2023. jan. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hol én hívom anyut hol ő engem van hogy hetekig nem veszélünk van hogy hetente 1x .
2023. jan. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak anyámat hívom. Engem is csak ő.


Érdekes mód aki nekem lenne rokon, pl apai magymama (aki anyámék egész házassága alatt szidta anyámat), és az ő lánya is anyámat hívogatják. Mintha rokonok lennének. 20 éve elvált apámtól, 15-18 éve új felesége van.

2023. jan. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egy elég diszfunkcionális családban nőttem fel, ott az volt a jellemző, hogy ha én nem kerestem a többieket, akkor ők sem engem. Ez csak még jobban így lett, mikor külföldre költöztem, aztán vissza, ha én nem mentem meglátogatni a rokonokat vagy nem írtam nekik (és itt ne távoli rokonra gondolj, szülőre, nagyszülőre, testvérre), akkor engem se keresett senki.


Egy nap meguntam, nem kerestem őket többé, így meg is szűnt teljesen a kapcsolat.

2023. jan. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Senki.


Vagyis: éveken keresztül mindig én hívtam őket, aztán úgy 2-3 éve meguntam, hogy maguktól egy üzenetet nem írnának nekem. Oké, akkor én nem teperek feleslegesen.


Egyoldalú kapcsolatokat nem tartok fenn.

2023. jan. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a többiek hívnak engem, de föleg azért, mert nekik elég össze-vissza munkaidejük van, és az esetek nagy részében nem tudnák fogadni a hívásomat, mert dolgoznak, megbeszélnek, stb. Ezért az a rendszer, hogy ha sürgös, akkor írok üzenetet, hogy hívjon.

De éppen emiatt sokkal többet írnuk, mint beszélünk.

2023. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesókat, nagynéniket, nagybácsikat egyáltalán nem hívok fel, ők sem engem. Anyámmal felváltva telefonálunk egymásnak, kb. 2 hétben egyszer.
2023. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
senkit nem szoktam keresni, senki nem is hív, szülők elváltak, de mindkettejükkel szoktam találkozni, ahogy nagyszülőkkel is, telefonon én nem zaklatok senkit, szerencsére cserébe más se engem, és ez így van jól
2023. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!