Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Három gyerek közül melyiknek...

Három gyerek közül melyiknek a legrosszabb lenni?

Figyelt kérdés
Legnagyobb, középső, legkisebb és miért?:)Tapasztalatok?
2010. okt. 6. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
89%
A középsőnek a legrosszabb. Az elsőt még nagyon várják, a második érkezését nem övezi olyan nagy izgalom. A harmadik pedig a 'kicsi' a családban, azt mindig jobban kényeztetik.
2010. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Én középső vagyok, nekem jó volt. A tesóimnak is. Szerintem jó családban jó gyereknek lenni. :)
2010. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A nemkívántnak.
2010. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Pont ahogyan az első irta:)
2010. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
19.05-ös vagyok. Nekem négy gyermekem lett, és ugyanolyan örömmel vártam mindegyiket, mint az elsőt. Nem veszem észre rajtuk, hogy bármelyikük hátrányban érezné magát. Aki a másodikat nem annyira várja, az csak egyet szüljön. :s
2010. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Sztem meg legnagyobbnak. Jobban védik az első gyereket általában a szülők, a kisebbeknek több mindent megengednek. De sztem mindenki úgy gondolja, hogy neki a legrosszabb...
2010. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok szerint középsőnek, de szerintem legnagyobbnak, mert tőle várják el a legtöbbet.
2010. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Erre objektíven nem tudok válaszolni, mert én idősebb gyerek vagyok, egy nálam sokkal fiatalabb testvérem van. Nem várt gyerek vagyok, csak úgy véletlenül besikerültem, és a szüleim így is áltak hozzám: passzolgattak maguk és a nagyszülők között, de persze ha már voltam, akkor elvárásokat is támasztottak: négyest nem vihettem haza, mert szíjjal verés lett a vége. Ha nem csillagos ötöst, csak sima ötöst vittem haza, akkor az volt a baj...


A tesómmal szemben meg gyakorlatilag semmilyen elvárásuk nem volt: mivel ő fiú volt, én meg lány, ezért eleve többre tartották, mert "továbbviszi a nevet". Nála már az is nagy eredmény, ha hármasokat visz haza, soha nem ütötték meg, bár azért vele is szoktak ordítozni. De általában sokkal több mindent kapott, mint én, és kevesebbet kellett érte tennie. Ehhez képest anyám folyamatosan azt szajkózza, hogy "ő egyformán szeret mindkettőnket", de ez egészen egyszerűen nem igaz. Öcsém várt gyerek volt, nem úgy, mint én: ennyi a különbség.

2010. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Én a legnagyobb vagyok, de mindig is középső akartam lenni, mert neki van egy nagyobb és egy kisebb tesvére is. :)
2010. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A középsőnek a legrosszabb...
2010. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!