Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire taplók a férfiak...

Miért ennyire taplók a férfiak némelyike? Hol a tisztelet és a jómodor?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem pasival 5 éve, kedves volt egy ideig, majd egy teljesen normális kérdésemre annyira alpárian válaszolt, hogy napokig, vagy még egy hétig is teljesen padlóra kerültem a modora miatt. Hiába kért bocsánatot, az ilyen tahó menjen a.... 5 éve ismerek egy másikat, aki csak ismerős, nem a szeretőm vagy a férjem, nincs férfi-nő kapcsolat köztünk. 5 év után belőle is kitört az állat, minősíthetetlen hangnemben beszélt velem, nem is hittem volna róla ezt, pedig 5 éve ismerem. Azonnal kirúgtam, de előtte megmondtam neki, hogy velem ilyen hangnemben nem beszélhet az égvilágon senki és én mint nő, férfitől ilyet nem várok, hanem tiszteletet és normális mentalitást. Másik esetben egy férfi eladó ugyanilyen minősíthetetlen hangnemben beszélt velem, mint vevővel, vele is közöltem, hogy azon túl, hogy a főnökének ezt szóvá teszem, velem így sem férfi, sem senki nem beszélhet. (Itt a pénzemet akartam visszakapni, mert az eladó átvert.)

Sok nő elnézi, eltűri az ilyet, sajnos láttam és látom a nő-ismerőseim körében. Én nem tűröm el. Kérdés, hogy ilyen tahókat hogy lehet elkerülni?


2010. okt. 6. 15:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A második esetben nem akartam, hogy a szeretője legyek a pasinak, mert van barátnője. Nekem olyat nem mondhat egy férfi, hogy legyek a szeretője. Vagy csak a barátnője leszek, másik nő nélkül, vagy semmi. Ezen felkapta a vizet és minősíthetetlen hangnemben reagált erre.
2010. okt. 6. 15:47
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, te milyen emberekkel találkozol, de én eddig soha (56 éves vagyok!) nem találkoztam közönségesen beszélő, sértő modorú férfiakkal...


Igaz, én is mindenkivel udvariasan, normálisan beszélek, talán ez a "kulcs"?!...


Én azt gondolom, ha ÉN udvarias és tiszteletet adó vagyok, akkor a másik sem viselkedhet másként, ez eddig be is jött nálam.


A tiszteletet és a jómodort nem csak ELVÁRNI kell, hanem megadni is a többi embernek!

2010. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Elég fura ez az egész,nem lehet hogy "másokban a gerendát is,magadban a szálkát sem"???-látod meg?Igen sok bunkóval volt már dolgom,többek között 3 férjjel is,de egyikkel sem végeztem alpári módon,barátok vagyunk,mert nem is adtam nekik esélyt arra hogy bunkóskodjanak.Talán kikelsz magadból hirtelen,olyat mondasz amit nem kellene,és a bunkók kikelnek magukból? Nehéz tanácsot adni ilyenkor,mikor csak a te verziódat ismerjük!
2010. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem arról szól, hogy nő vagy férfi az illető, hanem arról, hogy mik az érdekei. Az eladó addig kedves, amíg fizetsz. Ha reklamálsz, onnantól a semminél is kevesebb vagy neki. Ha valaki meg akar húzni, akkor kedveskedik neked, barátkozik, de ha te végül kategorikusan elutasítod, onnantól már nem áll érdekében jópofizni. Ha a párod csinálja ezt, akkor már nem szerelmes beléd többé, ezért már nem veszi a fáradságot, hogy rendesen beszéljen veled. Nincsen érdekében, mert neki mindegy, hogy szakítotok -e vagy sem. Talán éppen azt akarja kiprovokálni.

Elkerülni nem nagyon lehet az ilyesmit. Inkább kezelni kell megtanulni.

2010. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38 év alatt én sem találkoztam olyan férfiakkal akik alpári módon viselkedtek volna..Osztom az egyik író véleményét,hogy a tiszteletet nem csak elvárni de meg is kell adni a másiknak..Ellenben már jártam úgy egy hivatalos telefonbeszélgetésnél amikor a hölgy a kérdésemre flegmán,lekezelően válaszolt..Ilyenkor bennem van az,hogy valószínű,hogy előttem már felhívták jó páran,és elképzelhető hogy az illető hölgy kapott hideget-meleget.Így már eleve egy "új " telefonálóval szemben így védekezik..Persze nyugodt,kulturált hangnem ben megkérdezem tőle,hogy sértő hangon beszélek-e vagy úgy érzi,hogy szemtelen,flegma vagyok-e? A válasz mindig az,hogy nem,és ilyenkor mondom is,hogy akkor legyen olyan kedves és beszéljen velem is kulturáltan,érthetően..Amíg én nem kezdek ordibálni addig neki sem kell szemtelen stílusban beszélni.Mindig bocsánatot kérnek vagy ha nem akkor is megváltozik a beszélgetés hangsúlya normális keretek között..Ebből is gondolom,hogy ha valakivel normálisan,kulturáltan,nem flegmán beszélek akkor ösztönösen ugyanezt a hangnemet kapom vissza..
2010. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16.01-es vagyok,javítom!:"Másokban a szálkát is,magadban a gerendát sem"! bocsi
2010. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Honnét veszed, hogy nem adom meg a tiszteletet????!!!!!! MEGADOM, SENKIVEL NEM VAGYOK ILYEN TAHÓ, MINT A SZÓBAN FORGÓ PASIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 7. 08:15
 8/18 A kérdező kommentje:
Rá kellene tán kérdezni erre is...., szép kis válaszadók, mondhatom.....
2010. okt. 7. 08:17
 9/18 A kérdező kommentje:

Na szóval, csak hogy teljesen kifejtsem a tapasztalataimat: külföldi férfit is ismerek. Soha nem sértene meg nőt olyan szinten, mint a tahó magyar férfiak többsége. Ismerem az illetőt már kb. tíz éve!!!!!, ill. a külföldi pasinak a férfi haverjait is, akik szintén soha, semmilyen szinten nem sértettek meg engem soha.


Hangsúlyozni szeretném, hogy nem vagyok tapló és minden embernek megadom a tiszteletet. Bárki tanúsíthatja a környezetemből. Sőt, kedvesnek, figyelmesnek, nyugodtnak tartanak, ilyen is vagyok.


Na, erről ennyit. Szégyen-gyalázat a válaszok, amik érkeztek.

2010. okt. 7. 08:26
 10/18 anonim ***** válasza:
akkor ha ilyen jól tudod hogy veled minden rendben,és mások véleménye szégyen gyalázat,akkor jól van,minden ok.Talán maradj a külföldi pasiknál,a magyarokkal meg ne állj szóba.De ha máso véleményét,(márpedig mindnyájan ugyanazt mondtuk!),nem fogadod el,akkor ne tégy fel kérdést!Egyértelmü a probléma az itteni válaszaid alapján,lehet hogy nem vagy tapló,de szimpatikus se az biztos!!!!!
2010. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!