Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hany evig kell, h. egyutt...

Hany evig kell, h. egyutt eljek a ferjemmel h. alakas amiben lakunk (az apja a tulajdonos) kozos legyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 08:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem, idézem:

Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit.

[link]

Vagyis: hiába adod ki a lakásodat és teszed félre az árát, az közös vagyonnak számít, fele a férjedet illeti.


Megjegyzem, másoknak, akik nem dolgoznak, napi 1600 Ft-juk sincs... Egyikőtök sem jobb, mint a másik. Én nem sajnállak. Miért mentél hozzá egy ilyen lusta, léhűtő alakhoz? A papa pénzéért? Miért szültél neki gyereket? Undorító ez az élősködés. A te jövedelmedet elrakod, a férjed nem dolgozik, az apóst meg húzzátok. Miért kéne 1600 Ft-nál többet kapnod? Te mennyivel járulsz hozzá a háztartáshoz?

2010. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző, tehát ha jól értettem, ha van egy lusta disznó ingyenélő férjem és én monmdjuk keresek havi 80 ezret, akkor a fele az ővé??

Jó kis magyar jog...

2010. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
Nekem kellett ot meggyozni h. vegyen el miutan teherbeestem , mert abortuszrol hallani sem akart, en meg elettarsi kapcsolatrol nem.Remeltem h. majd igyekszik ha csaladja lesz meg maskent viszonyul a munkahoz is de tevedtem.Az apja gyari igazgato, de eleg beteges, es hamarosan nyugdijba vonul, ha megeri egyaltalan.Alig varom h. aterezze milyen is felelosegtelyesen elni es dolgozni.
2010. okt. 6. 10:37
 34/63 anonim ***** válasza:
56%
ó b+ miért nem azzal kezdted, hogy gyesen/gyeden vagy??? kissé más így a felállás...ezek szerint egyedül neked van jövedelmed, a férjednek nincs semmi. Most add be a válási papírokat, mert csak a férjednek mennek a bevételeid fele
2010. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
90%

*tehát ha jól értettem, ha van egy lusta disznó ingyenélő férjem és én monmdjuk keresek havi 80 ezret, akkor a fele az ővé??


Teljesen jól érted, ez a házassági vagyonközösség lényege. Ha az egyik fél nem keres semmit, akkor is közös minden házasságban szerzett vagyon. De ha te 80-at keresel, ő meg félmilliót, akkor mint az 580 közös.


De csajok, komolyan nem értem, miért menek hozzá ilyen emberekhez?!

A kérdező is... reménykedett benne... meg alig várja... Hát... ne nagyon várd, mert SOHA AZ ÉLETBEN nem fog megváltozni a férjed. Szépen eladogatja az apja vagyonát (miután megörökölte), aztán majd ha nem marad semmije, tovább élősködik rajtad vagy máson.

Azt meg már meg se kérdezem, hogy mi a francnak nem lehet védekezni, főleg akkor, ha ilyen barom a pasi, és messziről látszik rajta, hogy megbízhatatlan és léhűtő?

2010. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
91%
Ui: pedig jobban jártál volna az élettársi kapcsolattal (mondom ezt úgy, hogy én egyébként házasságpárti vagyok), mert akkor legalább nem lenne közös a lakáskiadásból származó bevételed.
2010. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves előző, tehát ha jól értettem, ha van egy lusta disznó ingyenélő férjem és én monmdjuk keresek havi 80 ezret, akkor a fele az ővé??

Jó kis magyar jog..."


Igen, pontosan ezt a jo kis magyar jogot hasznaljak ki azok a nok, akik eltartatjak magukat a ferjukkel, nem csinalnak semmit, aztan meg a valas utan is tartanak a markukat... Masik oldalrol meg mindjart felhaborito, mi?


A kerdezonek: a ferjed egy leha lusta diszno, te meg egy mocskos szamito ribanc.

Aposod sajnalom az egesz tortenetbol egyedul, bar hajitana ki mindkettotoket az utcara...

2010. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Azert hulye nem vagyok! Megmondtam neki h. a penzbol amit kapok az ingatlanokert fizetem a nyugdijalapom.Ami meg marad odaadom anyameknak,mivel ok vettek, csak a nevemre irattak.Az igazsag az h. anyumeknak tenyleg odaadom kapott osszeg 1/3-at kb.A tobbi pedig a bankszamlamon van de szo sincs nyugdijalaprol.

Kulonben ugy nyilatkozott h. arrol a penzrol nem akar tudni, mert anno azt mondtam neki h. az ingatlanaim miatt(is) vett felesegul es megsertodott.

2010. okt. 6. 10:59
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a témát már többször is elkezdted, akárhányszor kérdezed is, az eredmény nem lesz más.


1. az após háza CSAK az övé, ha meghal, akkor a férjed örökli, ez akkor neki lesz külön vagyona, te sohasem leszel társtulajdonos.

2. azok a házas/lakások, amik a házasságkötés ELÖTT már a tieid volta, az a te kükönvagyonod marad.

3. a házaid bérbeadásából befolyó összegek KÖZÖS VAGYONNAK számitanak, a fele a férjedé.

4. ha ezt a pénzt félreteszed - akár saját neveden futó számlára is, akkor is közös, és minden, amit ebböl veszel, közös - tehát egy esetleges újabb lakás is.

5. ha egy lakást veszel valakinek a közös pénzböl (mindegy, hogy anyádnak vagy apádnak), annak a fele értékét válás esetén ki kell fizetned a férjednek, mert a közös vagyonból vetted el. (Ez alól csak annyit lehetne osztozkodás nélkül elkölteni, ami a normális nap életvitelhez kell - és egy lakás ára azért ennél sokkal több).

6. akárhány éveig élsz együtt a férjeddel, a saját vagyona sosem lesz közös.


7. sajnálom a gyerekedet, hogy ilyen anyja van

2010. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
84%
Ha saját néven lévő bankszámlán van a bérbeadásból származó bevétel, akkor bizony ez a pénz közösnek számít válás esetén. Az persze más kérdés, hogy a férjed egyáltalán jelzi-e a bíróságon, hogy van egy folyószámlád, amin pénz van, de ha ez a tény nyilvánosságra kerül, akkor a bíróság a vagyonmegosztásnál figyelembe veszi és felezi.
2010. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!