Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon mi történhetett?

Vajon mi történhetett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem tartozik ebbe a kategóriába, de azért szeretném ide feltenni.


Az internetes barátnő:


Volt egy barátnőm, akit igazából csak interneten ismertem, de több mint 1 éve, talán már a 2 felé jártunk. Nem, ebből a történetből nem fog szép szerelmes szál kikerekedni, mivel tényleg csak baráti kapcsolat volt köztünk, mellesleg van barátnőm már lassan egy éve, akit szívem teljes szeretetével imádok.


Tudni illik, ő egy olyan lány, aki elég fiús, szív nélkül letöröl embereket és küldi el hódolóit melegebb éghajlatra ha úgy tartja kedve.


Sokszor "cukkoltuk" egymást, lényegében nyomdapapírt nem tűrő kijelentésekkel sértegettük a másikat, amit természetesen nem vettünk a szívünkre, mivel ez megszokott volt, így alakult ki. Ilyenek voltunk mi.


Idővel legjobb barátnőnek tekintettem, mivel minden nap beszéltem vele, valamilyen szinten azonosultam is.


2 hónapja, amikor mentem a barátnőmhöz egy hétvégére, még normális hangnemben köszöntünk el egymástól. Nem is volt cukkolós téma, csupán egy teljesen átlagos beszélgetés. Ezután jön a csattanó. Fél hónapig nem adott magáról életjelet. Nem vagyok olyan típusú ember, aki az msn-nél tölti le a fél életét, így van, hogy én se vagyok pár napig, na de ez akkor is szokatlan volt tőle. Küldtem neki egy sms-t ("mi van már veled?") apám mobiljáról, amelyre válaszolt is "te meg ki vagy?". Megbizonyosodtam arról, hogy bizony még él, semmi okom az aggódásra, így ráhagytam.


Nos már akkor sejtettem, hogy valami van itt a háttérben (letörölt?, letiltott?), de volt más dolgom is (tudniillik matekozok és geometriázok, így a szabadidőm konvergál a 0-hoz, főleg most, ZH előtt 2 nappal).


Tegnap megnéztem a kapcsolatkezelőt msn-en, amellyel bebizonyosodott a gyanúm. Letörölt. Minden hozzáfűzést mellőzve. Megnéztem a többi msn címemet és volt egy, amelyen még fent van, sőt, láttam is ma őt online. Azért nem törölte le szerintem, mert teljesen eltér az az msn cím a megszokottjaimtól, lényegében az az én "fake" címem, így lehet, hogy nem szúrt szemet neki.


Úgy kérdőre vonnám, egyben arra is gondolok, hogy hagyni kéne az egészet a fenébe. Elvégre mit lehetne tenni? Ha ő így érez, akkor én miért érezzek másképp? Mellesleg ha ráírnék lehet, hogy szó nélkül törölné azt is, bár ki tudja?...


Feljött bennem az az érzés, hogy ezt én nem érdemlem meg, vissza akarnék vágni (gyenge jellemre vall), amit egy rövidebb monológgal oldanék meg, amelyet belinkelnék neki, így amiatt nem kell tartanom, hogy 2 szó után tiltás/törlés.


A kérdésem a következő:

-Szerintetek miért történt ez? Objektíve ezekből az információkból mit szűrtök le?

-Mit tennétek a helyemben?


Köszönöm azoknak, akik megválaszolják a kérdést. Akár viccelődhettek is, legalább megmosolygom. :)


2010. okt. 5. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az jutott eszembe, hogy mindenképp érdemelnél magyarázatot.

Az első ami bevillant, hogy valamit félreérthetett, amit nem úgy gondoltál. (Ezesetben nyilván besértődött, azért nem beszél veled.)

A másik, hogy a barátja aki volt, vagy épp pont most lett, nem nézi a kapcsolatotokat jó szemmel (mivel ez nem olyan dolog amin megsértődhetne, ezt elmagyarázhatná, ha nézne ennyibe)

Ha nem ismernétek ennyi ideje egymást, meg nem tartós lenne a kapcsolatod (bár még így is lehet), akkor az is esélyes lenne szerény véleményem szerint, hogy valamikor valahogy benne átfordult a kapcsolatotok szerelemmé, és valami miatt épp most nem bírja már tovább így, és el akar téged felejteni... Mondhattál esetleg valamit a párodról ami utolsó csepp volt a pohárban.


Az a baj ezzel a spekulációkkal, hogy írhatunk neked ezer dolgot, és közben valószínűleg az igazság egy ezeregyedik verzió. Az igazságot úgyis csak tőle tudhatod meg.


Remélem segítettem valamelyest. Sok sikert!


24/L

2010. okt. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy belédszeretett és el akar gyorsan felejteni, mert tudja, hogy esélytelen a dolog. Nekem rögötn ez ugrott be, elvégre ez olyasvalami, amit biztos nem akarna megosztani veled, mert szégyelli. Vagy csak megunt, amire kicsi az esély, hogy így reagálna...


Hívd fel. Ha nem akar telefonon beszélni, akkor kérd meg, hogy MSNen beszélhessetek. Van köztetetek érzelmi kapocs, nem fog tudni őse csak úgy lerázni, talán még jól is esik majd neki, hogy hiányolod és akkor kibújik a szög a zsákból. Hagyd, hogy megmagyarázza.

2010. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sose értettem,hogy miért csinálják sokan,hogy se szó se beszéd csak kitörlik az embert mintha csak a papírt radírozná le..Azt se értem ma sem,hogy miért kell felvenni bárkit is az msn-re vagy hasonló oldalakra ha utána állandóan le van tiltva..

Én szeretem az egyenes beszédet.Jobban elviselem ha őszintén megmondják,hogy miért töröl valaki vagy miért nem akar többé találkozni,beszélgetni velem....Így tudomásul veszem,és ahogy mondják én is tovább lapozok..De az ilyen lépést amikor a letiltott félnek fogalma sincs,hogy miért bánnak így vele nem tartom fer viselkedésnek..Az ilyen emberek akikben nincs annyi tisztelet,hogy legalább megmagyarázza vagy elmondja miért nem akar tovább kapcsolatot a másikkal(akár baráti,akár szerelmi)az a szememben egy kishitű,szánalmas ember aki nem is érdemli meg,hogy barátja legyen..

Viszont találgatni sem jó,mert sokszor bizony a téves találgatás miatt is lehetnek gondok..

Velem történt meg pár éve,hogy megtaláltam a régi gyerekkori barátnőmet akivel lassan 15 éve nem láttam..Az élet jó messzire sodort minket egymástól.Annyira örültem neki,hogy írtam egy emailt neki,felelevenítve a régi barátságunk pár eseményét,majd hozzátettem,hogy nagyon hiányzott nekem az elmúlt években..Egy rövidke válasz érkezett vissza. " Az ember nem felejti el a sérelmeit,és nem hiszem hogy meg kéne bocsájtanom" Ennyi volt és nem értettem miért írta hiszen nem volt harag köztünk.Egyszerűen csak férjhez mentünk,máshová költöztünk,és évekig nem volt internet sem egy elérhető levél cím amivel elérhettük volna egymást..De tudomásul vettem(bár nem értettem) hogy valamiért haragszik rám,és nem akarja felvenni a kapcsolatot velem..Valahol egy picit ezért én is megsértődtem..Így eltelt majdnem másfél év amikor rám írt..Megírta,hogy mi van vele,és hogy miért nem írok neki..Elküldtem a rövidke email levelét,hogy elég egyértelmű volt az elutasítása..Kiderült,hogy a levelet nem nekem szánta,hanem a volt férjének.Írt nekem is egy hosszú levelet,és ő meg azt nem értette hogy miért nem írok megint..(az én levelem a volt férjének ment)

Szóval nem árt tiszta vizet önteni a pohárba.Ha teheted írj neki,hogy tudod,hogy törölt,de indokolja meg.Ennyit megérdemelsz te is..Talán félre értés vagy valamivel megbántottad,vagy egyszerűen egy jellemtelen alak aki azt hiszi bárkivel bármit megtehet..Mindegy hogy melyik de legalább meg tudod azt amit tudni szeretnél.Mi volt az oka,hogy így bánt veled..

Még valamit.ha nem válaszolna,nem indokolná meg,akkor utoljára megírnám,hogy végül is örülök,hogy így alakult,mert ilyen ember nem érdemli meg,hogy igaz barátai legyenek...

2010. okt. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, csak interneten ismeritek egymást. lehet hogy közben neki lett barátja, bármi más történt, és mivel amúgy is sokáig nem beszéltetek, kitörölt. nem lehetetlen. Lehet hogy azt hiszi, hogy te sem akarsz vele többet érdemben beszélgetni.


Nagyon egyszerűen utána járhatsz, hívd fel a mobilodról. vagy írj neki emailt, és kérdezd meg mi történt. Én például nem tarot csak online fiú barátokat. Ha ismerjük egymást élőben, akkor rendben, de ha sose tudjuk megismerni egymást, akkor értelmetlennek találom a dolgot.

2010. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos megtettem, ráírtam. Pár perc csönd, majd lement msn-ről, vagy letiltott. Ahogy látom ezt a címet még mindig nem törölte.

Mit lehetne tenni? Erőltetni nem fogok semmit. Az tény, hogy bunkó paraszt, de ilyen az élet. Nem mondom, szomorú vagyok, viszont hisztivel nem érek el semmit.

Azért szorítanátok nekem a holnapi ZH-ra?:)

2010. okt. 6. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Lehet talán te írtad le a kulcsot a viselkedéséhez:

"Tudni illik, ő egy olyan lány, aki elég fiús, szív nélkül letöröl embereket és küldi el hódolóit melegebb éghajlatra ha úgy tartja kedve."

Amin eddig jókat szórakoztál, hogy hogy bánt más fiúkkal, most gond nélkül veled is megtette.


Egy mentsége lehet, ha valaki a nevedben írt neki valami kellemetlen levelet. De ez talán nem valószínű. És ha ezért nem akar veled szóba állni, akkor rendben, de ha nem történt ilyen, akkor szimplán ennyi a nő.


Egy tanulságot azért remélem levonsz magadnak, ahogy az ember másokkal bánik, úgy fog veled is előbb utóbb!


32/N

2010. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

min eddig jókat szórakoztál, hogy hogy bánt más fiúkkal, most gond nélkül veled is megtette.


Nem szórakoztam rajta jókat. Sőt, őszintén nem tartottam helyesnek a viselkedését, én egyáltalán nem ilyen vagyok, de nem érdekelt.

2010. okt. 7. 20:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló tapasztalataim. Interneten ismertem meg a srácot csak köztünk valami szerelem féle is szövődött. Egy városból származunk találkoztunk is egy párszor de minden találka után behülyült letörölt, szidalmazott én hülye meg futottam utána, kérdezgettem tőle hogy miért, mi rosszat tettem de semmit! Egyszerűen csak nem tudta feldolgozni hogy valaki szereti. Azóta ráhagyom már 3 év eltelt és folyton koslat utánam, leveleket írogat, üzenget, írogat rólam. Eleinte még reagáltam de mára teljesen letojom. Letöröltem msnről (minthogy ő több százszor megtette) és nem reagálok neki sehol. Velem ne játszadozzon...
2010. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!