Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon a táp a hibás? Mi...

Vajon a táp a hibás? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Szóval az volt, hogy tegnap délután elmentem itthonról, akkor még rendesen ki tudtam kapcsolni a gépet...

Hazajöttem ma este és semmi. Nyomom a bekapcsológombot és meg se villan.

Vajon mi lehet a hibás? Létezik olyan hogy kikapcsolt állapotban meghibásodik egy alkatrész? Mert a monitor és a többi cuccnak semmi baja, csak a gép nem kapcsol be.

Előre is kösz a segítséget.


2010. jún. 17. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az alapokat megnézted. Például bevan dugva a tápkábel a gépbe és a konnektorba is? A gép tápja nincs kikapcsolva?az elosztó nincs kikapcsolva? Van áram a konnektorban? Mondjuk ugyan ezen a konnektoron van másik eszköz ami működik?

Nem lehet hogy a bekapcsoló gomb ami nincs bekötve van kimozdult?



Ha ezek után sem működik akkor érdemes megnézni hogy az alaplapon minden kábel be van e kötve.

Világít e valamilyen állapotjelzó led a bekapcsoláskor? Hátha az megmondja mi a hiba.

Ha nem világít semmi akkor próbáld meg lemérni hogy a tápban tényleg van e áram.

Érdemes megtudni hogy nem volt e áramszünet vagy villámlás amíg nem voltál otthon vagy nem öntött e valaki véletlen egy pohár teát a gépbe. Én ilyennek is találkoztam.

Azt hogy van e áram a tápban egy multiméterrel letudod mérni.

Ha van áram a tápban akkor érdemes megpróbálni a bios-t resetelni. Van amikor a jumper átdugása nem elég hanem ki kell szedni az alaplapból a gombelemet.

Kb fél órára hagy is úgy.

Ha utána sem ok akkor ha garanciális vidd szervízbe.

2010. jún. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapokat megnéztem, ott semmi hiba és a tápot nem is lehet áramtalanítani, mert nincs rajta gomb.

Kábelek a helyükön, amint mondtam már, semmi jel arra, hogy áramot kap a gép.

Megnézem még, hogy kap e áramot a táp, vihar volt, de a gépem nem volt bekapcsolva..szóval nemhiszem hogy nagy hatással volt rá az a vihar, mert a tesóm gépe amiről írok meg be volt kapcsolva. A gépem közelében se járt senki, szal a tea is kizárva.

Van olyan, hogy a biostól nem reagál egyáltalán a gép semmire?

Mert egyáltalán nem kapcsol be. Megpróbálom a multimétert, de az nem elég ha belenyúlok amikor áram alatt van és megráz? Mert tudni kell a konnektorról hogy nincs jól leföldelve, lehet, hogy ettől lett valami baja? (már pár éve pedig így van, ezért nem hiszem hogy pont most..)

2010. jún. 18. 01:56
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is mostanában kapott villámot a gépem... hálókártyán jött le szóval a táp megúszta, viszont az alaplapnak annyi lett... szerintem kérj kölcsön egy a te alkatrészeiddel kompatibilis gépet és nézd meg az összeset hogy működik-e...
2010. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindegy, mert végülis bevittem szervízeltetni...szal majd eldől mi baja van.

De drukkoljatok, hogy nem kell lecserélni az egész gépet.

2010. jún. 18. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!