Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viszik még mindenhova...

Miért viszik még mindenhova kocsival a 15 éves húgomat a szülei?

Figyelt kérdés

A mindenhovat úgy értem hogy szó szerint mindenhova. Soha nem utazott még egyedül tömegközlekedéssel, csak a barátaival, velem, stb. Jegye/bérlete sincs így tényleg rá van szorulva hogy az apukája vigye el mindenhova. Ez 15 és fél évesen szerintem túlzás. Egyszer volt hogy nem tudták elvinni suliba(elég messze van a sulija tőlünk)ezért nem ment be aznap. Ha azt mondják neki hogy mostmár menjen tömegközlekedéssel rögtön elkezd hisztizni hogy ő biztos nem megy, mert megfogdossák,meg undorító emberek vannak meg amúgy is ha ráérnek vigyék el. Úgy viselkedik mint valami hercegnő. A hozzánk tömeggel 15(!) percre lévő plázába is kocsival viszik. Konkrétan olyan szinten elveszik ezzel az önnálóságat, és ezt meg is mondtam nekik, de annyit mondtak hogy még gyerek majd egyszer kinövi hogy vitesse magát. De ahhoz már nem gyerek hogy kb két hetente házibulikba járjon( természetesen oda is kocsival viszik).Én szintén lányként 11 éves koromtól egyedül jártam,14 éves koromtól 4 órát utazok(vonatozok) a koliba, és sose vittek kocsival. Igaz ő csak féltestvér és az anyukánk közös csak. Miért kényeztetik el ennyire? Ezzel csak rosszat csinálnak neki. Ráadásul a semmiért kap egy csomó drága cuccot. Most pl iphone 13-a van, mert a 11 már nem volt jó neki. Múltkor 60 ezerért kapott egy cipőt. Miért csinálják ezt?

19/L


2023. febr. 27. 21:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem foglalkoznék vele.Majd később megbánja/rájön, hogy nagyon ciki lesz mindenhová kocsival vitetnie magát a szülőkkel,az önállóságát is így teljesen tönkre teszik és éppen ezért bánja meg.
2023. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Mintha az egyik ismerősünket olvasnám. Csak náluk a fiúk 17 évesen csinálja ezt 😂😂😂
2023. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Fura, hogy mindenki feladja a szabadságát, miközben meg hisztizik, hogy nem szabad a sajtó!

Ismerek olyan testvérpárt, akiket gyerekkorukban vittek mindenhová, de felnőttként huszonévesen tudnak tömegközlekedni!

Ismerek olyant, is, ahol 3 autó van a családban, egy-egy a szülőknek, egy meg a két gyereknek azzak járnak középiskolába, a nagyobbik viszi a kisebbet! (Na ez a pazarlás!) Nem milliomosok, az állami szektorban dolgozik a két szülő, de nem államtikárként, vagy hasonló magas pozícióban.

2023. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes, nálunk az volt az isten, akinek a szülője (vagy testvér, stb) tudta vinni-hozni, s nem kellett az irreálisan drága, lehetetlen időpontban induló buszokkal szenvedjen, vagy pedig kiálljon az út szélére integetni.

Pedig én 22 éves vagyok.

2023. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14: Az teljesen más ha egy kamasz azért nem használ tömegközlekedést, mert olyan helyen lakik, ami nem nem igazán elérhető vele.

Itt a kérdésben arról van szó, amikor a gyerek tudna menni, mert mondjuk megy óránként vagy félóránként ès még se hajlandó vele menni, mert az kényelmetlen.

2023. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a szokás. Ciki a tömegközlekedés. Ha én hazamegyek falura a buszon sokszor EGYEDÜL vagyok!!! Mondja a sofőr, hogy sokszor a fő útra alig tud kihajtani a sok autótól, amiben természetesen csak a vezető ül egyedül. Ha itt a városban megnézem a városi buszokat csak a munkába menő pl. 2 óra előtt vagy után vannak kihasználva. Napközben üres vagy pár ember utazik csak. Ja, jut eszembe /hab a tortán/ helyi járatos sofőr családja köszöni de nem kéri az ingyen utazást! Pedig a feleség nem vezet! Ez van. Üdv.2023-ban kedves kérdező. Bizony ciki a tömegközlekedés!
2023. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mert egy f*s világban élünk, azért. De mondja is a testvéred, hogy megfogdossák, meg undorító emberek vannak a buszon, nem? Inkább az a kérdés, hogy őt miért kényeztetik el, míg téged nem. De arra mi nem tudjuk a választ, valószínűleg simulékonyabb természet, mint te.
2023. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!