Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezek után mit csináljak?

Most ezek után mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni..

Szóval világ életemben minden érdekelt,nem volt konkrét célom,hogy hova menjek majd továbbtanulni,vagy mi akarok lenni,mint másoknál ,hogy "színész akarok lenni" vagy "sportoló" és olyan irányba mennek aztán.

Én nem mentem semerre,mert nem tudtam igazából,h merre menjek annyira széles érdeklődésem van minden iránt.

Tehát elkezdtem csinálni egy okj-t,ami nem sikerült,mert nem lett meg hozzá a nyelvvizsgám.

Idén elkezdtem a fősulit és felvettem diákhitelt,teljesen komolyan gondoltam,h ez a pálya megfelelő lesz nekem és mostmár ez marad. Ráadásul ez a szakma sokmindent felőlel és sok lehetőség van benne ,gondoltam szuper lesz.

Aztán egyik nap csak úgy ültem és rádöbbentem ,hogy én nem jó úton járok...és konkrétan megfogalmazódott bennem,hogy hova menjek tovább és mit szeretnék Igazán csinálni.

Azt tudni kell,h az amit szeretnék nem egy olyan szak,amivel sokat lehet keresni,hanem olyan amit szeretnék csinálni és élvezném és ez az ami totál érdekel és nem érdekel mennyit keresnék vele.

Amit fősulin tanulok az meg tuti szakma,sok pénz minden van benne ,de mégsem tetszik már annyira,mert túl reál minden az összes tantárgy és utálom rájöttem:(

Szóval igazából otthagynám de nehéz lenne így diákhitel megigyénylése mellett,ezért gondoltam rá,h akkor párhuzamosan a két sulit. A másik úgyis csak 7végente lenne.

Gondoltam anyukámnak elmondom az ötletem,úgyis mindig az a baja,h nem beszélek ezekről.

na most nem véletlenül,ugyanis mi volt?--mikor már a sztori felénél tartottam így belekötött,h én nem lennék jó annak amit tanulnék(természetgyógyász egyébként.) meg hogy nem akar ezekről a hülye terveimről hallani.

Aztán 15perc múlva bejön a szobába és elkezdi,h -meg hogy bírnám meg ,h ahhoz egészségügyi suli is kell ,meg így mondta az ellenérveket aztán végén meg benyögte ,h ha a fősulit elvégeztem húzok el itthonról ha nem lesz munkám meg ilyenek mintha nem akarná h teljesüljön az "álmom":(

pedig egy szülőnek nem támogatnia kéne a gyerekét?

van aki még 30 évesen is otthon ül és nem is tanul meg nincs munkája sem,hát nekem nem ez a tervem,de hogy alapozzam meg a jövőm ha már 20 évesen ki van úgymond adva az utam...úgy gondolom h még pár évig itthon maradnék .h tudjak tanulni és úgy érzem akkor lenne tényleg megalapozva az egész.

Vélemény? Mit csináljak sztetek?


2010. okt. 5. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát várj egy kicsit.

Anyukád valószínűleg csak megijedt, hoyg egy reál fősulit csin álsz és most homlokegyenest mással jösz elő.

de látod kis idő múlva mégis odament hozzád, hoyg "ahhoz egészségügyi suli kéne"...vagyis gondolkozott rajta :-)

nyugi, ő nem úgy értette, hogy húzzál el otthonról, csak épp attól fél, hogy ugyis kirepülsz.

lassan.

pár nap múlva meséld el megint neki.

aztán átgondoljátok közösen mennyi lenne hátra a fősuliból, mert természetgyógyász az után is lehetsz, és ha amaz egy pénzes szakma, azért ne menj fejjel a falnak, nem baj ám a mai világban, ha több lábon állsz.

Sok sikert!

2010. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De támogatni kéne csak nem korlátlanul. Arról nem ő tehet ha ilyne éretlen és tehetetlen voltál eddig hogy nem tudtad mit akarsz. Mást már 18 évesen kirúgnak és egyáltalán nem segítik az iskoláit.
2010. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem most vegezd el ezt a foiskolat, es kozben hobbi szinten foglalkozhatsz mar azzal, ami valojaban erdekel.


Igy amikor ezt befejezted, akkor mar elkezdheted a masikat, igy mar tobb helyen is tudsz majd dolgozni pl.

2010. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen nagyon rendesek voltatok hogy elolvastátok és tanácsot adtatok:)

mind a 3vélemény hasznos volt.

azért is írtam ki,mert oké,h mostmár tudom mit szeretnék,csak későn jöttem rá és erről sajnos én sem tehetek:(

hiába gondolkoztam régen h mit csináljak nem tudtam kiemelni egyet sem a sok közül:S

utolsó-akkor szted kezdjem el a fősuli mellett a másikat?

2010. okt. 5. 18:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te saját magadhoz sem vagy őszinte. Nem igaz, hogy minden érdekel. Az igazság az, hogy tulajdonképpen semmi sem érdekel. Belekapsz... abbahagyod... Miért nem csináltad meg a nyelvvizsgát? Diplomát sem kapsz addig, amíg nem lesz meg.

Nem a 30 éves élősködő léhűtő a mérce, nem hozzájuk kell hasonlítani magad. Anyukád nem köteles a 3. tanulmányodat (okj, fősuli, term.gy.) finanszírozni, miközben be se fejezed őket. Csináld végig, amit elkezdtél, keress vele pénzt, aztán azt csinálsz, amit akarsz.

2010. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó !

ez azért eléggé rosszindulatú megjegyzés volt.

nagyon rosszul látod a helyzetet.

előszöris,de őszinte voltam és egy témán belül sokminden érdekelt term.gyógyászon belül is rengeteg minden van és nem tudtam dönteni.

a másik dolog a nyelvvizsgát megcsináltam,csak nem sikerült szerinted tehet erről az ember? nehéz volt és nem tudtam megcsinálni.

Nem azt várom el,h anyukám támogasson anyagilag és finanszírozza a tanulásom!

diákhitelt vettem fel,amit én fogok törleszteni,plusz dolgoztam is és nem kértem tőle egy fityinget sem a nyáron sem! de ez már nem ide tartozik (...)

végig fogom mostmár csinálni úgyis a fősulit csak tudom sajna h nem ez lesz az én pályám.

2010. okt. 5. 19:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon meg tudom érteni a kérdezőt. Gimi után én is belekezdetem egy főiskolában, amiről hamar rájöttem, hogy nem érdekel. Egy év után mindenki nagy tiltakozására otthagytam és kimentem Angliába babysitter-nek. (Ez még bőven a 90-es években volt, akkor az még merész húzásnak számított.) Amikor hazajöttem megint elkezdtem egy egyetemet, amiről rájöttem, hogy nem érdekel, de azt azért befejeztem. Közben párhuzamosan csináltam egy olyat, ami meg érdekelt, bár azzal soha az életben nem fogok munkát találni.


Szóval ne érezd magad "hibásnak", vagy ha az vagy, akkor már ketten vagyunk. :-)

2010. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:)

ÉS végül melyikben helyezkedtél el?

vagy mit bántál meg?

Leírnád mit szerettél volna tanulni és mit tanultál valójában?:)

2010. okt. 5. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Most vettem észre, hogy kérdeztél még.


Szóval szociológia és történelem szakon végeztem. A szociológus diplomámmal dolgozom. Igazából a történelem érdekelne, de tanítani nem akarok, ahhoz, hogy kutató legyek, nem vagyok elég tehetséges.

2010. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megbánni nem bántam meg, igazából nem szoktam bánkódni dolgokon, úgysem lehet őket visszacsinálni. Igazából fogalmam nincs mivel foglalkoznék legszívesebben.


Amiellőtt a diplomámmal munkát találtam, pár hónapig a reptéren dolgoztam, ügyfélszolgálatosként. Ahhoz a munkához egy sima érettségi kellett volna. De azt nagyon élveztem. Rengeteg emberrel találkozni, mindegyik a Föld másik pontjáról jött... Ráadásul elveszett csomagokkal foglalkoztam, tök jó érzés volt, hogy láttam: meg tudom nyugtatni az embereket. Azt a munkámat szerettem a legjobban eddig. Csak a munkakörülmények voltak nagyon gázosak.

2010. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!