Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy karrier?

Család vagy karrier?

Figyelt kérdés

Ha a családot választom - azaz a beteg anyukámat - majdhogynem éhen halok, mert itt nincs munkalehetőség.

Ha a karriert - lesz pénzem, de anyukámat itt kell hagynom, mert magammal egy idegen városba nem vihetem.

Mit tegyek? Rokonok nem segítenek.


2010. okt. 5. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

ez esetben nem család-karrier,

hanem ápolás, vagy megélhetés.

2010. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz döntés előtt állsz.

Nincs testvéred, aki estleg segíthetne? Próbálj valami otthonról végezhető munkát találni.

2010. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz döntés, mindenképp mérlegelni kellene hogy anyukád mennyire rossz állapotban van, mik az igényei stb. Ha a karriert választod és lesz egy jó/biztos fizud akkor akár házi szoc gondozót is felvehetnél aki elláthatja édesanyádat. Nem kell feltétlenül ott lakjon, csak akkor ha anyukád állandó felügyeletet igényel. Egy kedvesebb szomszéd akiben te is, és anyukád is megbízik és persze vállalná is megoldást jelenthetne. Ő jelentene neked te a szolgálataiért fizetnél egy jelképes összeget.
2010. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,nagyon nehéz kérdés, de van egy javaslatom, én a munkát választanám,édesanyád mellé meg egy olyan személyt, aki segít neki. Az önkormányzat szociális osztályára menjél be,és mond el a problémádat. Vannak házi gondozók, akik ebédet visznek az ilyen embereknek, és rájuk néznek, akár házigondozást is vállalnak. Állj talpra anyagilag, az legyen az első, mert pénz nélkül te is belerokkansz a helyzetbe, és fiatalon nem áldozhatod fel magad.
2010. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj az önkormányzattól segítséget, és dolgozz, hogy legyen pénzetek a megélhetéshez és anyukád ellátására. Ha nincs fizetésed, anyukádat se tudod ellátni, amitől rosszabbodhat az állapota, ha van fizetésed, tudsz fizetni valakinek, aki gondozni tudja, ha épp nem vagy otthon.
2010. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj ápolási díjat az önkormányzattól.Igaz nem sok, se a semmitől több, szolgálati időnek számít, és 4 órában lehet mellette dolgozni.Kérj lakásfenntartási támogatást, közgyógyot, ilyen esetben mindent ki kell használni.Ha maradandó a betegsége anyukádnak, kérhetsz fogyatékossági támogatást az államkincstártól, ebben a háziorvosnak kell segítenie.Ha nagyon rossz a helyzet, egyszeri segélyt is lehet igényelni.És hát igen, én is ezt csináltam 9 évig, karrier semmi nem volt, de volt egy drága nagyim, neki meg csak én.Most már dolgozom, sikerült, pedig azt hittem, hogy soha sem fog.Sajnos ilyen az élet.
2010. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A lakásfenntartási támogatást elutasították, azzal, hogy menjek dolgozni. a közgyógyot is elvették anyától 2 év után, mert a 45000 forintos nyugdíjából szerintük nem nagy dolog kifizetni 8000 forintot. az állapota maradandó, de mivel nem születésétől ilyen, nem kaphat fogyatékossági támogatást. ha meg is kapnám utána az ápolási díjat, abból és a nyugdíjából, épp hogy a rezsire futja... pedig mindenhol azt nézem, hol tudok spórolni...

ha a mostani állást elszalasztom, még egy ilyet nem hiszem, hogy kapok az élettől...

ha elmegyek, mindig azon fog járni az eszem, vajon anyura kellően odafigyelnek-e... mellesleg ő meg nem akar egyedül maradni...

2010. okt. 5. 12:30
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Anyukádat magaddal viszed a városba. Ha nem megy, akkor így járt: utalhatsz neki pénzt rendszeresen, hétvégente segíthetsz neki otthon.

A gyereket amúgy nem azért vállaljuk, hogy legyen, aki ápol minket öregkorunkban.

2010. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
anyu még csak 51 éves, 3 éve beteg, azóta velem van, én 25 vagyok. nincs párom, csak ő van nekem - meg sok sok önző rokon...
2010. okt. 5. 12:32
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Fogyatékossági nem csak annak jár aki születésétől fogva beteg!Az én apósom is kapja, mozgásszervi betegsége van 5 éve.A támogatást végleg megkapta!
2010. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!