Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akar babát. Mit tegyek?

Nem akar babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjemmel fiatalon házasodtunk össze, alig voltam 19. (Ő 5 évvel idősebb nálam) Lassan 7 éve vagyunk együtt. Én fotósként dolgoztam röpke egy évig, míg terhes nem lettem. A férjem kérésére abbahagytam a munkát (azóta csak hobby szinten fotózok), mivel ő időközben egy nagyobb vállalat társtulajdonosa lett, így az én keresetem "felesleges" vált. Azóta megszületett a második fiúnk, aki most 3 éves, míg bátyja 5. Szeretnék egy (utolsó) harmadik babát is, de a férjem rettenetesen fiúpárti és nem akarja megkockáztatni, hogy lányunk lesz. Nincs esetleg valami tippetek, hogy hogyan vegyem rá a babára? :/ (Persze lehet, hogy korai még 25 évesen a harmadik gyerek, de nem mondtam a férjemnek, hogy most szeretném)
2010. okt. 4. 21:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%

Az én férjem sem akar több gyereket, pedig nem neki van velük gondja. Mindegy...

Szerintem jó a 3 gyerek, ha másként nem tudod meggyőzni, akkor gazdasági oldalról közelíts: sokkal több támogatás jár a 3 gyerekeseknek, mint annak,a kinek csak kettő van...

2010. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

Támogatás csak annak jár,akinek az anyagi helyzete rossz. Emiatt ne vállaj még egy gyereket.

Én meggondolnám,mert a vállalat is tönkre mehet,ez ma nem ritkaság,akkor pedig a 2 gyerek is elég gond lehet.

2010. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Erre még nem is gondoltam, de sajnos ez nem lesz annyira jó érv, hisz a férjem egész jól keres (évente egyszer elutazunk külföldre, Franciaországban még házunk is van és Magyarországon is még 2) :/
2010. okt. 4. 22:04
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy egyhamar tönkremenne, de ha tönkre is megy, akkor is van pár értékes holmink, amiket akár milliókért is eltudunk adni.
2010. okt. 4. 22:08
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Ne vedd rá! Joga van nem akarni. A gyerek nem játék, bár szülni szép dolog.
2010. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
:) Akkor nekem meg jogom van akarni. Egyébként neki nem a harmadik gyerekkel lenne baja, hanem azzal ha az lány lenne. (Van 2 lánytestvére, akikkel sose volt túl jó viszonyba. Többek közt ezért se szeretne kislányt)
2010. okt. 4. 22:12
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Próbáljatok meg erről beszélni, beszélni, és beszélni, minél többet. Előbb-utóbb eldől a dolog. Egyébként arra is gondolj, hogy mi történne Veletek ,ha véletlenül férj nélkül maradnál (soha ne történjen meg!) 3 gyerekkel, jövedelem nélkül, (hiába van most nagy vagyonotok, az életben semmi sem végleges).
2010. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Most nem azért de ha épp ésszel átgondoljuk, az első kettőnél is nagyot sóhajthatott megkönyebülésként, hogy Húh, ez fiú lett még szerencse. Ha lány már nem is akarta volna?

Mond neki, hogy áhh, biztos fiú, aztán ha mégsem hát ez van :D Ha már te pelenkázod, gondozott szinte mindig s nem ő hát had legyen egy lányod is ha szeretnél tottozni :D

- Jó befektetés lessz majd egy kislányba ha ékszert vesz neki.

- A fiaitok könyebben megtanulnak a láyokkal beszélgetni (hugica miatti rutin) így több esély egy jobb s kedvesebb barátnőre nekik

- Állítólag minden szülésnél csökken a mellrák kockázata

- A nagycsaládosok tovább élnek

- fiatalos apukának fog tünni ha picibabó érkezik a házhoz

- a lányos beszélgetéseket úgyis te fogod csinálni s nem kell miatta feszengenie

remélem ennyi elég :D

2010. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Akor akard! Csapd be, húzd csőbe, állítsd kész tények elé. Jobbat nem tudok ajánlani. Esetleg addig erőszakoskodsz, amíg a házasságod rovására megy. A férfiak nem szeretik a terrort.
2010. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Mi baja egy kislánnyal???

Nekem egy kolléganőm férje volt már előre rosszul,hogy jaj,csak nehogy lányuk legyen,még a rendelőből is kirohant örjöngve,amikor megmondták hogy lányuk lesz.Azt mondta,nem az övé,neki nem lehet lánya,neki ugyan nem kell!Az orvos majd elájult a döbbenettől,hogy ő ilyet még nem látott,és hogy ez az ember nem normális.Amikor megszülettet a kislány,be sem ment hozzájuk,a kolléganőm nem is ment haza a picivel,hanem a szüleihez költözött.Aztán eltelt néhány hónap,és mostmár apuka iszonyatosan büszkén cipeli a kislányát,és mondja is mindenkinek,hogy az élete értelme.

Úgyhogy nem kell annyira félni hogy kislány lesz,sőt,két fiú után,direkt arra "gyúrnék"hogy kislány legyen!!!

2010. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!