Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonom nagyon barátkozna,...

Egy rokonom nagyon barátkozna, hogy állítsam le megbántás nélkül?

Figyelt kérdés

Ősszel költözött fel Pestre, én itt élek már évek óta.


Korábban évente találkoztunk kb. 2-szer családi eseményeken, most hetente többször ír, hogy nem-e megyek el vele valahová, nem megyek-e át hozzá. Elmondása szerint nagyon magányos, nincs itt senkije, barátai sem nagyon és ha nem az egyetemen van, otthon ül a macskájával. És hogy csak engem ismer itt...


Én ezt értem, viszont nekem meg van egy kialakult életem, párkapcsolatom, baráti társaságom. Nem érek rá vele kétnaponta találkozni, főleg, hogy olyan programokra hív, hogy kísérjem el a postára, menjünk el plázázni, vagy üljünk be valahová enni. Ez a másik, hogy vega, de a normális éttermeket nem szereti/drágállja, ezért 10-ból 9 alkalommal a Burger King-be akar menni, ahol én maximum fagyit eszem. Néha megsajnálom és találkozunk, úgy vagyok vele, hogy letudom 1 óra alatt, de ha végzünk és indulnék, elkezdi kérdezgetni, hogy nem megyek még el vele valamerre? Nem ülünk be valahová meginni valamit? Nem megyek fel hozzá filmezni, cicázni?

Ha hív valahová és mondok valami kifogást, azonnal elkezd rá megoldásokat keresni... Legutóbb is mondta, hogy menjek át hozzá, mondtam, hogy nem tudok, a nagytakarítás közepén vagyok, várom a futárt is. Hát akkor átjön ő.

Az a baj, hogy neki az egyetemen kevés a bejárós órája, így tényleg a napjai teljesen szabadok. Nincs hobbija, nem jár el otthonról, unatkozik.

Én MSc mellett dolgozom, van egy párom, nagyobb baráti társaságom. Vannak hobbijaim is, amiket szeretek, amikre szánok időt. Sokszor a nap végére totál lemerülnek az akksijaim és arra vágyom, hogy a barátommal összebújjunk, vagy egy jó könyvvel és egy pohár borral vegyek egy forró fürdőt. Nem arra, hogy 2-3 órán keresztül hallgassam valakinek a szóf..sását olyanokról, amik nem is érdekelnek...


2023. febr. 12. 12:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

Esetleg bemutathatnád őt pár ismerősödnek, meg ha hallasz programrokról, akkor azokat javasolhatod neki.

Mondd el neki, hogy mi a helyzet, de ajánlj fel kompromisszumot, hogy havi egyszer azért találkoztok.

2023. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Mért kéne havi egyszer találkozniuk, ha egyszer az a kérdezőnek rossz? És mért kéne az ismerőseire rátukmálni egy kellemetlen nőszemélyt, hogy aztán hallgathassa, hogy azok se bírják levakarni magukról? Kicsodája a kérdező ennek a rokonnak, az anyja? Vagy az óvónénije? Mért kéne a nyakába vennie a szórakoztatása terhét?
2023. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Másoknak nem szeretném bemutatni (ezt már a párom is javasolta amúgy).

Elég kínos személyiség, tényleg az a fajta, aki ha elkezd beszélni, le sem lehet lőni kis túlzással. Beszél mindenről, olyanról is, ami pl. a szűk családon kívül senki másra nem tartozik, hiába indulna a másik, ő újabb és újabb témákat hoz fel...

A másik, hogy szociálisan kínos, nyilvános helyeken "lefagy", ha váratlan dolog történik, vagy volt, hogy véletlenül elejtett egy ruhát a vállfáról a boltban és majdnem elkezdett emiatt sírni, már láttam az arcán a pánikot. Szóval magamat sem akarom égetni azzal, hogy másoknak bemutatnom, meg a többi barátnőmre sem akarom ráhozni a rontást.

2023. febr. 12. 14:44
 14/19 anonim ***** válasza:
8%
Kedves 12-es a kérdező nem írta hogy egyáltalán nem akarja látni. Természetesen olyan ismerősökre gondoltam, akivel összeillenek. Azt kérdezte, hogy lehetne ezt az egészet kíméletesen intézni, hát az egyik napról a másik napra való kapcsolat megszakítás hatalmas bunkóság, annak a közlése hogy egyáltalán nem szeretne vele időt tölteni, pedig sajnos nem kíméletes. Kösz a semmit.
2023. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Másra kéretlenül ráragadni nem hatalmas bunkóság? Bunkóságra bunkóság a megoldás. Nincs olyan ismerős, akivel összeillik, mert ez senkivel nem illik össze, nem véletlenül nincs egyetemistaként egy szál kapcsolata se. És nem, nem lehet kíméletesen, de nem is kell, mért kéne a kérdezőnek kímélnie egy tapintatlan kullancsot, aki kifejezetten terhes a számára, és hála helyett még pofátlanul be is szól neki!
2023. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

1.Te soha ne kezdeményezd a kommunikációt vele, tehát ne küldj képernyőképeket, stb.

2. Ha nem akarsz találkozni vele, ne indokold, hogy miért. Nem érsz rá, dolgod van (de ha kérdezi se mondd meg, hogy mi), sőt, azt is mondhatod, hogy nincs kedved.

3. Ha kijelzi a számát vagy soha nem veszed fel, vagy egyre kevesebbszer, üzenetére nem válaszolsz, vagy csak ritkán, kitérően, semmitmondóan. (leépíted)

4. Egyszer találkozol vele, és elmondod, hogy neked van párod, baráti köröd, vele nem szeretnél szoros kapcsolatot tartani, úgy érzed, nem vagytok egy hullámhosszon, keressen új barátokat.

2023. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem kéne neki egy párkapcsolat... :D Gondolom nőről van szó, mert férfi nem fog sírni egy leejtett ruha miatt. Gondolom nem ismer még senkit, új város, egyedül van, unatkozik és tele van energiával. Vannak ilyen emberek, aranyosak ők a maguk módján, csak hát hasonló személyiségű barátokra van leginkább szüksége. :))
2023. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Megmondod, hogy bocs, nem akarsz barátnőt, mert már van.

Havi 1-2x ha belefér, beszélgethettek de ennyi.


Nem kell kamu, légy őszinte, úgyis megsértődik, akkor meg nem mindegy?

2023. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kell hazudozni, meg mindenféle kifogásokat találni. Elhiszem, hogy joban vagy vele, és sajnálod is, de ettől függetlenül szerintem mindenki megérdemli az igazat. Mondd el neki, hogy bírod őt meg minden (már ha így van ténylegesen), de neked nem fér bele a jelenlegi életedbe, hogy hetente négyszer találkozgass vele. Ha esetleg valamikor kedved van hozzá, és ráérsz majd akkor kérdezd meg, hogy nem lenne-e kedve pár órára találkozni. (Ha tényleg szeretnél vele találkozni) Ha ezekből sem érti meg, ês ezek után is mindig hív még, akkor szerintem kezd el fokozatosan leépíteni a kapcsolatotokat, mert az ilyen energia-vámpír ismerősök akár tetszik akár nem sajnos csak lehúznak. Remélem megoldódik majd a dolog! :)
2023. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!