Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonom nagyon barátkozna,...

Egy rokonom nagyon barátkozna, hogy állítsam le megbántás nélkül?

Figyelt kérdés

Ősszel költözött fel Pestre, én itt élek már évek óta.


Korábban évente találkoztunk kb. 2-szer családi eseményeken, most hetente többször ír, hogy nem-e megyek el vele valahová, nem megyek-e át hozzá. Elmondása szerint nagyon magányos, nincs itt senkije, barátai sem nagyon és ha nem az egyetemen van, otthon ül a macskájával. És hogy csak engem ismer itt...


Én ezt értem, viszont nekem meg van egy kialakult életem, párkapcsolatom, baráti társaságom. Nem érek rá vele kétnaponta találkozni, főleg, hogy olyan programokra hív, hogy kísérjem el a postára, menjünk el plázázni, vagy üljünk be valahová enni. Ez a másik, hogy vega, de a normális éttermeket nem szereti/drágállja, ezért 10-ból 9 alkalommal a Burger King-be akar menni, ahol én maximum fagyit eszem. Néha megsajnálom és találkozunk, úgy vagyok vele, hogy letudom 1 óra alatt, de ha végzünk és indulnék, elkezdi kérdezgetni, hogy nem megyek még el vele valamerre? Nem ülünk be valahová meginni valamit? Nem megyek fel hozzá filmezni, cicázni?

Ha hív valahová és mondok valami kifogást, azonnal elkezd rá megoldásokat keresni... Legutóbb is mondta, hogy menjek át hozzá, mondtam, hogy nem tudok, a nagytakarítás közepén vagyok, várom a futárt is. Hát akkor átjön ő.

Az a baj, hogy neki az egyetemen kevés a bejárós órája, így tényleg a napjai teljesen szabadok. Nincs hobbija, nem jár el otthonról, unatkozik.

Én MSc mellett dolgozom, van egy párom, nagyobb baráti társaságom. Vannak hobbijaim is, amiket szeretek, amikre szánok időt. Sokszor a nap végére totál lemerülnek az akksijaim és arra vágyom, hogy a barátommal összebújjunk, vagy egy jó könyvvel és egy pohár borral vegyek egy forró fürdőt. Nem arra, hogy 2-3 órán keresztül hallgassam valakinek a szóf..sását olyanokról, amik nem is érdekelnek...


2023. febr. 12. 12:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Aha, vega és mekibe jár krumplit enni.
2023. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1. Nem etikai okból az.

2. Ha már kötözködsz, legalább nézz utána, mit írtam. Nem Meki, hanem Burger King és ott van vegetáriánus opció a menüben.

2023. febr. 12. 12:33
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Mond meg egész egyszerűen, hogy van egy kialakult életed és nem fér bele. Dolgozol, tanulsz, hobbid van. Porgramok pedig a barátaiddal és a pároddal. Nincs többre kapacitásod. Ennyi :)
2023. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

De kínos az ilyen. Főleg, hogy nem veszi észre magát.

Mindenre talál megoldást, csak a saját életét nem tudja élni. Remek.

Nem marad más, minthogy kamuzol miért nem érsz rá. Lehetőleg olyat, amire nem talál "megoldást".

2023. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Kamunak semmi értelme. Ha egy egy találkát le is tud mondani hosszú távon ez nem megoldás. És marha fárasztó ezen is agyalni úgy, hogy tudod csak mára szabadultal meg töle.

A legrövidebb és legcélravezetőbb út ha pontosan azt mondja amit itt nekünk leírt.

2023. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jelenleg ezt csinálom, és kerültem már kínos helyzetekbe (tudom, hazug embert hamarabb utolérik...).

Nagyon figyel mindig. Volt, hogy azt mondtam neki, hogy azért nem érek rá, mert utazunk, kocsiban ülök. Utána küldtem neki egy screenshotot valamiről, és írta, hogy a kocsiban nekem hogy van wifim, hát látja a wifijelet a képen?! Vagy azzal mondtam vissza a találkozót, hogy elfelejtettem, manikűröshöz van időpontom. Rá 3 napra találkoztunk, megjegyezte, hogy nem is új a géllakk a körmömön. Meg na, kellemetlen is, hogy egy héten hív négyszer valahová, és én mind a négyre találok valami kifogást...

2023. febr. 12. 12:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi vaaan? Mért küldesz te neki screenshotot a kocsiból vagy bármit? Teljesen és drasztikusan le kell nullázni a kapcsolatot magyarázkodás nélkül. "Nem érek rá, szerbusz." Illetve fel se venni a telefont, egyáltalán nem reagálni. Az üzenetekre sem. Abból majd egy hónap alatt ért. Nem kell neked se hazudoznod, se semmi olyat csinálnod más kedvéért, ami neked rossz. Nincs joga rabolni az idődet, csak mert ő alkalmatlan az életre.
2023. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Megmondod neki, hogy éppen a barátoddal komolyra kezdenek fordulni a dolgok és minden szabadidődet vele töltöd. Nagyon sajnálod de kettesben akarsz lenni a barátoddal. Együtt mentek kirándulni... és nem kell egy felesleges harmadik. Bekamuzod hogy jövőre eljegyzés.
2023. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Semmit ne kamuzz, nem állsz vele szóba. Pont. És az, hogy megsértődik, az a legkevésbé se baj, kifejezetten előnyös. Mért zavar az téged? Őt bezzeg nem zavarja, hogy téged zaklat.
2023. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Siman probalj emg egyre ekvesebbet írni, beszélni vele stb, lehet lassan amgátol veszi a lapot.
2023. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!