Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok suliba menni. Mit...

Nem akarok suliba menni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apukámnak a múlthéten volt egy nagy balesete és tegnapelőtt meghalt. A balesete óta nem beszélek senkivel mert már akkor is úgy volt h nagyon kevés esélye van. Utálok suliba járni most már mert csak felidegesítenek vagy én magamat a sok hülyén. Már amúgy is a fszom kivan az egész osztállyal meg az egész sulival. Nem akarok menni. Mit csináljak?

14/F


2010. okt. 4. 18:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd együttérzésemet. Én 13 voltam, mikor apukám meghalt. De akkor nyári szünet volt (jun.30.), és még így is rossz érzés volt ősszel suliba menni.

A doki meg ha nem ír ki, hát nagyon embertelen. Akkor tényleg azt lehet tenni, amit előttem is tanácsoltak, hogy az anyukád beszéljen az igazgatóval.

2010. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
64%

Sajnálom, hogy meghalt az édesapád. (Sok okos válaszoló, ez nem indok egy orvosnak arra, hogy táppénzre, vagy betegszabadságra vegyen valakit...)

Lehet egyébként hogy jót tenne a közösség neked.

2010. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

De indok. Nálunk még a tanárok sem mennek be dolgozni amikor meghal az egyik szülőjük. Volt már rá két példa. Max 1 hétig nem mennek be. Én egy nagyon közeli rokonomak veszítettem el 2008 július végén, 10 éves voltam, szinte már anyának neveztem. Én is utálom a sulit, pont így vagyok vele én is. A halál eset óta, a lelki bajaim fizikálisan válaszolnak, és szinte minden hónapban kapok torokgyulladást, mert mindig az miatt betegszem meg. Mind most, szépen fel van duzzanva, be van gyulladva. Nem tudom, én csak 1 esetre emlékszem amikor apuval 2009 tavasszal mentünk pszichológushoz, mert annyira rossz volt. Most is szokott rossz lenni, főleg így kora esténként. Őszinte részvétem, megtudom érteni mit érzel, hiszen én is átéltem.


12/L

2010. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Elösször is őszinte részvétem!

Kell, h írjon neked papírt az orvos mert ha őszintén megmondod neki mi van biztos ír neked papírt.

Egyébként pedig jobban jársz ha mész suliba.

Ott el tudják valamennyire terelni a gondolataidat.

Nekem februárban halt meg a nagymamám nekem is jobb volt, h menettem dolgozni.

Az első munkanapomat utána megkaptam rendkívüli szabinak de utána mentem dolgozni és sokkal jobb volt társaságban lenni mint otthon egyedül...

2010. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Részvétem. :(

Az iskolában nem tudják, hogy ez történt? Mert lehet, hogy megértik a tanárok és segítenek. A mi iskolánkban is volt ilyen eset.

Remélem minél hamarabb felépülsz! Gondolom milyen nehéz lehet most neked.. :(

14/L

2010. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Először is részvtem :(

Szólj anyukádnak, mondd el, hogy mi van és hogy miért nem szeretnél menni, gondolom megérti, ez elég nagy dolog :S

2010. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
84%

részvét:S

iskolába kell menned,persze nem muszáj már holnap,akár jövő héten is elmehetsz.biztosan nem lesz könnyű.a barátaid pedig biztosan ott fognak állni melletted.

2010. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom! Gondolom azért most anyukádnak is van elég baja. Orvos tényleg kiírhat, gyerekről van szó, aki azért bepótolhatja, nem olyan, mintha táppénzre akarnál menni.

Osztályfőnökkel mindenképpen közöld a dolgot, ő szólhat az igazgatónak, meg a tanároknak is, és pár nap után menj be tényleg. Addig meg szülői igazolás is megteszi. 14évesen már azért értelmes, felnőtt emberek ennyire az osztálytársaid is, hogy megértsék, miért viselkedsz "furcsán".

2010. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

Figyeljetek! Mindenki máshogy dolgozza fel. Ha Ő egymaga szeretné, akkor nem fog neki jót tenni az iskola. Az orvosnak meséld el, hogy mi történt, biztos ki fog írni egy hétre, ha nem akkor tényleg beszéljen anyud az igazgatóval. Mást nem tudtok tenni. Járhatsz pszichológushoz is. Hidd el, az nem csak "dilis" embereknek van. Ha valakivel megbeszéled a dolgokat, elmondod neki, hogy mit érzel sokkal könnyebben fog menni.

Sajnálom ami apukáddal történt. Ha gondolod én szívesen beszélgetek veled erről. Írj e-mailt és adok msn címet!

mail: amuto(kukac)citromail.hu


14/L

2010. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Hallod pszichológus biztos ki ír
2010. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!