Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek adjatok tanácsot, ti...

Kérlek adjatok tanácsot, ti mit tennétek? Nem leszek tul rövid ezért elnézéseteket kérem

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy 22hetes terhes vagyok szoval 2napja nem gyengén az ideget zabálom és már nagyon ki vagyok.sikerült anyámmal és a testvéremmel jol összevesznem,mi egy lakohelyen lakunk a testvéremmel,mivel mi albérletben lakunk nála voltunk állandora bejelentkezve,anyám örökölt budán egy lakást,amit itt ugyanebben a lakoközösségben 2re cserélt,az egyik az öcsémé lett,4en vagyunk testvérek.anyám szolt az öcsém nevében hogy ki kell jelentkeznünk onnan,én pénteken be is mentem az okmányirodába ahol közölték hogy csak ugy lehet/merthogy van két kiskoru gyermekem/ha máshova betudok jelentkezni,mert se orvoshoz,se családit..stb nem kapok.hát ezt szépen probáltam elmondani anyának aki erre fel fenyegetgetett hogy milyen következményei lesznek ha nem jelentkezünk ki,persze én remegtem mint a kocsonya és mondtam neki hogy legyen már tekintettel arra hogy terhes vagyok,erre ö azt mondta hogy öt nem érdekli a terhességem.tegnap azért a testvéremnek megirtam hogy lehetett volna benne annyi gerinc hogy ö szol a kijelentkezésröl,persze rögtön hivott,mindenféle k...-nak elhordva,és felhánytorgatva a segitségeit,ami abbol állt hogy kölcsön adott,illetve ha valami nem kellett neki mi pénzért megvettük töle..teljesen ki vagyok,ti mit tennétek,és ráadásul most még itt vannak egy tömbbel arrébb,anyámmal az élen aki tuti megkeseriti az életünket...
2010. okt. 3. 08:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azért nem kapok semmit mert anyám azt mondja hogy egy normális gyereke van,az az öcsém.mellesleg én nem kaptam töle még lakást,nem is fogok,mert lánykoromban el követtem egy pár baklövést,pl elsö gyermekem 20évesen lett,egy rossz kapcsolatbol,addig se laktam saját lakásba,hanem 8honapos volt a lányom amikor szétmentünk és önkormányzati bérlakást kaptam.ezután másfél évig egyedül neveltem a lányom,mire rátaláltam a férjemre akivel lett közös gyermekünk,mivel a lakás amiben éltünk 30nm2 volt kerestünk albérletet mert nem fértünk el,azota albérletbe vagyunk.az ö családja meg azért viszálykodott mert szerintük nem megfelelö pár az akinek gyermeke van.
2010. okt. 3. 09:18
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia,én ugyanebbe a helyzetbe voltam/vagyok,csak annyi különbséggel hogy én első babával voltam várandós.Először az én szüleim "hülyültek meg" később pedig a párom anyja.Itt annyival rosszabb,hogy az ő házában lakunk és nem találunk olcsó albérletet.Tudod mit csináltam?úgy tettem mint akit nem érdekel miket mond,persze terhesen nem olyan könnyű és sokat is sírtam,de persze miután el jött(mert ugye szabad bejárása van)Ugy-hogy annyit tudok tanácsolni,hogy csinálj úgy mintha nem létezne,én is ezt tettem és könnyített a dolgokon.(de persze nem túl sokat,de jobb volt mint rágni magam rajta)
2010. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezek után meg van a véleményem az anyádról. Neki csak egy gyereke van az öcséd, és te meg a többiek? Maradjtok csak ott, ha jól érzitek magatokat. Első most a terhességed, nem hiányozna,hogy az idegtől megindulna a szülésed. A kutya fáját micsoda káosz. Mindkét oldalról támadás. Micsoda begyepesedett agyú társaság. A fő szempont most a számotokra, hogy a férjeddel tartsatok ki egymás mellett, az élet majd titeket igazol, meglásd aki állandóan keresztbe tesz a másiknak, elnyeri méltó jutalmát.
2010. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez tényleg durva. Azt kell fésülni, aki kócos. Én sose osztgatok ehgyenlően a gyerekeimnek, mindig azt segítem, akinek épp szüksége van rá. Furcsa az anyukád hozzáállása.
2010. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az jelenleg a problémád, hogy nem tudod magatokat kijelenteni az eladott lakásból, mert csak akkor tehetnéd meg, ha lenne egy másik cím, ahová állandóra bejelentkezhetsz, de igazából a probléma sokkal mélyebbről ered.

A helyedben higgadtan elmondanám a testvéremnek és a szüleimnek, hogy most mi az akadálya a kijelentkezésednek és egy próbát még tehettek valamelyik családtagoddal, hátha megenyhül.

Az új tulajdonos ki tud téged jelenteni úgynevezett kényszer kijelentővel, ha bizonyítja két tanúval, hogy Te nem laksz ott, tehát ez a dolog megoldódik, viszont ettől még nem lesz állandó lakcímed, ami a későbbiekben sok hátránnyal jár majd.

A helyedben most egy kicsit elgondolkoznék az egész viselkedésemen, életvitelemen. Lehet megsértődni, rátartiként haragban lenni az egész családdal akkor, ha semmilyen szinten nem függ az ember tőlük. A Te helyzeted viszont nem ez.

Hibás döntés volt az önkormányzati lakást is csak úgy felmondani, mert így gyakorlatilag akkor tudsz állandó lakcímre bejelentkezni, ha valaki ezt megengedi neked. Minden tettünknek következménye van. Sajnos sokszor csak akkor szembesülünk a hibás döntésekkel, amikor már visszaütnek. Nem állítom, hogy a férjed és a Te családod jól csinálta, amikor kivetett benneteket, elfordult tőletek és az se kizárt, hogy egyszer majd ők szorulnak a Ti segítségetekre, épp ezért nem jó ennyire eltávolodni egymástól. Most Ti szorultok rájuk és bizony ez nagyon kínos érzés, ha eddig rossz volt a viszony, haragban voltatok.

2010. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok tanácsot,hát "már nagyjábol tul vagyok rajta",itt is mindenkinek meg van a véleménye,merthogy ez olyan mint egy falu,mindenki ismer mindenkit....sajnos az ember ráébred hogy eljön az idö amikor a családja semmit nem ér,eddig sem volt egy egyszerü családom mert anyám folyton viszálykodott valamelyikünkel/persze öcsémen kivül/az apám egy börtöntöltelék,soha semmit nem kaptam töle.Anyámnak egyet köszönhetek azt hogy felnevelt,de persze finoman mindig szurkál minket hogy örülhetünk hogy ilyen anyánk van hogy az apánk egy szemét és mégse tett minket intézetbe,persze azt elfelejti,hogy hátulrol öt elég szépen tolta öreganyám,és öregapám.mindegy tul vagyok rajta,számomra a férjemen és a gyerekeimen kivül senki nem számit többé.........
2010. okt. 5. 12:54
 17/17 A kérdező kommentje:
ja és dehogy költözök,nehogy már én meneküljek,majd elmennek ök.ja és utolso válaszolonak,igen nagyjábol ez a problémám,csak nekem a gondom az hogy anno ök mondták hogy nyugodtan bejelentkezhetünk oda,mert az tudva valo hogy albérletbe nem lehet,most meg fenyegetnek hogy ez és ez lesz ha nem jelentkezünk ki.pl anyámnak mondtam azt is hogy tisztába van vele hogyha az anyának nincs lakhelye szülésnél nem adják ki a gyereket???erre ö:nem érdekel old meg!!!!!szép nem?na mindegy majd egyszer mindenki megkapja ami jár!!!!!
2010. okt. 5. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!